FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-08-18 09:23  [G] Solaris Urbino 12 na przystanku Orlik 1:43
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie po długiej przerwie.Przerwa na pewno nie od modelarstwa, jednak jakoś tak niedobory sprzętowe i brak cierpliwości do hostingów zdjęciowych spowodowały zastój aktywności.
Poniżej prezentuję zdjęcia niedawno ukończonego modelu Solarisa, który mam przyjemność/nieprzyjemność jeździć praktycznie codziennie do pracy.Pojazd, który się kocha i nienawidzi. Opracowanie wydane przez wyd. Orlik, skala 1:43, także felgi mają średnicę grosika. Spasowanie bez większych zarzutów, model prosty, dostatecznie efektowny w stosunku do włożonej w niego pracy. Żeby trochę zrekompensować brak wnętrza dorobiłem podstawkę z przystankiem w najprostszej formie, takie też się w Poznaniu zdarzają. Chodziło głównie o przeprowadzenie paru eksperymentów, bo konkretnej, porządnej dioramy nigdy w sumie nie robiłem. Podstawa z gipsu, do tego sztuczna woda od vallejo zmieszana z odrobiną farby (dobry produkt choć cena trochę przesadzona....) i trawa elektrostatyczna nakładana łapą, też daje radę. Wszystko poza autobusem to moja radosna twórczość. Mam nadzieję, że coś widać na zdjęciach.






Podstawka przed "deszczem"


Dodam jeszcze, że to taki sam model, jako jeden z ostatnich sklejał nasz Kolega Syriusz i tę galerię dedykuję Jego pamięci. Wspomnijmy Syriusza w modlitwie, czy po prostu wspomnijmy...

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
22-08-18 12:15  Odp: [G] Solaris Urbino 12 na przystanku Orlik 1:43
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

:) Te dziury w drodze to nasze realia :) Fajny modelik Ci wyszedł :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-08-18 18:16  Odp: [G] Solaris Urbino 12 na przystanku Orlik 1:43
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Model autobusy bardzo fajny :)
Chodnik jednak nie przemawia do mnie. Jakiś za gruby się wydaję. Fajnie, że kombinujesz w temacie dioram. To tez jest sztuka, a nie jedynie podstawka i tło pod model. :)
Gratuluję

 
23-08-18 14:05  Odp: [G] Solaris Urbino 12 na przystanku Orlik 1:43
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zacnie to wyszło Milordzie!!

--

 
23-08-18 14:54  Odp: [G] Solaris Urbino 12 na przystanku Orlik 1:43
ribik   

Brakuje tylko graficiarskiej tfurczości na rzeczonym pojeździe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024