FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-01-14 00:02  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wyposażenie kabiny pilota jest na swoim miejscu. Pozbyłem się "wycinankowych" pasów; w zamian wydrukowałem sobie te z P-11c z Kartonowego Arsenału. Dodatkowo podrasowałem elementy "skórzane" czyli zagłówek oraz obrzeże kabiny. Na standardowe części z wycinanki nałożyłem dwie warstwy kleju introligatorskiego i pomalowałem wszystko mieszanką farby czarnej i brązowej. Skleiłem też pozostałe segmenty kadłuba. Jak widać wszystko pasuje doskonale, ale całość połącze dopiero po wklejeniu wnęk km-ów oraz goleni podwozia.




Post zmieniony (24-09-18 21:42)

 
10-01-14 15:37  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Fajnie to wygląda! Patent na skórę ciekawy...

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
10-01-14 15:55  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Atrakcyjny model wychodzi spod Twojej ręki. Przy okazji: listwy na tylnej części kadłuba (dolna zasłaniająca mocowanie połówek kadłuba i cztery środkowe wzmacniające podłużnice z węzłami mocującymi skorupę do kratownicy) zaczynają się przed kabiną. W modelu dwie z nich zaczynają się za kabiną...

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
10-01-14 16:06  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Sympatycznie idzie. Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-01-14 23:04  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Lech - jestem świadomy wielu braków i uproszczeń w tym modelu. Część z nich została/zostanie przeze mnie poprawione, ale nie wszystko. Liczę natomiast, że któregoś dnia pojawi się siódemka Twojego autorstwa, w końcu zaprojektowałeś juz P.8 i P.11a.

Wracając do modelu, to udało mi się dokończyć budowę kadłuba, który uzupełniłem o wnęki kabinów maszynowych i chłodnicę oleju. Ta niestety nie wyszła mi zbyt dobrze - przy malowaniu cześć "żeberek" posklejała się ze sobą.



Post zmieniony (24-09-18 21:44)

 
15-01-14 00:06  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejna aktualizacja - podwozie gotowe, kłopotów brak.



Post zmieniony (24-09-18 21:46)

 
15-01-14 17:45  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Trochę bym zmatowił opony. Ale to tylko moje zdanie :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-01-14 21:31  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Model po skończeniu budowy będzie oczywiście lakierowany, więc opony też się "matowienie" załapią.

--
http://messer.cba.pl

 
18-01-14 23:14  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejny etap budowy to silnik. Cylindry zostały lekko zwaloryzowane poprzez nawinięcie na nie drutu miedzianego. Teraz czeka mnie wykonanie rur wydechowych.



Post zmieniony (24-09-18 21:48)

 
22-01-14 22:37  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pracując przy silniku jednocześnie udało mi się usunąć największa wadę tego modelu, mianowicie brak faktury blachy falistej na pokryciu skrzydeł oraz usterzenia. Poniżej próbka tego, co udało się uzyskać.



Post zmieniony (24-09-18 21:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024