FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-05-15 15:55  [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY |WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

Witam wszystkich sympatyków i nie tylko. :-)

Tym razem jak w temacie czyli przemalowany BŻ-4 Żuk z MM 12/1975. Modelik prosty jak to zwykle wczesny MM.



O oryginale można poczytać tutaj.

Trochę zdjęć oryginału:



Szkielet kadłuba:



Fotele wstawione:



Najtrudniejsza rzecz będzie z kratownicą. Na początek zakupiłem pręty polistyrenowe i będę próbował coś z tym zrobić.



--

Post zmieniony (08-01-19 10:35)

 
07-05-15 16:03  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Orzesz Ty... Ja mam ten model w swoich zbiorach, ale czekam na nowe opracowanie.

Pozdrawiam
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
07-05-15 16:13  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ostoja , wziąłeś się za model prawie że kultowy. Praktycznie to był pierwszy w MM śmigłowiec
z pełnym wnętrzem , oszkleniem. Piękny rysunek na okładce Pana Adama Werki. Mam
tego Żuka tak zrobionego na 2/3. Leży sobie w szafce i czeka na Panią Wenę...
Ale najważniejsze. Konstrukcję kratownicową zrobiłem w oparciu o druty , takie, które
są wykorzystane do robienia sztucznych kwiatów i stroików ( producenci tego typu ozdób je
stosują ) . W Szczecinie jest taka hurtownia na Pl.Tobruckim , gdzie takie druty można kupić
w paczkach, bodajże o wadze 1 kg. Mam tych paczek kilka, bo tam są druty o różnych
przekrojach ( od 0,5 mm do 1,5 mm ). Drut ma tak na oko 40 cm długości . Wyliczyłem, że przy moim
wykorzystaniu do modeli tychże drutów, powinienem przynajmniej żyć 1000 lat ...
Drut jest stalowy , powleczony tworzywem sztucznym, dobrze się klei, poszukaj coś takiego u siebie.
Konstrukcja kratownicowa Żuka była z rur.

Jeśli kiedyś czas Ci pozwoli i będziesz mógł zajrzeć do Szczecina, podzielę się z Tobą
odpowiednią do Twoich potrzeb modelarskich porcją drutów.

Jak będziesz robił oszklenie Żuka ? Ja trochę na nim wymiękłem. Nie mam możliwości,
a może i wystarczających umiejętności by zrobić wytłoczki. Swój model robiłem w oparciu
o wydruki na plujce, na dobrym kartonie.
A znając Twoje umiejętności , można spodziewać się ekstra modelu , powodzenia !

:-)))))

 
07-05-15 16:24  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

A czy jest szansa na pliki arkuszy ze zdjęcia? Mam oryginał - nawet dwa, mam go w planach, ale nie umiem tak ładnie odrestaurować modelu w 2d.
Jak by co to marcinekz@interia.pl - będę wdzięczny.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
07-05-15 16:26  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Spróbuj z patyków do szaszłyków. Bambus doskonale się ścina i można uzyskać patyki o różnej wielkości przekroju kwadratu. Gorzej z malowaniem - dotyczy to farbek akrylowych.

 
07-05-15 16:38  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie, ale z patyków nie uzyskasz takiego efektu. Trzy rury są zagięte przy końcu.
Poprzeczne elementy z patyczków jak najbardziej i chyba lepsze byłyby wykałaczki. A co do malowania,
to Humbrol akurat idealnie się nadaje.

 
07-05-15 17:02  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

THEO - można, można. Gdy w moim '"szkielecie" jest coś wygięte to bambus wyginam na parze i jest OK. Jasne wiem , że Humbrol się nadaje tylko akryle tańsze !
PS - a jak elementy kratownicy mają przekroje kół to jeszcze prościej

 
07-05-15 17:31  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witaj,Jarku,przecież to opracowanie ma 40 lat ,tak myślałem ,że weżniesz się za śmigłowiec,ale sądziłem ,że to będzie buldoczek,A tu taka też miła niespodzianka.Skanowałeś czy to coś od nowa kreślonego,poprawianego bo takie białe stronice i okładka piękna<pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-05-15 18:06  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

THEO i Ryszard, druty i patyki odstawiłem w przedbiegach. Druty trzeba by w takiej kratownicy lutować a to niestety nie jest takie proste, patyki takie cienkie i równe nie wyjdą niestety, nie podejmuję się strugać. Zdecydowałem się na pręty polistyrenowe - podłużnice 0,8 mm, wykratowania 0,5 mm.

Marek, to jest komputerowo przemalowany projekt ale jeszcze nie sklejany po przeróbce i mogą być kłopoty.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-05-15 18:49  Odp: [Relacja] Śmigłowiec BŻ-4 Żuk MM 12/1975 ale inaczej.
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jarku, co do wykorzystania pręcików polistyrenowych, jest to słuszna decyzja. Łatwiej się je tnie, obrabia i klei. Ja też będę je wykorzystywał klejąc model Lublina R-XIII, robiąc wewnętrzną kratownicę.

Pozdrawiam
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024