FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-08-18 21:02  Sklepy z kartonówkami
Rastan   

Witam,
Poszukuję dobrego sklepu modelarskiego, znaczy takiego, który nie przesadza z cenami i nie oszukuje. Liczę na odpowiedź z uzasadnieniem :)

 
31-08-18 22:07  Odp: Sklepy z kartonówkami
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A to dziś oszustwa przejdą w tego typu sklepach? Z resztą, zależy co przez to rozumiemy... Ja ja dotąd robiłem zakupy w GPM-ie, Modeliku i Orliku i raz w Answerze, żadnych niespodzianek nie miałem, a przy większych zamówieniach można liczyć na sensowne rabaty. Żeby nie było, że faworyzuję -kupuję u nich modele różnych wydawnictw i tak jak powiedziałem na początku -wątpię by w dzisiejszych czasach oficjalnie działający sklep pozwolił sobie na jakieś machloje. Prowadzą je ludzie, także można napisać maila, przedzwonić w razie nieścisłości. Oczywiście zakładam, że chodzi Ci o sklepy internetowe.

PS Jeśli chodzi o tańsze modele to polecam zawsze zapoznać się z ofertami promocyjnymi, wyprzedażami. Modele z tzw. "uszkodzoną okładką" warto kupować te które kupiłem do tej pory miały jedynie ucięty na głębokość centymetra jeden róg okładki :) w 100% materiał do sklejenia.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
31-08-18 22:16  Odp: Sklepy z kartonówkami
RAVEN6   

Polecam sklep GPM. Modele dobrze zabezpieczane, szybka wysyłka, bardzo duży wybór. Nigdy nie miałem uwag.

 
31-08-18 22:54  Odp: Sklepy z kartonówkami
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Kupowałem 5 i:
1.
GPM - spory wybór, szybka i dobrze zabezpieczona przesyłka. Jak wspominał kolega wyżej przy większych zamówieniach można liczyć na rabaty (np BURAN'a w 1:33 kupiłem za 180zł zamiast 200zł). Polecam także przeszukanie działów "promocja" albo "wyprzedaż" czy "antykwariat" gdzie można czasem trafić fajny model, a te "uszkodzenia" często są symboliczne, ot pogięta czy poplamiona okładka, ślad po cenie na okładce itp. Fajną opcją jest zakup pakietów, np. model + laser

2.
Orlik - podobnie jak wyżej,można też trafić na perełki. W pewnym sensie oferta obu się uzupełnia. Trochę gorzej z promocjami, ale przy większym zamówieniu można dostać w gratisie jakiś losowy model. Ja przykładowo dostałem raz Twinmustanga z SuperModel.

3.
Answer - w porównaniu do powyższych porażka. "hermetyczna" oferta ograniczona w większości do własnych modeli, termin realizacji losowy - coś w stylu jak przyjdzie to będzie. Zamawiałem kiedyś kilka modeli, wszystkie miały status dostępny, a na realizację czekałem ~2tygodni. Promocje zdarzają się, nie powiem dobre -25%/-30%, ale raczej okazjonalnie i trzeba ślepić się w FB, bo na stronie aktualizacje w tym temacie kuleją. No i ten zapis

"Modele przecenione. Możliwe lekkie uszkodzenie okładki. Modele w cenie promocyjnej dostępne raz na kilka miesięcy, przed zakupem prosimy o kontakt telefoniczny."
- brzmi trochę jak zakup kota w worku. Załapie się na promocje, czy czekać 7m-cy

4.
WAK - oferta głównie ograniczona do własnych modeli, ale nie tylko. Ostatnio wysypało się trochę modeli innych wydawców. W porównaniu do 1 i 2 oferta jaczej skromna, ale w odróżnieniu do Answera obsługa i realizacja zamówienia znacznie sprawniejsza.

