FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
07-03-18 09:03  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Tineo: podstawa dioramy ma wymiary 56 cm x 28 cm (bez ramki). Jako konieczną ochronę przed kurzem nakładam na to gablotę szklaną.

Robo: czy to była stacyjka, czy przystanek ? Budynek dworcowy i resztki wiaty peronowej istnieją do dzisiaj. Jak jest budynek dworca w którym była kasa, był przyległy magazyn, były zadaszone perony, być może kiosk z gazetami - to już raczej stacyjka. Przystanki miały tylko wiatę i kilka ławek. Może trzeba o to zapytać kol. Cygana ? Ja osobiście nie znam tej stacyjnki z "okresu pary". Otoczenie zaimprowizowałem na podstawie innej stacji , którą znam i pamiętam z dawnych lat.

Pozdrawiam,
Zdzisław

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
08-03-18 06:56  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Iście konkursowe dzieło. Przyznaj się Zdzisiu ile już mas za nią wyróżnień? Na MPM planujemy modelarskie oskary dla najbardziej utytułowanych modeli...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-03-18 08:45  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

A co do nowego punktu regulaminu MPM, to bedzie zgodny z zasadą "kto ma będzie mu jeszcze dodane..." :-) . Ilość wyróznień mojej dioramy to 2 lub 3, tak więc modelarski oskar MPM jest poza zasięgiem. Tym bardziej dziękuję wszystkim za słowa uznania.

Pozdrawiam,
Zdzisław

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
08-03-18 13:26  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

To ma być taka nagroda gigaprestiżowa. Modelarz startujacy w kategorii OSCARY, nie będzie mógł brać udziału w normalnym konkursie. Takie bestofdebest i kremdelakrem. :) Prace nad regulaminem jeszcze trwają, mam nadzieję, że wizja tej nagrody się wykrystalizuje niebawem.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-03-18 16:32  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Spojrzał ktoś na moją dioramę "z lotu ptaka" i stwierdził, że jest za dużo szarości pomimo dobrej, zróżnicowanej faktury dachów na różnych obiektach. Postanowiłem więc pokryć papą daszek budyneczku podstacji transformatorowej. Jako zróżnicowaną fakturę takiego pokrycia wykorzystałem element dachu z innego modelu bydynku kolejowego w skali H0.



Niektórzy oglądający skomentowali, że nie można w kiosku kupić "Małego Modelarza" - bo brak pani kioskarki. I właśnie przyszła ....



Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (06-11-18 08:50)

 
11-03-18 18:44  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
ROBO 

 - 10

....dworzec nie jest stacją - tak słowem sprostowania :)


Niektórzy oglądający skomentowali, że nie można w kiosku kupić "Małego Modelarza" - bo brak pani kioskarki. I właśnie przyszła ....


- serca nasze się uradowały ...:)

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
30-08-18 22:21  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Po zaprzestaniu funkcjonowania hosta odtworzyłem zdjęcia na początku wątku. Może w innym układzie, ale jest ich więcej. Tak "dla potomności".

Pozdrawiam, Zdzisław

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024