Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [R] Stridsvagn 103C - projekt własny

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
11-09-18 19:19  [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Karol.W 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8

Chyba jeden z ciekawszych projektów powojennych. Bezwieżowy, z nieruchomą armatą, przez co celowanie wymaga poruszania całym kadłubem. Niezwykle mnie ciekawi, zwłaszcza że nie występuje w kartonie.

Planuję zrobić wersję C w kolorowym malowaniu Nato, coś jak tu, tylko jeszcze nie wiem czy z prętami przeciw kumulacyjnymi.

Model zaczynam od gąsienic(model Diehl 570G), projekt dość skomplikowany, trochę przesadziłem i teraz żałuję że nie odlewam ich z żywicy.

150 sztuk

Reszta modelu jest pomocniczo rozrysowywana w 3D i tam pozostanie dopóki nie skończę gąsienic, tak jak mi to teraz idzie to pewnie do końca roku wymęczę.

--
W planach: Stridsvagn 103C, AMX-13, PAK 43, SU-101, Sdkfz 234/2 Puma, Sturer Emil

Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang

Odpowiedz na tę wiadomość 

11-09-18 20:39  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Norvik 

Na Forum:
Galerie - 21

- 1

Oho - coś dla mnie. Zajrzę pod koniec roku jak zaczniesz bryłę czołgu :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie Oshkosh M1070 z Answeru

11-09-18 21:06  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
kolighyt 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41

- 38

Z tym nie występowaniem w kartonie to nie do końca prawda. Mam kupiony model tego czołgu w 1:50 z ecardmodels.com. Był zielony łaciaty i niebieski we flagę Szwecji. Niestety strona trochę nie żyje i teraz się go nie da kupić.

--
W budowie:V-108 1:250, Mitsubishi Ka - 8 1:50
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

11-09-18 21:12  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Rafael 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 2

Model w calosci wycinany laserem, w 1:25, jest dostepny tutaj: http://paper-planet.ucoz.net/index/zakonchennye_modeli_i_komplektujushhie/0-2. Juz kilka razy do niego podchodzilem z nozyczkami, ale poki co, rozsadek kaze pokonczyc to, co pozaczynane w szufladach lezy ;) Moze 2D-3D zlapie natchnienie i dokonczy swoj projekt?

Watek dodany do obserwowanych ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat

11-09-18 21:55  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Karol.W 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8

O, a byłem pewien że szukałem wszędzie, jednak rosyjskie strony z nawyku omijam. A 2D-3D widziałem, ale projekt wisi, niestety, mimo że fajnie był prowadzony.

Jak mi Puma da w kość to może i coś szybciej uda pokazać :D
--

Post zmieniony (11-09-18 21:56)

12-09-18 07:03  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Zacząc czołg od wieloelementowych ogniw gąsienicy toż to czysty masochizm. Ale ciekaw jestem efektu ze wzgldu na "projekt własny".

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

12-09-18 07:13  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Karol.W 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8

A wyobrażasz sobie Vikingu robienie tych gąsienic gdy czołg będzie już skończony a w kolejce kolejny fajny model? Ja nie, już to nawet kiedyś przerabiałem, nie byłbym w stanie się zmusić by nad nimi siedzieć. Poza tym to dobra okazja by obejrzeć kilka seriali na netflixie :)

--
W planach: Stridsvagn 103C, AMX-13, PAK 43, SU-101, Sdkfz 234/2 Puma, Sturer Emil

12-09-18 08:33  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

In rebus metoda! Ja pamiętam, jak przed 30 laty kleiłem czołg i na gąsienicach poległem właśnie. Zrobiłem jedną, po czym napchałem saletry do modelu i... efekt chyba wiasz jaki był :D Na szczęście teraz kleję kolej, a tam nie ma wielu gąsienic.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

12-09-18 09:00  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Rzeznik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3

Czekam na rozwój wydarzeń :)

12-09-18 11:06  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
97 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

kuuurde, nezłe sadomaso ;)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie

26-05-19 14:07  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Karol.W 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8

Obawiam się że nie będę mógł kontynuować tutaj tej relacji, dokonałem bowiem niewybaczalnej profanacji i zdrady: skleiłem kadłub Strv z HIPSu.

Pojazd jest duży, kadłub ma 28cm długości, nie chcę więc ryzykować zwichrowania ani wypaczenia na skutek wilgoci, jest też bardziej wytrzymały od papieru.

Wbrew planom zacząłem robić kadłub nie skończywszy gąsienic, to przez pogodę, miałem w planach popróbować odlewów żywicznych ale cały czas padało. Jakie są moje plany do modelu:
- Żeby pojazd nie wyglądał jak wydmuszka, spróbuję zrobić uproszczony przedział bojowy: fotele, kierownica lufa przez środek, trochę drobnicy, mam nadzieję powstrzymać się przed wydziwianiem
- Zrobię też najbardziej charakterystyczny element pojazdu: hydrauliczne zawieszenie. Po prostu spiąłem dwie skrajne ośki, reszta standardowo.

No i kadłub, górna płyta nie jest przyklejona:

Przy okazji chciałbym się podzielić ciekawym znaleziskiem, w '73 szwedzi wysłali brytyjczykom 10 strv do testów, brytyjczycy oceni je negatywnie. W odwecie szwedzi przygotowali raport wyrażający się bardzo negatywnie o brytyjczykach Swedish Tank Archives przetłumaczony na angielski, dodatkowo jest trochę zdjęć historycznych.

Pozdrawiam,

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018