FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-08-18 18:01  [R/G] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Witam, to moja pierwsza relacja na forum, postaram się dogodzić w zdjęciach ,czy też prowadzeniu relacji na tyle na ile potrafię . Zdjęcia z początku budowy i były robione tak po prostu nie myślałem wtedy nawet o prowadzeniu jakiejś relacji tylko je robiłem by pokazać znajomym tak więc na dalszych etapach budowy postaram się o lepsze zdjęcia. Model jest z wydawnictwa pana Pawła Mistewicza którą wszyscy chyba znamy tak więc można powiedzieć że model sam się składa a ja mu tylko pomagam ;) Nie napotkałem żadnych przeszkód na tym etapie budowy poza moimi niedociągnięciami jeśli takie wyskakują :P
a teraz zdjęcia :


Post zmieniony (26-09-18 20:16)

 
01-08-18 18:52  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ładnie ci ten model wychodzi. Kiedy zacząłeś go robić?

Co do zdjęć to trzy drobne uwagi:

1. postaraj się o jednolite tło (to białe jest dobre)
2. poobracaj zdjęcia!
3. zadbaj o ostrość :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-08-18 21:11  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
lubię placki   

Cześć kolego. Model prezentuje się bardzo dobrze, napisz czy lakierowałeś po klejeniu ,cz przed bo zauważyłem połysk nadający smaczku modelowi -fajna praca pozdrawiam serdecznie Jacek.😊

--
modele to moja pasja.

 
01-08-18 21:12  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Chce właśnie kupić brystol niebieski😉 zdjęcia robione telefonem więc następne będą cyfrówką, a model zacząłem kleić z 1,5tygodnia temu kleje jak mam czas po albo przed robotą jak mi 3-letnia córka pozwoli 😋

 
01-08-18 22:46  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zdecydowanie popracuj nad fotkami. To nam ułatwi docenienie Twojej pracy.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-08-18 00:10  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Co do lakierowania to mam zwyczaj caponowac modele choć ten był pokryty tylko połyskiem przed pocięciem i parę razy po sklejeniu poszczególnych elementów , lakier błyszczący a na sam koniec będzie malowany matem

 
02-08-18 11:29  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Fiu,fiu...całkiem fajny modelik.
Koledzy mają rację co do tła i ostrości fotek.
Nie trzeba wcale dużo wysiłku by efekt prezentacji modelu był adekwatny do "treści" fotek,
ot choćby taki:

Pozdrawiam,podglądam,dopinguję -Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
02-08-18 15:14  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Więc powalczyłem z fotkami myślę że nie jest źle , skrzydła przyłożone na sucho do kadłuba , trochę szkoliły mnie komory podwozia i końcówki skrzydeł ale dalej doskonalę technikę klejenia BCG i coraz bardziej mi się podoba ten klej , trzeba tylko uważać na zwiększanie krawędzi elementu przez jego wsiąkanie.


p.s.Lepic jak obrobić link do zdjęcia żeby się otworzyło tak jak Ty to pokazałeś? jestem anty talent w tym :]

 
05-08-18 20:29  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Witam , ostatnio nie miałem za bardzo czasu udało mi się jedynie skleić element który zawsze sprawia mi najwięcej problemów mianowicie osłona kabiny potraktuję ją jeszcze klejem i retusz z farby na łączeniach, przedni element rozciąłem na 3 i skleiłem osobno doklejając do tylnej osłony wyszło to tak :




nie wiem czemu mój post się nie wkleił dlatego jeszcze raz , przykleiłem osłonę kabiny bo uznałem że przy moich zdolnościach będzie mi lepiej manewrować tym niż gdyby były skrzydła. Wyszło jak wyszło jest to element który sprawia mi dalej trudność w wielu modelach ale zawsze jakoś mi wychodzi.


--

Post zmieniony (06-08-18 10:34)

 
06-08-18 10:57  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 - Kartonowa Kolekcja
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Twój post się wkleił, tyle że do mojej relacji. Bardzo bym był wdzięczny gdybyś zechciał go stamtąd usunąć.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024