FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-09-18 19:33  [R/G] PZL TS-11 Iskra - Model cardboard - Models by Marek 1:50 @1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witajcie

Dziś chciałbym Wam przedstawić małą relację z budowy modelu PZL TS-11 Iskra z wydania Model Cardborad MbM. Model zakupiłem w sklepie Pana Marka już jakiś czas temu za "śmieszne" 5zł. W oryginale model został opracowany w skali 1:50, ale jako że nie bardzo pasował by do Mojej kolekcji, wydrukowałem go w powiększeniu co powinno dać ~1:33. Model z racji opracowanej skali ma kilka uproszczeń, ale spodobało Mi się oryginalne malowanie.

Poniżej kilka zdjęć z etapów budowy modelu. Z racji iż kamuflaż jest w ciemnych kolorach, jako sklejki wykorzystałem paski z czarnego bloku technicznego (w oryginale przewidziane jest klejenie modelu na 2 wręgi).

Zapraszam.

- segmenty kadłuba - budowę modelu zacząłem od segmentu środkowego








- belka ogonowa i wylot





- ogon




- skrzydła





- oprofilowanie skrzydeł i wlotów powierza z komorą na koło





- statecznik poziomy - z racji iż dźwigar wydawał Mi się trochę lichy, zamiast niego wkleiłem wykałaczkę



- detale na skrzydle


- nos wraz z detalami


- owiewka - miała być przezroczysta z wytłoczki, ale ta z GPM i Model-Kom do Iskry z Orlika niestety nie pasowały



- podwozie



- koła


Zdjęcia gotowego modeliku













Cześć

--

 
06-09-18 19:43  Odp: [R/G] PZL TS-11 Iskra - Model cardboard - Models by Marek 1:50 @1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czysto i elegancko sklejony model,gratuluję,ale czy kabina nie wyglądała by lepiej z czarnej folii,kolorze,szarości błyszczącej ? pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-09-18 19:52  Odp: [R/G] PZL TS-11 Iskra - Model cardboard - Models by Marek 1:50 @1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witam,śliczności,pozdrawiam ceva.

ps. ;-)
ps2. a tych plaskatych pokryw luków podwozia przedniego to nie trzeba było dopasować, chociaż nieco, do krzywizny kadłuba?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-09-18 20:33  Odp: [R/G] PZL TS-11 Iskra - Model cardboard - Models by Marek 1:50 @1:33
Hator   

Drukowałeś na laserze, czy na atramentówce?

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
06-09-18 20:41  Odp: [R/G] PZL TS-11 Iskra - Model cardboard - Models by Marek 1:50 @1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. I malowanie fajne i Twoje wykonanie fajne :) Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-09-18 11:57  Odp: [R/G] PZL TS-11 Iskra - Model cardboard - Models by Marek 1:50 @1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

A więc tak po kolei:

@marek1 - zakładałem użycie wytłoczki do Iskry z GPM (wytłoczka GPM) lub tej z Orlika (wytłoczka Model-Kom) ale niestety okazało się, że żadna z nich nie pasuje :(. Niestety kolorowej folii też chwilowo nie mam, podobnie jak przezroczystej

@ceva - może tego nie widać na zdjęciach aż tak dobrze, ale są one lekko wypukłe dopasowane trochę do krzywizny kadłuba. Oczywiście można by je ściąć jeszcze bardziej, ale wydaje mi się, że efekt byłby podobnie słaby

@Hator - laserowy, ale niestety próbowałem inny papier niż zwykle i miejscami druk trochę się starł (można to zauważyć głównie na błękitnym spodzie kadłuba). Na papierze, który używałem zwykle nic takiego się nie działo, a sprzęt był ten sam.

@Borowy - dzięki, miło, że się podoba.

 
07-09-18 13:39  Odp: [R/G] PZL TS-11 Iskra - Model cardboard - Models by Marek 1:50 @1:33
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No i pięknie :-)
Pomimo uproszen modelu i tak pezentuje się zacnie ;-)

 
07-09-18 17:36  Odp: [R/G] PZL TS-11 Iskra - Model cardboard - Models by Marek 1:50 @1:33
jmx62   

Hej! Fajnie sklejony, prosty modelik, drobne błędy ale nie ma się co czepiać.
Za to ja się czepię projektantów i producentów ogólnie i szeroko rozumianych :-(,
Luuuudzie ja chce taką zwykłą "Iskrę" szarą lub srebrną, najlepiej z wcześniejszych serii bis-A/B z szachownicą taką jak trzeba(tą niby aktualnie niepoprawną politycznie - haha) bez żadnych paszcz, rekinów, kamuflaży itp. Zwykła szara codzienna, taka na jakich uczyło się tysiące polskich pilotów w Dęblinie(oczywiście 1/33).

Post zmieniony (07-09-18 17:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024