FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-08-18 17:59  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Z racji tego że ostatnio trochę w temacie siedzę to pozwolę sobie na mały wkręt. Otóż model opracowanany przez Pana Pawła Mistewicz to Avia BH 33 a nie PWS-A co zresztą sam autor może zaświadczyć, warto porównać wycinankę z rysunkami zamieszczonymi onegdaj w Lotnictwie z Szachownicą przez Pana Wojciecha Sankowskiego.Pracując przy naszych PWS-A poprosiliśmy Pana Zygmunta Szeremetę o sporządzenie nowych planów. Model w Twoim wykonaniu jak zawsze piękny.

Pozdrawiam

Paweł O.

--

 
25-08-18 21:00  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)
Dzięki Paweł za uświadomienie mi, że istnieją różnice między tymi samolotami i to nie tylko w nazwie;)
Odnalazłem numer Lotnictwa z Szachownicą, w którego wnętrzu zamieszczone są rysunki PWS-A. Na pewno z nich skorzystam:)
W ostatnim czasie samolot otrzymał dolne płaty i na tą chwilę model prezentuje się następująco:





C.D.N.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
11-09-18 11:58  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Prace nad F-4 zakończyły się, więc można powrócić do budowy PWSa.
Analizując rysunki z „Lotnictwa z szachownicą” przekonałem się, że jest przy tym modelu co robić.
Na początek niewiele. Wloty powietrza w przedniej części kadłuba. W opracowaniu elementy te były tylko zaznaczone.



C.D.N.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
11-09-18 14:38  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Napisałeś - "W podanym linku kolor „Khaki PWS” był stosowany do malowania samolotów szkolnych produkowanych przez tą wytwórnię, więc raczej nie dotyczyło to PWS-A."
Jeśli chodzi o PWS-A to nie było różnicy w kolorze samolotów szkolnych i użytkowanych w esk.myśliwskich.(vide: "Polskie Skrzydła 3"- wyd. Stratus).
Powodzenia w budowie życzę.

 
11-09-18 21:27  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Ryszard – W sprawie kolorystyki już zdecydowałem, że model będzie pomalowany lakierem Pactry A67 (Polish Khaki I). Próbkę tego koloru zamieściłem kilka wpisów wcześniej:)
Dzisiaj udało mi się wykonać cylindry silnika gwiazdowego. Radiatory postanowiłem wykonać z drutu 0,2mm.
Całość została pomalowana czarną Pactrą A46 i przetarta "suchym pędzlem" Humbrolem 11. Osłony zaworów – Pactra A67



C.D.N.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
13-09-18 13:27  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Prace idą dalej:)
Powstały zastrzały skrzydeł. Wykonałem je od podstaw, ponieważ zawarte w opracowaniu były trochę za masywne. Szczególnie dotyczy to zastrzałów kadłub-skrzydło.





W międzyczasie powstało też śmigło:)



C.D.N.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
13-09-18 13:55  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super wyszło!
Zastrzały to tylko te łączące centropłat z kadłubem, ewentualnie kadłub ze statecznikiem poziomym. Pozostałe to stójki (rozpórki) łączące skrzydła górnego i dolnego płata :-)

 
13-09-18 14:01  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dzięki Ryszard za sprostowanie:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
15-09-18 13:52  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Kolejny dzień budowy:)
Na matę trafił górny płat. Przygotowałem ten element do malowania pokrywając go podkładem samochodowym:)



I przymiarka „na sucho”:





Powstał także mały drobiazg na lewej burcie czyli dysza venturi prędkościomierza:



Przeglądając zdjęcia natknąłem się na pewien element na skrzydle.



Wygląda mi on jak prądnica, ale brakuje w niej śmigła i umieszczona jest na lewym skrzydle. Fakt, że nie wszystkie samoloty tej wersji posiadają prądnicę tego rodzaju, ale na innych zdjęciach widać, że umieszczona była ona na prawym skrzydle. Krótko mówiąc nie mam pojęcia co to jest:(. Może ktoś z Was ma jakąś koncepcję?

C.D.N.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
15-09-18 14:11  Odp: [R] PWS-A (Avia BH-33) MM_1995-12
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Albo jest to coś z dalszego planu albo:


--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024