FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-06-18 19:56  [R/G] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
W końcu udało się opanować sposób wstawiania zdjęć w powiedzmy zadowalający mnie sposób wiec czas uaktualnić to co już jest na sąsiednim forum.
Po Cobrze na warsztat trafiło coś bardzo nietypowego jak dla mnie. Nietypowość tego modelu będzie nawet podwójna a mianowicie będzie to model kolejowy czyli po raz pierwszy na warsztacie. Po drugie nie będzie to standard a model w pełni malowany. Wychodzi że w tym równani mam dwie niewiadome ciekawe jaki będzie tego rezultat. Dlaczego ten model bo jak zobaczyłem surówkę to po prostu musiałem lubię takie nietypowe modele. Malowanie będzie bo nie podoba mi się czarny na ostoi rozważałem malowanie samego dołu ale koledzy szybko mi to wybili z głowy dość dosadnymi słowami , których nie przystoi przytaczać. Informacji na temat samego modelu jest jak na lekarstwo zwróciłem się wiec do autora o pomoc. Pan Piotr przesłał mi jedno zdjęcie bardzo kiepskie i dwa rzuty czyli wszystko co posiadł projektując lokomotywkę za co mu bardzo dziękuje. Wracając do modelu zbudowałem ostoję na górze położyłem ryfle. Powstały też silniki oraz koła. Jedno z nich pomalowałem wstępnie aby zobaczyć ile jeszcze szlifowania mnie czeka, no nie mało. Na ostatnim zdjęciu pokazuję małą rzecz która pomogła w szlifowaniu szprych kół. Są to klipsy podobno fryzjerskie ja nabyłem je od JSC świetna rzecz do przytrzymania różnych małych elementów i przy unieruchamianiu podczas sklejania większych.



--

Post zmieniony (18-09-18 22:15)

 
29-06-18 12:30  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Lesio73 

 

Widzę, że chyba jednak dasz się wciągnąć pod pociąg ;-)
Z przyjemnością obejrzę Twoje zmagania z tym maleństwem i patenty jakie zastosujesz - pomysł z klipsami przedni!

 
01-07-18 21:24  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Widać to czego nie widać.
Generalnie ukończyłem wnętrze ostoi. Sam proces budowy poprowadziłem inaczej niż to przewiduje instrukcja która zaleca sklejenie trzech ścian a następnie wklejenie wszystkich części do wnętrza i zamkniecie czwartą ścianą. Ja najpierw skleiłem cała ostoję a następne wklejałem poszczególne elementy. Dodatkowo wykonałem otwory w bocznych ścianach tam gdzie znajdują się osie kół oraz oś mechanizmu hamulców. Tu trzeba oddać wycinance bardzo dokładne spasowanie gdyż oś kół przechodzi przez sześć oddzielnych elementów (dwie ściany boczne oraz cztery ścianki przekładni silników elektrycznych) i pasuje wszystko idealnie. Bieżnie kół nie do końca mi wyszły niestety brak umiejętności w posługiwaniu się metalizerem który potęguje najmniejsze nawet niedoskonałości powierzchni . Zresztą to są już drugie koła, pierwsze nie przeżyły malowania i szlifowania i malowania i szlifowania i tak przez trzy dni. Drugie koła jakoś ujdą tym bardziej że nie wiele ich widać. Pozwoliłem dorobić sobie piasecznice bo ich nie było w projekcie reszta to elementy wycinankowe. na zewnątrz powoli doklejam kolejne elementy. Zrobiłem schodki i resory trochę je zmieniając. Zmiana polega na dodaniu zawiniętych końcówek oryginalne są proste. Resory muszę jeszcze bardziej ścisnąć aby nie było szczelin między piórami. Jak na razie wszystko pasuje jak należy.

Lesiu no wciągnęło mnie.... :)



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
01-07-18 22:29  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Paczam na "twarzoksiazce" - jak na razie fajnie Ci to idzie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-07-18 22:27  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Dziś „zawieszenie” czyli maźnice (tak to się chyba nazywa) wraz z prowadnicami oraz resory. W resorach przerobiłem trochę sposób ich mocowania na takie które wydawały mi się bardziej rzeczywiste i mniej uproszczone niż w wycinance. Dodatkowo dorobiłem odbojniki których projekt nie przewidywał. Na koniec przemazałem na czerwono dźwignie układu hamulcowego nie wiem czy dobrze czy źle ale tak mi się bardziej podobają. Przy ostoi pozostały jeszcze tylko zderzaki i haki.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-07-18 12:25  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Fiu, fiu... Był moment że myślałem o tej lokomobili jako prostym modelu prostej konstrukcji.
A tu proszę, kawałek baaardzo przyzwoitego modelarstwa. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-07-18 21:57  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Kurt, jaki metalizer używasz do kół?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
10-07-18 06:37  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Piotter ten model jest dość prosty jeśli robić go w standardzie i do tego jak na razie bardzo dobrze opracowany.

NyFu metalizer użyty do malowani bieżni kół to Polish MDlot Silver September 1939 od BilModel

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
10-07-18 17:43  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Merkava 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo ciekawy szynołaz się szykuje! Planujesz jakoś przybrudzić ostoję? Dla lepszego efektu możesz spróbować wypolerować powierzchnie toczne.

NyFu, (a Ty Kurt następnym razem) spróbuj humbroll 27003 polished steel. Polecił mi ją szerszeń z KWorka przy relacji z Ty51. Właśnie testuje i po porządnym wypolerowaniu efekt jest elegancki.

 
10-07-18 19:58  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Merkava Nie pokuszę się o polerowanie jak wyżej pisałem namęczyłem się dość mocno aby w ogóle taki efekt osiągnąć a koła są wklejone super mocno na stałe i jakby coś nie wyszło do była by du... blada więc nie będę ryzykował. Tych kółek nie będzie za dużo widać. Chciałbym go delikatnie przybrudzić ale nie mam jeszcze pomysłu jak a doświadczenia w tym kierunku jeszcze mniej (po raz pierwszy maluje model) więc coś poeksperymentuje. a o humbrollu postaram się zapamiętać i kiedyś spróbuje. A teraz mam pytanie jakie zderzaki (czy jak to się nazywa) zrobić a dokładnie tą płytę zderzającą się z innym zderzakiem okrągłą czy prostokątną? Autor przewidział prostokątne ale w materiałach które od niego uzyskałem jest rozbieżność na planie są okrągłe a na zdjęciu prostokątne mi bardziej podobają się okrągłe.

--

Post zmieniony (10-07-18 20:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024