Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
           

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
01-09-18 23:59  [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie w mojej pierwszej, po sześcioletniej przerwie, relacji z budowy tego okrętu, który zdecydowałem się zbudować z racji nietypowego i zarazem nadwyraz ciekawego kamuflażu, jaki posiadał.

Okładki i szkieletu nie będzie, gdyż jest to model już w zaawansowanym stadium. Niewiele już pamiętam z początku budowy, kadłub wykonałem z piwnej tektury metodą z podposzyciem, okleiłem go następnie poszyciem, które było świetnie spasowane i nie sprawiało żadnych problemów.

Jak zapewne wiecie był to pierwszy model z wydawnictwa Fantom Model, pogratulować autorowi, Arturowi Żurańskiemu odwagi w wyborze tematu, niestety nie udało się uniknąć błędów wydawniczych i model dostarczono z dwoma erratami z różnymi odcieniami kamuflażu. Cóż trudno się zorientować, który z odcieni jest tym właściwym, zwłaszcza po tak długiej przerwie.

Postanowiłem jednak model dokończyć, niezależnie od rezultatu. Drugim mankamentem jest fakt, że model wykonano na stan zaraz po wodowaniu, a czarno-jasnoszary kamuflaż okręt nosił już po kilku przebudowach. Postanowiłem wprowadzić do modelu pewne zmiany według planów wydanych przez pana Brzezińskiego w serii Profile Morskie pod nr 2 HMS Repulse.

Nie wykonałem jednak wszystkich przeróbek zawartych w planach z racji, że nie mam do nich całkowitego zaufania, ograniczyłem się do zmian widocznych na zdjęciach okrętu, oraz takich, które nie wiązały się ze zmianą kolorystyki pokładów.

Zmiany te to: inny kształt pierwszego i drugiego poziomu nadbudówki rufowej, wentylatory na nadbudówce rufowej, oraz zmiana kolorystyki dolnej części przedniego komina.

Dosyć gadania, zapraszam do oglądania fotek.
Pozdrawiam.

Ozzy Reess

Post zmieniony (16-10-18 20:58)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-09-18 21:24  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Za sugestią kolegi Spychacza zmieniłem hosta zdjęć na Fotosika, mam nadzieję, że zmiana ta jest na lepsze.

Miszcza Highlandera już nie ma. Miszczu drżącą (ze starości ?) dłonią ujął (prawie białą) laskę i opłakując utratę sokolego wzroku oddalił się w siną dal, pozostawiając za sobą stertę niedokończonych modeli.

Wracając do Repulsa, dziś dołożyłem kilka wsporników pod pokładami nadbudówek. I tu zaletą okazała się tak duża deska służąca za podstawkę. Pozwoliła na pracę z modelem wywróconym dnem do góry.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (16-10-18 20:53)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-09-18 21:42  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie.

Grzegorz82 - wielkie dzięki, cieszę się, że moje modele mogły być dla kogoś inspiracją, jak dla mnie były relacje Kojaka i wielu innych znakomitych modelarzy.

Fantom Model - Dziękuję za wyjaśnienia, rzeczywiście jeden z odcieni jest lekko kremowy, pozostałe dwa są tak podobne, że na modelu są nie do odróżnienia, a ponieważ prawie wszystkie elementy są w dwóch lub trzech sztukach nie ma problemu z powtórzeniem detalu, gdy coś nie wyjdzie.
Tak się zastanawiam, dlaczego nie wydano Repulsa w królewskiej skali 1:200? Ten w 1:300 jest na tyle zdetalizowany, że wystarczyłoby go tylko powiększyć, praktycznie 95% pracy projektowej jest już wykonane. Cóż, przypuszczam, że stoją za tym ważne powody.
PS. Zamawiam Malaję do Przeciszowa, najchętniej dwie w 1:300 i 1:200.

