FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 14Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
23-10-18 19:18  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

"niewiadoma" dziura od spodu kabiny - to otwór dla bombowego celownika. W pochodnym położeniu zachowuje się w prawo od fotelu prawego pilota.


--
Pieniądze to nie wszystko

 
25-10-18 10:08  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Zapomniał powiedzieć. Ten celownik jest zawsze nakryty pokrowcem (szarego zazwyczaj kolory). Bez pokrowca on tylko na bojowej pozycji.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
25-10-18 10:28  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

O Dziękuję za wyjaśnienie człowiek całe życie się uczy.

--

Post zmieniony (25-10-18 10:28)

 
25-10-18 18:51  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Zawsze prosi!
Mi-8/Mi-24 w ogóle i Afganistan w szczególności - "mój" temat i mój ból.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
28-10-18 17:13  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Niewielki postęp zabudowa tylnej ściany kabiny pilotów. Pełno pudełek naustawianych w regałach. Szału nie ma bo szczerze się przyznam ze specjalnie nie przykładałem się do tego bo i tak wszystko to zasłonią fotele pilotów i nie wiele będzie widać. Mimo że niby nie będzie za wiele widać to zakleiłem białe miejsca wygospodarowanym zapasem koloru bo znając życie to akurat białe powierzchnie będą świecić. Podczas sklejania pudełeczek natknąłem się dwa razy na taką zagadkę jak to skleić. Ciekawe jak tak się udało rozwinąć siatkę.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
26-11-18 21:32  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Powstałe fotele jednak nie przypadły mi do gustu i postanowiłem wymienić tapicerką. Nie wyszło to jeszcze tak jak to sobie wyobrażałem ale wydaje m się że jest lepiej niż było. Mam nadzieję że teraz trochę bardziej przypominają fotele obite tania skają. Uwagi co do foteli mile widziane jednak z góry uprzedzam że nie będą wzięte pod uwagę bo fotele są już wklejone na stałe. ;). W tak zwanym wolnym czasie zbudowałem konsolę centralna tu zastosowałem delikatną wolarkę bo chciałem wypróbować nowy sposób robienia szybek w zegarach (podpatrzone u takiego jednego Wojtka) . Sprawdza się znakomicie choć może nie do końca to na zdjęciach widać . I na koniec nowe dźwignie skoku ogólnego i mocy. Tu jest drobny babol w wycinance. Na podłodze miejsca zaznaczone na przyklejenie drągów jest po prawej stronie foteli a powinno być z lewej. Za to w instrukcji dobrze jest to narysowane.




--

Post zmieniony (26-11-18 21:46)

 
05-12-18 20:46  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mi 8 MT "Afgan" - Cz.9
Witam
Kolejny mały kroczek w budowie. Wyposażenie kabiny ciąg dalszy. Dziś zrobiłem główne panele wskaźników. Zegary trochę uplastyczniłem czyli przykleiłem ramki budzików zrobione z drutu 0,2 mm a następnie wypełniłem klejem imitującym szkło. Zrobiłem też orczyk tu właściwie bez dodawania od siebie. Nie wyszyły najlepiej ale to jest tak małe że ……. A jeszcze mniejsze to takie dinksy które znajdują się obok orczyków. Podłubałem też z drugiej strony śmigłowca. Zrobiłem przejście kadłub ogon. Wcześniej pisałem że cz. 11 pozostawiam na później. No i teraz właśnie było to później po doklejeniu części poszycia przechodzącego z obudowy przekładni w belkę ogonową. Myślę że taka kolejność zapewnia o wiele lepsze dopasowanie poszczególnych części.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-12-18 10:32  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

No i jest kozacko.

 
06-12-18 15:15  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Świetna ,precyzyjna i czysta robota . Opracowanie graficzne modelu również wygląda efektownie .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
10-12-18 22:42  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mi 8 MT "Afgan" - Cz.10
Witam
Powoli kończę wyposażać kokpit. Dziś doszły główne drągi. Wcześniej wykonane elementy zaczęły trafiać na swoje miejsca na razie to tylko są przyklejone tak aby się trzymały. Jeszcze trochę popoprawiam poszczególne łączenia. A skoro kończą się części do upychania w środku kabiny pilotów to i szklarnie czas zacząć. Nie ukrywam że trochę się tego obawiam bo Mi 8 ma praktycznie cały nos przeszklony co zapewne nie ułatwi zadania. Na początek odlałem kopytko. Forma do odlewu dołączona jest do wycinaki co jest dużą zaletą. W sumie to zrobiłem próbna tłoczenie ale wytłoczka nawet dobrze wyszła więc chyba zostanie. Po wstępnych przymiarkach też nie najgorzej to wygląda. Oszkliłem też górne okna i dokleiłem już teraz część 5 czyli „garbate przejście szyby w dach”. W ogóle to mam plan skleić cały brakujący nos w całość a dopiero dopasowywać do kadłuba. Nie wiem czy to najlepszy pomysł ale ja nie wyobrażam sobie najpierw wkleić górną lub dolną część szklarni a potem praktycznie w powietrzu dopasować drugi element. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A niestety w wycinance nie ma ramek wewnętrznych coś dodrukuję co by głupio nie wyglądało. Proszę trzymać kciuki za tego przeszklonego nochala.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 14Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024