FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
15-10-18 09:33  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Cieszę się, że masz jeszcze cierpliwość na lepienie mojego "dzieła".

Widzę, że tratwy Carleya wykonałeś w wersji z wycinanki. Nie było z tym problemów?

--
wydawca przez małe "w"

 
15-10-18 12:46  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fantom@, twoje Dzieło zostanie skończone tak czy inaczej, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku. Tratwy, podobnie jak inne elementy sklejają się dosyć dobrze, nie ma problemów ze spasowaniem, chociaż są one trudne technicznie do wykonania ze względu na wymiary. Po wycięciu sklejałem je w rurkę na styk superglue (to ta trudniejsza czynność), następnie kształtowałem spłaszczonego torusa i zalewałem połączenia sg od tej gorszej strony. Wyszły nie najgorzej, choć kilka wylądowało w koszu, po tym jak udało mi się oderwać je od palców. ))

Jeśli chodzi o błąd merytoryczny to znalazłem jeden, a jest to górna część nadbudówki na szczycie przedniego masztu, która nie powinna wyglądać jak dach, lecz jak platforma z lornetkami i/lub dalmierzami z podłogą tuż nad oknami. Wyłapałem ten błąd po przyklejeniu rei, więc zostawiłem to tak, jak z wycinanki.


Pozdrawiam.

 
15-10-18 15:35  Odp: [R] HMS Repulse 1:300 Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dobrze wiedzieć, że jeszcze ktoś inny jest w stanie skleić moje dziwne rozwiązania. Z tratwami miałem te same problemy, główny rozmiar. Ze sklejaniem palców mam takie ułatwienie, że stosuje SuperGlue w żelu, konkretnie z firmy Pattex. Żel nie rozlewa się, więc trudniej o sklejenie nie tego co trzeba.

--
wydawca przez małe "w"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024