FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-08-18 11:11  [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam,

od pewnego czasu ukazuje się seria modeli kartonowych, wydawana przez Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej w Strzyżowie.

Na chwilę obecną ukazały się trzy modele:

Dworzec kolejowy w Strzyżowie:


Cena modelu - 18 zł.

Skala 1-120 (TT).
Cztery strony A4 części na kartonie,
dwie strony A4 rysunków,
okładka z rysem historycznym oraz instrukcją pisemną,
druk cyfrowy.
Model prosty w budowie, dla miłośników zarówno modelarstwa kartonowego, jak i kolejowego.

Zdjęcia surówki modelu:


Wiatrak kozłowy w Kalembinie:


Cena modelu - 10 zł.

Skala 1-50
Dwie strony A4 części i rysunków na kartonie,
okładka z rysem historycznym oraz poradnikiem dla początkujących modelarzy,
druk cyfrowy.
Model przeznaczony dla początkujących modelarzy. Pozwala na wykonanie ruchu na własnej osi oraz ruchomego śmigła.

Zdjęcia surówki modelu:


Kamienica w Strzyżowie:


Cena modelu - 20 zł.

Skala 1-120 (TT).
Pięć i pół strony A4 części na kartonie,
dwie strony A4 rysunków,
okładka z rysem historycznym oraz instrukcją pisemną,
druk cyfrowy.
Model w dwóch wersjach do wykonania - prostej oraz rozbudowanej - wzbogaconej o przestrzenne zdobienia. Model dla miłośników zarówno modelarstwa kartonowego, jak i kolejowego.

Zdjęcia surówki modelu:



Autor modeli - Tomasz Król.

Modele do nabycia w Muzeum Samorządowym Ziemi Strzyżowskiej oraz w formie wysyłkowej. Kontakt: https://www.muzeum-strzyzow.pl/kontakt.html

Post zmieniony (21-08-18 11:49)

 
21-08-18 17:48  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Widzę że kolega z okolic Strzyżowa to czy mogę tak zapytać prywatnie ?
Czy są jeszcze organizowane konkursy modelarski w Strzyżowie , i jeżeli są
to kiedy lub gdzie szukać informacji bo wujo googl nic sensownego mi nie znajduje

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
21-08-18 18:06  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Corocznie odbywają się wystawy modelarskie w Strzyżowie, ostatnia odbyła się 07.04 - 03.05.2018 - Wystawa Modelarska - Strzyżów

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-08-18 18:18  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzięki Ostoja . Kiedyś to jak pamiętam to były w lutym.
Nie wiem czy się zorganizuję w przyszłym roku bo to prawie miesiąc ma wystawa , a ja nie mam tak luźnego kalendarza mimo iż jestem z Jasła to czas mnie ogranicza na takie imprezy.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
21-08-18 21:46  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
RAVEN6   

Na wstępie pozwolę sobie wprost zapytać Autora modeli czy jest jakakolwiek szansa na elementy wycięte laserem do modelu głównej siedziby Muzeum Samorządowego Ziemi Strzyżowskiej albo chociaż pozyskanie plików umożliwiających samodzielne wycięcie laserem pewnych części. Jak dla mnie to bardzo interesują mnie części szkieletu cz. 2- cz. 11 do wersji rozbudowanej z wyciętymi otworami na okna oraz cz. 30 i cz. 31 (drzwi frontowe) i detale takie jak poręcze - cz. 40, cz. 83, cz. 93 i cz. 94. Wiele tego może nie ma, ale samodzielne wykonanie poręczy i barierek wydaje mi się przekraczać moje możliwości a wręgi z wyciętymi otworami pod okna znacząco usprawniłyby zabawę. Zatem Tomaszu K. - da się coś w tej materii zrobić? Z góry dziękuję Ci za odpowiedź.

