FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-09-18 22:22  [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witam po dłuższej nieobecności. Dawno dawno temu kiedy zobaczyłem to zdjęcie


wiedziałem że będę musiał to kiedyś skleić. Wtedy temat wydawał mi sie nieosiągalny , mogłem tylko podziwiać. Nadszedł czas by się z nim zmierzyć.

Nadszedł czas by się z nim zmierzyć.

Plany sa następujące :
Wykonać najlepiej jak potrafię.
Wykonać ze wszystkim ładowniami otwartymi a przynajmniej wykonanymi w pełni .
Dodać coś od siebie jako wisienkę na torcie


Model ma 95.5 cm długości . Ze względu na planowane otwarte ładownie szkielet będzie bardzo delikatny , trzeba było zadbać o zapewnienie prostolinijności . Destka montażowa będzie w przyszłości elementem podstawki.




Rzeczywiście szkielet zachowawał się jak nader delikatnie.


--

Post zmieniony (24-09-18 22:33)

 
25-09-18 07:38  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mam nadzieję że zdrowie i wolne chwile pozwolą bym wodował na coroczny zjazd w Olsztynie :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-09-18 09:23  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ten projekt ma juz kilka lat , cóż by to więc było za wyzwanie zrobić z dwiema otwartymi ładowniami ? Do tej pory widziałem wykonania z dwiema choć ,przyznaję większa ilość determinuje mnóstwo dziubania tych samych powtarzalnych elementów. Sam projekt przewiduje możliwośc wykonania 6 otwartych z 7 . Ta na dziobie "fabrycznie" zaklejona. Cóż popatrzymy zobaczymy. I tak dla mnie największym problemem jest oklejenie prawidłowo kadłuba a to w tym modelu podstawa , jest go trochę i przyznam że nie jest łatwy . Tym razem nie chce się posiłkować malowaniem poszycia, ma być sama "natura".
Jaszczura nie przewiduję :)

--

Post zmieniony (25-09-18 09:37)

 
25-09-18 17:50  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Piterkowiec

Rzeczywiście wręga w25 wymaga skorygowania ( wypustki ) ale to żaden problem :)
Mam nadzieję że na innego typu niespodziankę się nie nadzieje.

--

Post zmieniony (25-09-18 18:40)

 
26-09-18 13:47  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Panowie , dajmy sobie na razie spokój z ładowniami , bo jak kadłub nie wyjdzie to trzeba będzie zrobić manewr "Cevy" :))) . Otwarte ładownie zawsze można przykryć pełną pokrywą :))) odwrotnie -nie
Czas pokaże jak to będzie wyglądało końcowo, z doświadczenia wiem ( m/s Emilia) że może nie same pokrywy ładowni ale te wszystkie rolki , mocowania, łańcuszki sa mocno upierdliwe w robociźnie i zrobienie pokrywy jako całości znacznie upraszcza sprawę , więc życie pokaże .
Zakładając otwarte ładownie miałem z tyłu głowy taki pomysł by je zasypać proporcjonalnie do ciężaru właściwego ładunku :)



Ale jak wiecie plany powinny być a co zdołam zrobić to ..zobaczymy.
Ceva- Podposzycia pełnego na pewno nie zrobię , do oklejania kadłuba wrócę w którymś z postów bo tutaj trzeba pogłówkować nieźle by nie spieprzyć, burty i poszycie denne są na styk, do tego w burtach są wcięcia których boję sie jak diabli ( nacięcia np do połowy szerokości ) .

--

Post zmieniony (04-10-18 13:55)

 
28-09-18 21:01  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ceva - robiłem pełne poszycie na małym , chyba Nurku pełne ( dla sprawdzenia ) ale to nie moja bajka , przeglądałem sporo relacji z dobrze sklejonymi kadłubami i postaram się to wykorzystać , już mam pomysł. Na pewno nie będe oklejał na gołych żebrach.
Merkawa- realistycznie ?

Ja tu żeberek nie widzę :)
Winek - a kuźwa no ktoś musi

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-09-18 08:09  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No to spoko, jak mi cos nie wyjdzie to podogniatam, trochę wzdłuż "poprawię" i będzie jak powyżej .

--

Post zmieniony (29-09-18 18:37)

 
03-10-18 17:58  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Czas wypełniać białe dziury .



--

Post zmieniony (03-10-18 18:12)

 
10-10-18 17:00  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Chyba trochę się wygiął.






--

Post zmieniony (10-10-18 17:04)

 
10-10-18 20:48  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

RomanC był najbliżej, po prostu robiłem zdjęcie panoramiczne z "ręki" i tak wyszło :)
To tak dla rozruszania widowni :)
Podklejki w oryginale na papierze skopiowałem na kalkę techniczną za pomocą druarki laserowej , o dziwo kalka w niej bardzo dobrze się zachowuje ( pomysł zaczerpnięty z pracy ) .Przezroczyste ,można łatwo dopasować , ułatwia to sprawę.


Ci którzy mnie znają wiedza że lubię "światełka" . Jako elektryk z zawodu musiałem coś dodać od siebie. 6 ładowni będzie lekko podświetlonych.
Diody białe , zasilenie baterią 9V poprzez rezystor 330 lub 350 Ohm.




--

Post zmieniony (10-10-18 20:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024