FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-08-18 02:47  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Swietny model.Tez go zrobilem i byl to jeden z niewielu okretow ktory mi wyszedl dobrze.Krotki,pekaty kadlub byl latwy w budowie i trzeba by sie bylo postarac zeby go zrobic krzywo.Dzieki za przypomnienie .

 
23-08-18 08:38  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-08-18 16:05  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Guciu, dziękuję za odpowiedź.
Relingami się nie przejmuj, wyglądają całkiem dobrze.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-08-18 23:09  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Kiedy zobaczyłem ten model w kiosku na stacji Warszawa Śródmieście, wiedziałem, że muszę go mieć. Kiosk był zamknięty, więc przyjechałem na drugi dzień i szczęśliwie MM jeszcze był. Niewiele później skleiłem go wg instrukcji, łącznie z częściami 39 (nie wiedziałem, czym one są - zrozumiałem dopiero, kiedy zobaczyłem później plastikowy model Aurory). Na szczęście mój Tata jako zawodowy kreślarz sprezentował mi tusz Staedlera, więc dałem radę z retuszem burt, które nie do końca mi wyszły. Na moje usprawiedliwienie mam to, że klejąc go miałem 14 albo 15 lat. Oczywiście o relingach nawet nie pomyślałem.
A Twój model dokładnie pokazuje, jak miał wyglądać mój Potiomkin po sklejeniu, tylko umiejętności nie stało. Zresztą mam znowu niepocięty zeszyt i uważam, że jak na owe czasy opracowanie było naprawdę zacne. Mimo nader skromnej grafiki, naprawdę wielu elementów można było się domyślić, jak wyglądały były w oryginale.
Tomek

 
23-08-18 23:23  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

To żeś wyzwolił wspomnienia...
Pamiętam jak swojego Potiomkina, a w szczególności jego szkielet podklejałem na "zieloną" tekturę z bloku rysunkowego A3 ( trudno dostępnego w tamtych czasach, informacja dla gimbów ) wiązanego na tasiemki. Cały model sklejał się wyśmienicie i o dziwo to był pierwszy okręt który w miarę swoich umiejętności skończyłem. Później nie było tak łatwo... ;-)
Świetny projekt i model.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-08-18 06:40  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tu się z tobą ceva nie zgodzę. Akurat tych bloków rysunkowych w tekturach było pod wielkim dostatkiem. Zapasu tektury miałem na 10 x więcej wysoko niż wycinanek , zupełnie odwrotnie niż dziś.

 
24-08-18 15:31  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli można, to mam małą uwagę. W nazwie na podstawce byłoby elegancko, gdyby nad literką Е dodać dwie kropki - bo jest to Ё. Nie jest to błąd, bo Ё jest bardzo często okradane ze swoich dwóch kropeczek, ale pod takim modelem trochę szkoda.. ;> Tym bardziej, że pisownia jest ciekawa, bo sprzed reformy - ze znakiem twardym na końcu i ten fakt moim zdaniem niejako narzuca pisanie tej litery z kropkami. Więc albo "Князь Потёмкин" po nowemu (lub bez kropek nad ё, ale szkoda... ;> ), albo "Князь Потёмкинъ" jeśli pisownia sprzed rewolucji, a tak tu jest. Model piękny.

pozdr,
k.

 
24-08-18 15:37  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Żeby już było całkowicie poprawnie, to podpis powinien głosić "Kniaź Potiomkin-Tawriczeskij", bo taką nazwę nosił okręt po zbudowaniu ;)

 
24-08-18 19:37  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Te stare wydania mają jednak coś w sobie. Jak czysto się sklei model, dozbroi w ładne relingi i olinowanie to mamy prawdziwą perełkę. A dodatki od siebie zdecydowanie podnoszą walory tej wiekowej jednostki.
Gratulację za temat i końcowy efekt!

--
pzdr
Kemot

 
24-08-18 20:34  Odp: [G] Kniaź Potiomkin 1:200 MM 1984r.
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ładnie sklejony modelik.
Mnie za młodu nie udało się go niestety dostać. Ale teraz jest już u mnie na półeczce.
Twoja galeria przypomniała mi o tym modelu i "Małych Marzeniach" z dzieciństwa - dziękuję!

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024