FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
24-06-19 23:30  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
W afganie przybyło kilka rzeczy a inne się robią. Druga strona dostała szklane drzwiczki za nim pobawiłem się i dotłoczyłem wloty powietrza do chłodzenia aparatury. Z zapasu koloru zrobiłem wyciąłem paski następnie je odchudziłem. Następnie za pomocą kawałka hipsu spinek i bcg nadałem pożądany kształt. Kolejną rzeczą jaka powstała to wyrzutniki pułapek termicznych. Kształtem dalekie są od oryginału ja jedynie pomalowałem je na srebrno bo szary mi nie odpowiadał. Jeszczo łosz na to przyjdzie. I tak powoli do tyłu a tam wrota czekają. Same siatki skrzydeł składają się bardzo ładnie ale to znowu listki. Jedną stronę skleiłem wewnętrzne i zewnętrze poszycie razem i tu wdaje mi się że chyba obie części są identycznych rozmiarów a ta wewnętrzna powinna być ciut mniejsza. Ale spokojnie można to oszlifować. No i na koniec kratownica wzmacniająca tu projektant poszalał. Nie dość że strasznie cienka ta pajęczynka to jeszcze część tych cieniutkich paseczków zostało podzielonych na połowę podczas rozwinięcia siatek. Część ta jeszcze sporo nerwów mi na psuje zanim doprowadzę ja do przyzwoitego wyglądu.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
25-06-19 10:27  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pięknie sobie radzisz z formowaniem tych krzywizn. Ostatni element wymiata.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-06-19 11:10  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

kabina wyszła świetnie!
Mam dla ciebie mały prezent. Jeśli przyjrzysz się uważnie, widoczne kamizelki pancerne. Szklenie nie ma absolutnie żadnej ochrony.



--
Pieniądze to nie wszystko

 
14-07-19 21:16  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
W kolejnym odcinku powstały wrota otwierane pod belką ogonową. Oj było wesoło szczególnie przez tą kratownice o której konstrukcji wspominałem w poprzednim odcinku. Jakoś udało się to wszystko w miarę poskładać w całość. Na całość przyszedł lakier mat i sucha pastela. Teraz zauważyłem że jedna z gaśnic pozbyła się końcówki opylającej szkoda. Na lewych wrotach w zewnętrznym poszyciu zrobiłem skrzela mogły wyjść lepiej ale i tak lepiej niż płaskie.
Powoli też dodaje kolejne elementy w tak zwanym międzyczasie dorobiłem ustrojstwo pod belką ogonową. Tu jakoś listki nie chciały ładnie się zgrać ale trochę poczarowałem i wyszły nie najgorzej.
Coraz mniej pozostaje do zrobienia a coraz więcej montażu gotowych elementów.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
14-07-19 21:29  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Z podziwem patrzę na łączenia elementów. Kapitalna robota.

--
serwusik

 
15-07-19 10:25  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie wiem, czy wrota to jak na razie nie najcięższy do wykonania element w modelu, ale robisz je perfekcyjnie!
Genialnie wyglądają łączenia, a właściwie ich brak:-) Szacun!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-07-19 14:11  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

StuG chyba trudniejsze były owiewki silników bo tam trzeba było to wpasować do istniejącego kadłuba. A wrota są bardzo pracochłonne i trudne ale dają tolerancję błędu bo u mnie będą w wersji otwartej, trzeba być masochistą aby tyle się narobić i zamknąć to, wiec jak się trochę gdzieś zgubi kształt to tragedii nie ma.
Ale już mam pomału dość tych wszystkich listów dobrze że widać już światełko w tunelu.


--

Post zmieniony (15-07-19 14:12)

 
15-07-19 22:18  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Możesz coś więcej napisać o łaczeniach ? Kleisz tak jak widać czy dochodzi jakas obróbka ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-07-19 07:01  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Alski
Ogólna zasada jaką stosuje przy klejeniu tego typu elementów to taka jak opisałem na przykładzie kopułek http://www.kartonowki.pl/forum/temat/3611,kopulki-i-inne-listkowe-zakonczenia ale po kolei:
W tym wypadku wyglądało to tak. Najpierw wyciąłem listki potem obróbka papierem ściernym i retusz. Potem na miękkiej podkładce nawilżone klejem bcg formuje elementy tak aby mniej więcej układały się do odpowiedniego kształtu. Odczekuje aż wyschnie i jeszcze raz kontrolnie profiluje kulką. Teraz zaczyna się zabawa każdy listek po kolei małymi etapami sklejam ze sobą jak klej zwiąże to do strony niezadrukowanej podklejam łączenia paskami bibułki do papierosów (bibułka jest bardzo cienka i stosunkowo mocna) jak już wszystkie liski mam tak połączone to na twardej podkładce za pomocą kulek wygładzam wszystko ale dość delikatnie. Potem od strony niezadrukowanej "maluje" wikolem w celu utwardzenia. Jak już wszystko wyschnie jeszcze raz "przewałkowuje" kulkami i teraz już naprawdę mocno na twardej powierzchni aby wyrównać łączenia i wszelkie niedoskonałości w razie potrzeby od strony wypuklej łączenia nawilżam bcg. I na koniec jeszcze jak potrzeba drobne poprawki czyli jak są drobne szczelinki to na nie daje wikol oraz poprawki retuszu jakby gdzieś coś wylazło. A już na sam koniec jak już wszystkie elementy na zewnątrz są przyklejone maluje lakierem matowym. Trochę roboty jest ale warto.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-07-19 08:45  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Lesio73 

 

Krzysiu, te łączenia są naprawdę niesamowite!!! Czapki z głów!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024