FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 27Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
30-08-11 16:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Masz niestety rację. Pokład w części śródokręcie-rufa jest i zostanie płaski. Rozpoczynając budowę za bardzo zawierzyłem wycinance od AH i na etapie budowy kadłuba nie zwróciłem na to uwagi. Teraz 3/4 czasu budowy to analiza dokumentacji, na początku było odwrotnie i to jest tego efekt. Cóż zbyt długo buduję ten model aby teraz dokonywać przeróbek równających się robieniu kadłuba od nowa. Zostanie modelem, na którym widać postępy w doświadczeniu lub zmianę "technologii" jak w przypadku relingów.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-08-11 20:08  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
AC   

Myślę sobie, że w końcu, to nie jest takie istotne i widoczne na gotowym Modelu. Ja po prostu jak zobaczyłem wycinankę; zauważyłem te wręgi i dlatego zwróciłem na to uwagę. W każdym razie, jestem pełen szacunku dla Twojego dzieła i mam nadzieję że wkrótce zwodujesz ten okręt z pełnym wyposażeniem ku uciesze wszystkich to zgromadzonych kibiców. Oczywiście łącznie ze mną. Pozdrawiam i życzę wytrwałości , bo już niewiele zostało - wyraźnie widać metę

 
30-08-11 21:49  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

AC, jhradca, jak widać wydawnictwo nawet tak dobre jak AH, też ma swoje gorsze modele na koncie, zwłaszcza te starsze. Kiedy wziąłem się za mojego "Coda" na bazie wycinanki "Spadefish", okazało się, że wykorzystałem tylko szkielet kadłuba, w którym w dodatku musiałem od nowa zaprojektować część rufową. Gdybym zaczynał teraz, zrobiłbym wszystko sam. Najwyższy czas, żeby wydawnictwo na nowo opracowało stare modele.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-08-11 22:44  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
AC   

Krótko, żeby nie zaśmiecać wątku. 1 -tak, 2-tak,3-tak, 4- chyba tylko na etapie modelowania kadłuba, wymagało by to również dopasowania nadbudówek.

 
13-06-12 13:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Ahoj!
jako wielki fan tej relacji wykopię trupa z szafy... Przepraszam z góry tych, którzy z mocniej bijącym sercem zaglądali tu, by zobaczyć kolejne posty jhradcy.
Mam nadzieję, że ten wpis zdopinguje autora do kolejnej aktualizacji..

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
17-06-12 22:45  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wielkie dzięki za doping Plewus, niestety ostatnio mam trochę zawodowych problemów i model siłą rzeczy poszedł w odstawkę mimo, że obiektywnie miałem niejako więcej czasu niż poprzednio, ale czas ten wykorzystywałem na rower jako odstresowywacz. Będę jednak kontynuował relację, więc nie jest to jeszcze relacja trup ;-) Obiecuję.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-06-12 23:32  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wiem, że jak na taką długą przerwę to niewiele zrobione ale to i tak męczarnia dla moich oczu (niestety okularki muszę zmienić) a to jeszcze nie koniec szpejostwa i to na jednym dziale. Aby nie szukać kilku różnic, z prawej strony działa mechanizm podnoszenia działa i obrotu, z lewej napewno jedna korba służy także do obrotu działa ale cel istnienia pozostałych jest mi nieznany. Dojdą zegary namierzania celu i parę innych detali.



--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
20-06-12 08:53  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Wita. Cieszę się, że relacja ruszyła dalej. Będzie czym oko cieszyć i na czym sie wzorować. Trzymam kciuki za duuuużo wolnego czasu na sklejanie :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-06-12 10:12  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wiem jak to jest nie mieć czasu. Tym bardziej cieszy choćby nieduża aktualizacja relacji.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-06-12 11:00  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Step by step... byle do przodu... :)

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 27Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024