FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-07-11 00:29  [R/G] Fregata Zjednoczonych Stanów Ameryki Constitution
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Dzisiejsza data to odpowiedni moment by zacząć relację dość nietypową, bowiem na początek prezentuję już sklejony model, który zdemontowałem niedawno do "punktu zerowego", by go na nowo zbudować, ale już w wersji współczesnej jako okręt-muzeum USS Constitution



nazywany również "Old Ironsides", w spisach floty U.S. Navy figuruje jako IX-21



Wygląd modelu po remoncie ulegnie radykalnej zmianie. Przebudowana zostanie rufa oraz część dziobowa. Malowanie burt czarne z białym pasem, wewnętrzna strona nadburcia nad nowym pokładem zielona i oczywiście dno w kolorze miedzi.



Przy przebudowie korzystać będę przede wszystkim z dokumentacji zdjęciowej dostępnej w internecie i tu mam prośbę do zainteresowanych relacją o przysyłanie lub podlinkowanie wszelkich materiałów, albumów słowem wszystkiego, co jest związane z modelarskiego punktu widzenia z USS Constitution



Wykorzystam też to, co mam w "drewnie", czyli książkę Karla Heinza Marquardta "The 44-gun frigate USS Constitution", ale ponieważ opracowanie to nie należy do najlepszych w dorobku autora, więc liczę na Waszą pomoc.



Więcej fotek modelu w starej wersji zobaczyć jeszcze można w galerii
Dla przypomnienia, model pochodzi z wydawnictwa Fly Model Nr120 wyd I i jest autorstwa naszego forumowego kolegi Jaroda



I oto punkt zero został osiągnięty. Z tego miejsca relacja potoczy się w prawidłową stronę - mam nadzieję :-)

--

Post zmieniony (29-08-18 23:44)

 
04-07-11 01:36  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Oooo jaa... Super temat. Będę tu ciągle zaglądał. Powodzenia ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
04-07-11 07:59  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

OJ, Aj, Uuuuuu.
Aż serce boli tak bez znieczulenia, Andrzej miej litość. Robisz to o co męczy mnie Szkutnik czyli wersja czarno biała taka jaka stoi w Bostonie.

 
04-07-11 09:31  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Miałem napisać, że Jarod się ucieszy ( patrz awatar Jaroda), ale mnie skubany uprzedził.
Jarod: dziś daruję Ci męczenie. Wystarczy, że Andrzej potraktował Cię bez znieczulenia ;-)

ANDRZEJ : zmień tytuł relacji. Nazwę "Old Ironsides" pewna grupka ludzi jeszcze skojarzy o co chodzi, ale "IX-21" we flocie amerykańskiej - tutaj to chyba nas można policzyć na palcach rąk, no może i nóg.

Czekam na ciąg dalszy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
04-07-11 11:02  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mnie nie da się tak policzyć ;-)
Popieram prośbę SZKUTNIK'a !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-07-11 14:42  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,trochę szkoda ładny model rozebrać,ale skoro wymagał remont.Sam kiedyś budowałem B 25 trzy razy,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-07-11 00:03  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Model już się rozpadał ze starości, a wyrzucić było mi żal, więc wziąłem się za remont i jak się uda, to będzie w wersji czarno-białej Bostońskiej. Tytuł zostawię bez zmiany, dzięki temu więcej ludzi będzie wiedziało, co kryje się za tym oznaczeniem.

--

 
05-07-11 19:14  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ha, a ja myślałem, że ten IX-21 to jakiś hamerykański experymentalny wirolot pionowego startu... A tu taki suprajs. Powodzenia. Loguję się w loży oglądaczy.

--

 
07-07-11 22:35  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
TKS-AP   

Mam nadzieję że zobaczę go na żywo... Pozdrowienia

--
Jeśli uwazasz ze coś jest niemożliwe do zrobienia , to nie przeszkadzaj temu który to wlaśnie robi...

 
16-07-11 18:46  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Super, że suprajs, zapraszam do loży. A zobaczyć może się i da jeszcze w tym roku pod warunkiem, że będzie stolik z ikonką klucza płaskiego ;-)



Kadłub wzmocniłem oklejając go podartymi kawałkami gazety, używając wikolu rozrzedzonego do konsystencji mleka, wszystko według receptury Puciniego. Trochę było straszno, jak pod wpływem wilgoci stare poszycie zaczęło się wypaczać, ale po wyschnięciu mikstury kadłub zrobił się sztywny i zwarty.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024