FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-07-11 19:04  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Trochę było straszno, jak pod wpływem wilgoci stare poszycie zaczęło się wypaczać"

Trochę to było ryzykowne, mogły wyleźć "krowie żebra".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-07-11 23:17  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A ja tak się zapytam, czy po oklejeniu szkieletu "gazetami" - kadłub nadal trzyma skalę?

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
17-07-11 15:31  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ROBO 

 - 10

...ale fajny "artykułowiec" by z niego był :))

- ciekawa relacja - powodzenia.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
17-07-11 18:50  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Było to trochę ryzykowne, ale udało się zminimalizować efekt krowich żeber. Po nałożeniu pierwszej warstwy gazetowych wydzieranek poczekałem, aż kadłub wyschnie i przeszlifowałem, potem druga warstwa i po wyschnięciu szlifowanie, następnie trzecia warstwa i czwarta. Jak widać na ostatniej fotce, kadłub zeszlifowany był do momentu aż odsłoniły się wręgi szkieletu, na które nakleję poszycie zasadnicze, tak więc nie obawiam się, że model może nie trzymać skali.
Dobre z tym artykułowcem :-)

--

 
29-07-11 21:16  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Po ostatnim szlifowaniu pomalowałem górną część kadłuba na czarno i zacząłem już oklejanie poszyciem zewnętrznym. Uznałem, że najwygodniej będzie jak zacznę od zgrubienia odbojowego.

--

 
29-07-11 21:36  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witaj Andrzej!
Kibicuję Twojej pracy i podziwiam zapał do odrestaurowania modelu w tym zakresie w jakim to sobie zaplanowałeś.
Oglądając te zdjęcia troszkę mnie natomiast niepokoi, że przy takim nakładzie pracy, jaki wkładasz w model, pewne drobiazgi mogą zepsuć efekt końcowy. Czy to zgrubienie odbojowe nie będzie już niczym pokryte? Chodzi mi to, że niby jest imitacja desek, ale na pierwszej fotce widać łączenie w połowie kadłuba na cały pas tego zgrubienia.Czyli nie "mijają się" deski, tylko wszystkie idące od dziobu i od rufy spotykają się w połowie kadłuba. Nie wiem, czy wiesz o co mi chodzi. Może to jest drobiazg, ale mam wrażenie, że wtedy efekt "desek" jednak jakoś umyka.
Może w rzeczywistości tego tak nie widać, a efekt na zdjęciu to tylko efekt światła. Jeśli tak to ok.
Natomiast kolorystykę wybrałeś świetną. Z pewnością model w nowej postaci będzie jeszcze bardziej efektowny.
Powodzenia!

Pozdrawiam
Mariusz

 
30-07-11 12:30  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dzięki, Mariuszu, za czujność. Przyznam, że miałem zamiar tak to zostawić, lecz też mi coś tu nie pasowało. Wcześniej sądziłem, że miejsce łączenia desek idealnie zamaskują schody, ale to był zły pomysł. Zerwę zewnętrzną warstwę poszycia i wykonam ją na nowo, być może wtedy uzyskam prawidłowy efekt deskowania.

--

 
06-08-11 17:22  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Zgrubieniem odbojowym zajmę się przy okazji oklejania kadłuba poszyciem, a tymczasem okleiłem wewnętrzną część nadburcia i zaprojektowałem szablon nowego pokładu.

--

 
09-09-11 14:32  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Nowe poszycie dna oraz poprawione zgrubienie odbojowe z białym pasem na wysokości furt armatnich.

 
09-09-11 15:36  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zaczyna to jakoś wyglądać, "deskowanie" kadłuba świetne.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024