A teraz moje uwagi:
- model nr 1 czyli dworzec kolejowy wydaje mi się średnio trudny. Ma ładną kolorystykę i raczej dosyć wiernie oddaje wygląd oryginału. Szkoda tylko, że tu druk jest bardzo błyszczący i że okładka jest z cienkiego kartonu przez co taka okładka łatwo się zgina a druk na niej się obciera i niezbyt dobrze chroni arkusze modelu,
- model nr 2 czyli wiatrak kozłowy - model bardzo prosty, idealny na początek przygody z modelarstwem. Szkoda, że druk cyfrowy bardzo mocno błyszczy. Okładka jakby już lepsza,
- model nr 3 czyli kamienica - model można wykonać w dwóch wersjach. W rozbudowanej jest już moim zdaniem naprawdę trudny ale efekt końcowy powinien robić imponujące wrażenie (już nawet surówka mi się podoba). Bardzo ładna kolorystyka, druk cyfrowy jest prawie matowy - wygląda niemalże na offset przez co faktura ścian będzie dużo bardziej realistyczna. Okładka na poziomie - zdecydowanie twardsza, dobrze chroni arkusze modelu. Jestem pod wrażeniem tego modelu. Tylko "laserków" mi tu subiektywnie potrzeba do wersji full wypas ;-)

Tak na marginesie - dzięki tym modelom (informację o nich miałem z blogu TRH na facebooku) zainteresowałem się Strzyżowem i wraz z rodziną udaliśmy się tam na wycieczkę zwiedzając Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej (świetna wystawa poświęcona Wojciechowi Weissowi) oraz niemiecki schron kolejowy z czasów II w.ś. Pochodziliśmy tez po Rynku i zobaczyliśmy na własne oczy dworzec PKP. Polecam na wycieczkę.

Ps. Czy to prawda Tomaszu K., że szykujesz też model kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała? Zwłaszcza ta wieża robi fajne wrażenie i jest temat na ciekawy a niezbyt trudny model.

Post zmieniony (21-08-18 21:50)

 
22-08-18 07:03  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Strasznie mi się podoba idea utrwalania w formie modeli lokalnych zabytków. Z jednej strony okazja by spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy, a a z drugiej próba zainteresowania młodych historią swojej małej ojczyzny. No i jest co robić na zajęciach technicznych w szkole (jeśli takie jeszcze są). Myślę, że gdyby pojawiły się jakieś modele z mojej ukochanej Jeleniej Góry sam bym porzucił (na chwilę) pancerkę i został budowniczym. Gratuluję pomysłu i wykonania.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
22-08-18 08:53  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

RAVEN6 cieszę się, że pośrednio pomogłem w zaplanowaniu rodzinnej wycieczki :) A Tomkowi raz jeszcze gratuluję oryginalnej serii wydawniczej.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
22-08-18 14:58  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dziękuję za komentarze oraz uwagi :)
Primo - z okolic ;) Zachęcam do zaglądania w dział "Kalendarz" na forum. Już we wrześniu konkurs i wystawa w Przysietnicy k. Brzozowa, natomiast w październiku kolejna impreza w Rzeszowie.
RAVEN6 - laserów w planie nie ma. Na szczęście model kamienicy składa się dość szybko. Odnośnie barierek - może uda mi się coś wymyślić. Przy następnych modelach będę starał się trzymać formy wydruku, jak w przypadku kamienicy. Kolegiata jest w planie :) I oczywiście dziękuję za odwiedziny, w samej okolicy jest trochę ciekawych miejsc do zwiedzania :)
Norvik - cieszę się z takiego odbioru :) Ideą jest kierowanie ku edukacji młodych ludzi.
TRH- dziękuję :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
22-08-18 18:21  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Tomasz-u zaglądam tam od jakiegoś czasu i w kalendarzu nie ma wzmianki na temat Przysietnicy jak również na temat Rzeszowa w październiku.

Szukajka pokazuje tylko historyczne posty z lat ubiegłych. W sumie to nigdy nie jeździłem na konkursy , w tym roku byłem po raz pierwszy w Bogatyni wystawiłem jeden model i w sumie doszedłem do wniosku że fajnie jest pojechać i nacieszyć oczy.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
22-08-18 20:10  Odp: [N] Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Strzyżowskiej - modele architektury
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Primo - fakt, jeszcze zapowiedzi tegorocznych edycji imprez nie ma. Ale są cykliczne i nic nie wskazuje na to, że się nie odbędą. Przy okazji, zapraszam tutaj :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024