5.
MODEL-KOM - oferta ograniczona jedynie do własnych modeli i akcesorii do nich. Promocje ograniczone jedynie do aktualnych nowości. Niestety w innych sklepach modele tego wydawnictwa można dostać taniej nie z "oficjalnym" sklepie. Radzę uważać na tłoczone kabinki - folia jest cienka i zdarza się, że kabinka dotrze uszkodzona mimo wepchnięcia ich w tubę. Mi zdarzyło się, że 2 kabinki były wsunięte w jedną tubę (po jednej z każdej strony tuby) i niestety obie zastały przez to uszkodzone. Nie wiem czy tuba była za krótka czy ktoś za mocno je wepchną, ale wyszło na to że jedna z kabinek została wciśnięta w drugą, a więc obie uległy pognieceniu i nie nadawały się do niczego, bo filia wytłoczek nie tyle się ugięła co przełamała i pozostał ślad po załamaniu na obu.

 
01-09-18 00:01  Odp: Sklepy z kartonówkami
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Z sklepów ogólnomodelarskich:

- Mojehobby.pl - brak problemów. Bardzo przyjazne ceny wysyłki za granicę. W trakcie realizacji okazało się, że jeden z elementów jest lekko uszkodzony - wysłali zdjęcie, zapytali się czy pasuje, zaproponowali rabat.

- Exito.pl - odwiedzony stacjonarnie. Przyjazny sklep chociaż nastawiony głównie na plastik.

- Dudus.com.pl - dawno temu problemów nie było.

- Orlik - dobry kontakt, ceny wysyłki za granicą można skonsultować przed zakupem - co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, sprzedawca zwrócił różnicę w koszcie wysyłki gdy okazało się, że na poczcie policzyli sobie mniej, niż wynikało z kalkulatora na stronie.

 
01-09-18 06:42  Odp: Sklepy z kartonówkami
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Największą ofertę masz na GPM-ie, Orliku. W sklepie Modelik-a też jest duży wybór modeli i akcesoriów z tym że ich własnej produkcji. Jak jesteś początkujący i nie masz wiele modeli to w Modeliku możesz kupić pakiety za pół ceny co prawda nie najbardziej "poczytnego" towaru ale i tak modele porządne. Inne wydawnictwa mają towar czasami nie tylko swój ale co to czarować nie w takim asortymencie jak pierwsze dwa co wymieniłe. Exito i mojehooby mają na dziś też nieimponującą ofertę kartonu , ale jak jednocześnie potrzeba czegoś branży plastikowej to i tam czasem warto rzucić okiem na dział kartonowy.

 
01-09-18 08:42  Odp: Sklepy z kartonówkami
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Zależy co potrzebujesz...
Jak tutaj wyżej wspominają, to polecam GPM. Kupiłem pancernik ROMA, z "uszkodzoną okładką" a otrzymałem idealny egzemplarz. Polecam także modelnet.pl,, mojehobby.pl. A jak chcesz niszowe modele to JSC.pl, ostatnio też mają trochę narzędzi. Kiedyś kupowałem u nich przez internet i z czystym.sumieniem mogę polecić.
Pzdr

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
01-09-18 12:07  Odp: Sklepy z kartonówkami
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Moje obserwacje są zbieżne z tym co koledzy napisali powyżej.

GPM, Orlik, MojeHobby.pl - bardzo szeroki asortyment, szybka i dobrze zabezpieczona wysyłka.

Answer - kilka razy próbowałem coś u nich zamówić, niestety bezskutecznie. A to okazywało się że towaru pokazanego na stronie nie posiadają, a to w ogóle nie odpowiadali na moje maile. Przez stronę nie zamawiam bo mają zrąbany certyfikat bezpieczeństwa i każdy może bez problemu podejrzeć dane przesyłane w formularzach.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-09-18 12:40  Odp: Sklepy z kartonówkami
henrykk   

Nie potwierdzam (wysyłka do Niemiec) „doświadczeń“ z Answerem – jak do tej pory wszystko finkcjonowało tak jak trzeba. Wyjątek?...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
01-09-18 13:37  Odp: Sklepy z kartonówkami
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ostatnio, robiłem małe zakupy s sklepie GOMIX, oszklenie dotarło w idealnym stanie. Zapakowane w pudełko i dodatkowo zabezpieczone gazetami.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024