FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
14-08-18 09:47  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Bardzo dziękuję za Waszą pomoc - niezmiernie się przydała, przeanalizowałem sobie Wasze wypowiedzi i doszedłem do wniosku, że skorzystam z Butaprenu. Jest to znany mi już klej, używałem go kiedyś, kiedyś, bardzo dawno temu nagminnie, naprzemiennie z osławionym Hermolem (nie Hemolem). Teraz podstawowymi klejami przeze mnie stosowanymi są pochodna Wikolu (bardziej klej typu introligatorskiego) oraz cyjanoakryl. Chętnie i z przyjemnością przypomniałem sobie Butapren i rzeczywiście: przyklejenie kratki do wytłoczki obyło się bez większych trudności, choć pozbycie się tych "kłaczków" nadmiaru kleju jest nieco uciążliwe. Należy też zrobić to od razu, póki kulki są elastyczne - po wyschnięciu mogą wystąpić z tym problemy.
Do wnętrza kabiny wkleiłem zachowane wcześniej detale wystające poza obrys kokpitu (żeby się nie uszkodziły podczas manipulacji kadłubem), mianowicie jakieś urządzenie celownicze lub nawigacyjne w module pilota oraz radiostację z anteną w przedziale radiooperatora/strzelca.

P. S.
Przepraszam oglądających, ale przez własną głupotę usunąłem powyższe zdjęcia, dlatego pozostał jedynie opis.
--

Post zmieniony (20-08-18 14:01)

 
19-08-18 12:14  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze to wygląda!

--

 
20-08-18 10:26  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dziękuję za dobre słowo.
Krótki, niespodziewany urlop znowu nieco przyhamował moją relację - zdołałem jedynie poskładać kilka elementów w całość:

Przyszła pora na podwozie. Najpierw kółko ogonowe i koła główne (przymiarka):

W tym miejscu postanowiłem wykorzystać okazyjnie zakupione kiedyś, bardzo dawno temu, czeskie opony, których rozmiar przypadkiem idealnie pasuje do mojego modelu. Myślę, że nie będzie to zbyt duże odstępstwo od oryginału...
Zaraz zaczynam golenie, aczkolwiek rano już się goliłem ;).

--

Post zmieniony (20-08-18 14:00)

 
22-08-18 15:51  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Zestaw elementów składających się na podwozie główne:

Teraz zaczynam składać to w jakąś sensowną całość...

--

Post zmieniony (22-08-18 18:57)

 
22-08-18 18:11  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Koła ładnie zrobione, ale kształt opon drastycznie odbiega od rzeczywistości. Wygugluj "fairey barracuda undercarriage" i popatrz na zdjęcia.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
22-08-18 20:34  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Koła wyglądają na zaadoptowane z jakiejś zabawki. Zły pomysł. Spróbuj jednak zrobić je jak należy według szablonów z wycinanki.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
23-08-18 12:12  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Lepsza będzie typowa "balonowa" opona lotnicza wyszlifowana z tekturki.
Ta opona, którą pokazałeś nadaje się do modelu ciężarówki.
W gotowym modelu będzie przyciągała wzrok i odciągała uwagę od reszty...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-08-18 12:32  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Panowie, macie rację - te koła również mnie nie do końca się podobają. Był to tylko eksperyment i spuśćmy już na niego zasłonę milczenia. Obiecuję, że w dającej się przewidzieć przyszłości dorobię takie, które spodobają się nam wszystkim. Póki co kontynuuję, gdyż chciałbym skończyć moją Barrapaskudę do końca przyszłego tygodnia, przed urlopem.
Wykonałem już pokrywy wnęk na podwozie - postęp widoczny na zdjęciach niżej:

Golenie z kołami także są już gotowe, pozostaje je tylko zamontować do kadłuba i skrzydeł:

Ale żeby to zrobić, skrzydła muszą być już połączone na stałe z kadłubem.
I nad tym dzisiaj zamierzam popracować...

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
28-08-18 12:19  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Kurcze! Jednak ciągle brakuje mi czasu, żeby popracować nad moim modelem - robię to tylko z doskoku, w tak zwanej wolnej chwili ;).
Skrzydełka jednakowoż są już na swoim miejscu, ale w związku z tym, że podwoziem zajmę się nieco później, pozwolę sobie na wykonanie ostatnich już elementów, brakujących do ostatecznego zwycięstwa. Będą nimi zespół kołpak-śmigło oraz torpeda, których stan aktualny przedstawiam poniżej:


--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
30-08-18 13:34  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Zamontowałem podwozie:

Teraz pozostało mi jeszcze tylko dokończyć śmigło, wykonać antenę, a na koniec podczepić torpedę i do boju!
--

Post zmieniony (30-08-18 13:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024