FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
12-07-18 09:41  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Strachooo to składać :-D przyglądam się bacznie relacji .

 
12-07-18 10:00  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Stachoo napisał:

> Projekt daje możliwość wykonania silników w mniejszym lub większym stopniu skomplikowania. Trudniejsza wersja zakłada wykonanie łopatek turbin wewnątrz i tę opcję wybrałem. Jest to ponad 200 dodatkowych drobnych elementów. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że po co to robić, skoro praktycznie nie będzie nic widać. Ja uważam, że jest to doskonały trening cierpliwości i dokładności.
>

Pewnie, po to są te elementy. Jednak ja już odpuszczam, to czego nie widać, bo po prostu wole ten zaoszczędzany czas poświecić na kolejny model :). Sklejenie całego modelu od pana Halińskiego w wystarczającym stopniu uczy cierpliwości i dokładności i nie ma potrzeby dodatkowego szlifu na częściach które potem są niemal niewidoczne :D.

Jedyny wniosek to taki, że Stachoo ma dobę wynoszącą 32h :).

--

 
10-09-18 13:24  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dzisiaj udało mi się dokleić ostatnie brakujące elementy do modelu Me-262. Na ostatniej prostej zrobiłem kilka zdjęć, którymi chciałbym się podzielić. Zamieszczam także kilka zdjęć gotowego modelu, choć nie jest to jeszcze galeria końcowa.

Na poniższych zdjęciach można zobaczyć zbiory elementów, których złożenie zajęło mi sporo czasu. Są to pokrywy podwozia, golenie podwozia, klapy, lotki, sloty i osłona kabiny. Dłubałem sobie to powolutku i składowałem w pudełkach, by na koniec spokojnie złożyć w całość. Tak oto doszedłem do wielkiego finału, którym było rozpięcie anteny pomiędzy owiewką, a statecznikiem pionowym :).

Puzzle, bo tak tę drobnicę nazywam, składały się bardzo przyjemnie. Z resztą jak cały model. Z jednym zastrzeżeniem. Sloty były męczące i bardzo trudne do uformowania. Nie twierdzę, że udało mi się je wykonać dobrze. O ile uzyskanie odpowiedniego kształtu slotów znajdujących się najbliżej kadłuba było stosunkowo proste, to cztery zewnętrzne (dwa lewe i dwa prawe) sprawiły mi wiele trudności. Nie twierdzę, że nie można tego skleić tak jak to zostało zaprojektowane, ale dla większości modelarzy uformowanie tego kształtu poprawnie będzie graniczyło z cudem. Mi się prawie udało - rozwarstwiając karton, nasączając bcg i formując na ostrej krawędzi - niestety krawędź natarcia zewnętrznych slotów jest lekko wygięta w łuk, wklęsła. To wynik wielokrotnego formowania. Papier się po prostu zmęczył. Tak być nie powinno, ale nie jestem w stanie tego poprawić.

Koła pochodzą z zestawu firmy Eduard (nr 632031) dedykowanego do modelu Me-262 firmy Trumpeter w skali 1/32. Zdecydowałem się te koła ze względu na bieżnik, którego nie byłem w stanie odwzorować. Coś tam próbowałem rzeźbić, ale to nie wyszło by tak ładnie. Może jakbym miał więcej czasu...:)

Planuję jeszcze zrobić podstawkę, ale nie wiem kiedy mi się uda to zrobić, więc póki co wstawiam kilka zdjęć gotowego modelu.









https://4.bp.blogspot.com/-X4QKkpOqSVA/W5ZKII1hJNI/AAAAAAAANIo/L4Rrrp5LvrAqHd_JHdPmGH2TOIpSqdR_gCEwYBhgL/s320/DSCN4034%2B%25282000x1334%2529.jpg



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
10-09-18 17:12  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny model, piękne detale!
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-09-18 18:26  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetne wykonanie :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
10-09-18 20:24  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Świetne wykonanie, gratuluję dobra robota .
Chętnie obejrzę model w Szczecinie, do zobaczyska .

Post zmieniony (10-09-18 20:48)

 
10-09-18 22:51  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Świetny model. Gratuluję!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
11-09-18 08:09  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Super wykonanie. Zastanawiam się czemu koła od Eduarda a nie od Halińskiego. Te drugie powinny być tańsze znając życie. Pytanie czy jest różnica w jakości?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-09-18 09:17  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Gratulacje. Bardzo fajne wykonanie

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-09-18 09:38  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

killy, a widzisz w ofercie zeby byly takie kola u Halinskiego?

Gatuluje skonczenia kolejnego modelu. Ja jednak nie skupie sie na ochach i achach, gdyz przedmowcy zrobili swoje :)
To o czym pisales, czyli sloty, to chyba najgorszy element tego modelu. Niestety widac ze dosc mocno Cie przerosl. Ale nie przejmuj sie, bo chyba nawet autorowi w surowce nie udalo sie tego skleic poprawnie. Najgorsze jest to, ze jest to element tak bardzo widoczny i przez to dosc mocno zepsul odbior koncowy modelu.
Co do podwozia, to wydaje mi sie ze slizg amortyzatorow powinienes pomalowac, bo teraz ten szary wyglada kiepsko. Kolejna sprawa jest samo malowanie kol. Uzyles swietnego zestawu eduarda, a pomalowales calosc jedna farbka i w dodatku dosc niedokladnie. Warto byloby to poprawic. Felga powinna byc czarna (polysk), opony szaro-czarne (mat), os srebrna itd. Jest dosc duzo zdjec w necie kol tego samolotu, wiec materialy zrodlowe sa latwe do zdobycia.
Masz jeszcze czas na ewentualne poprawki skoro chcesz robic do niego podstawke.

Ogolnie z modelu na model jestes coraz lepszy, ale wykladasz sie na jakis szczegolach, ktore zaburzaja dobry odbior modelu. Podobnie bylo poprzednio w przypadku JU-88, brakowalo tego wykonczenia, tej "kropki nad i". Moze wynika to z tego ze jak konczysz model to juz myslisz o kolejnym i chcesz miec biezacy za soba (ja niestety tak mam czesto), nie wiem. Ale jezeli w kolejnym modelu skupisz sie na wykonczeniu, myslac o tym ze budujesz model po to, aby byl jak najbardziej zblizony do oryginalu, a nie papierowej zabawki, to mysle ze to bedzie milowy krok w Twojej "karierze" modelarskiej.

Pozdrawiam! :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024