Wracając do Repulsa, nadbudówka dowodzenia powoli pnie się do góry (nie jest jeszcze doklejona do modelu). Teraz czeka mnie męczarnia ;) z relingami i drobnicą.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (16-10-18 20:51)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-09-18 11:08  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Jeśli wydanie Repulsa w 1:200 wiązałoby się z jego projektowaniem praktycznie od nowa, to rzeczywiście gra nie warta świeczki. Podrasowanie istniejącego projektu, nie wymagałoby tyle pracy, ale ja nie znam się na projektowaniu modeli.

Grzegorz82- aby wydrukować model z Gremir musiałbym spełnić szereg warunków, które kosztowałyby mnie o wiele więcej, niż kupienie gotowego modelu z dowolnego sklepiku internetowego. Póki co, taka opcja nie wchodzi w grę, może kiedyś w przyszłości...

Yogi - Suffolk - YES, YES, YES :) Relingi dziobię własnoręcznie, choć te laserowe są całkiem niezłe. Te ręcznie robione w makro wyglądają tragicznie, ale oglądane z odległości 1 metra nie są takie złe ;)Pozdrawiam.

Post zmieniony (16-10-18 20:49)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
11-09-18 20:46  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Weekend spędziłem pracowicie, powstały pontony, łodzie i motorówki ratunkowe i Walrus, oraz wieże artylerii głównej.Już po weekendzie dokończyłem relingi na wieży dowodzenia wraz ze wszelkimi trapami.

Na pokładzie powstał cały las różnej maści wentylatorów, staram się posuwać zgodnie z numeracją części, żeby czegoś nie przeoczyć, liczba bardzo drobnych detali idzie w setki :/Na koniec zdjęcia ogólne z ustawionymi na razie na sucho co większymi elementami, tak dla kurażu ;)

Pozdrawiam.

Post zmieniony (16-10-18 20:54)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-09-18 21:13  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Niewielki update: główny dalmierz i kilka łodzi ratunkowych.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (16-10-18 20:45)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
25-09-18 22:00  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu na sklejanie, ale coś tam udało się dorzucić do Repulsa. Najpierw relingi na nadbudówce hangarowej.Następnie legary pod łodzie ratunkowe i trochę drobnicy.Na koniec łodzie i pontony.Pozdrawiam.

Post zmieniony (16-10-18 20:41)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
14-10-18 21:04  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie, ładna pogoda nie sprzyja sklejaniu, ale co nieco powstało. Powoli kończę platformy na przednim maszcie. Wieża dowodzenie nie jest jeszcze przyklejona na stałe, zostanie przyklejona wraz z pozostałymi detalami po końcowym malowaniu relingów.

Najwięcej czasu zabrało mi wydziobanie kratownic dźwigów.Niemniej pracochłonne okazały się pom-pomy, 3 sztukiNa koniec zdjęcia aktualnego wyglądu Repulsa.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (16-10-18 20:43)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
15-10-18 12:46  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fantom@, twoje Dzieło zostanie skończone tak czy inaczej, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku. Tratwy, podobnie jak inne elementy sklejają się dosyć dobrze, nie ma problemów ze spasowaniem, chociaż są one trudne technicznie do wykonania ze względu na wymiary. Po wycięciu sklejałem je w rurkę na styk superglue (to ta trudniejsza czynność), następnie kształtowałem spłaszczonego torusa i zalewałem połączenia sg od tej gorszej strony. Wyszły nie najgorzej, choć kilka wylądowało w koszu, po tym jak udało mi się oderwać je od palców. ))

Jeśli chodzi o błąd merytoryczny to znalazłem jeden, a jest to górna część nadbudówki na szczycie przedniego masztu, która nie powinna wyglądać jak dach, lecz jak platforma z lornetkami i/lub dalmierzami z podłogą tuż nad oknami. Wyłapałem ten błąd po przyklejeniu rei, więc zostawiłem to tak, jak z wycinanki.


Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018