FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-08-18 08:58  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Lesio73 

 

Aaaa! No to OK... bo już myślałem, że to jakiś manifest :-)

 
16-08-18 21:33  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Kolejna odsłona prac na Siemensem. Tym razem opowieść nie o samej lokomotywie a o żelaznej drodze. Jako że jestem trochę mało cierpliwy to gdy już skończę model nie mogę doczekać się następnego (też tak macie?) i dlatego męczę się z podstawkami, to też postanowiłem ją zrobić teraz tym bardziej że trochę pracy przy niej było. Trochę poszperałem w czeluściach internetu i na stronach Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych wynalazłem taki sposób mocowania szyn do podkładów. Ale po kolei szyny powstały z trzech elementów tekturki na podstawie szyn dostępnych w internecie mocowania to już mój projekt na postawie zdjęć. Podkłady wykonałem z balsy a tłuczeń to kamyczek ozdobny kupiony w pepko. Nie wiedziałem że tyle roboty z tym będzie najtrudniej było ułożyć tłuczeń. Robiłem to tak że wokół podstawki najpierw wylałem klej polimerowy odsypałem. Jak wyschło to resztę wypełniałem tak że warstwa rzadkiego wikolu i kamyczki. Jak klej wysechł to wytrzepywałem luźne kamienie i powtarzałem procedurę. Na koniec sucha pastela. Myślę że nie wyszło najgorzej.


--

Post zmieniony (17-08-18 06:53)

 
18-08-18 22:04  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Zwracam się do Was o pomoc. Jako że nie jestem „kolejarzem” to utknąłem przy pantografie. Trochę już buszowałem w Internecie i jakość nic mądrego nie wynalazłem liczę że może koś z Was będzie dysponował wiedzą lub jakimś mądrym wytłumaczeniem co to są za elementy oznaczone na pierwszym zdjęciu. Zdjęcie 1 to zdjęcie z instrukcji zdjęcia 2 i 3 to zdjęcia użyczone mi prze projektanta. Wg mnie to oznaczone cyfrą 1 to może być jakiś rodzaj bocznego pantografu natomiast z elementem 2 to już trochę większa zagadka dla mnie bo nie ma tego na rzutach lokomotywy natomiast chyba jest na oryginalnym zdjęciu. Może są to jakieś sprężyny unoszące pantograf??



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
18-08-18 22:18  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Jacek F.   

W tym linku są fotki chyba z muzeum jakiegoś i są podobne rzeczy na lokomotywie E 71 30
co w tym modelu widoczne
http://rgebhard.de/seite311.htm

Post zmieniony (18-08-18 22:20)

 
19-08-18 13:45  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Miszka 

Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Na moj gust sa to izolatory

 
19-08-18 21:14  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziękuje Wam za zaangażowanie w rozwikłanie zagadki związanej z pantografami. Teraz będę tydzień z bardzo utrudnionym dostępem do Internetu ale jeszcze jakby ktoś coś wynalazł to bardzo chętnie. Sam też jeszcze troszkę poszperałem waszymi tropami i tak myślę że najbliższym będzie pantograf z E71 30 co prawda jest to lokomotywa normalnotorowa. Czyli to co oznaczyłem nr 2 to będą izolatory ale przesunięte na oś obrotu ramienia pantografu. Dodatkowo dorobię sprężyny do ponoszenia . Natomiast co do nr 1to myślę że jednak jest to jakiś boczny odbierak tylko dlaczego z jednej strony? No i nie wiem co z tym fantem zrobić

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
19-08-18 21:41  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Pantograf boczny był stosowany tam gdzie były niskie stropy , wjazd do tunelu/sztolni/ i istniało niebezpieczeństwo połamania p.głównego i porażenia prądem. Na kolejach kopalni węgla brunatnego lokomotywy uzywają p.bocznego przy podjeżdżaniu pod załadunek/wyładunek/ gdzie zdemontowana jest sieć górna, aby łyzka koparki nie zahaczyła.
https://pl.wikipedia.org/wiki/LEW_EL3#/media/File:Fotothek_df_n-11_0000944.jpg
Jak dorobisz spręzyny,to jeszcze do odbieraka należałoby dorobić linkę i puścić ją przez dach do kabiny aby mechanik mógł ściągnąć pantograf po zakończeniu pracy.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-08-18 09:17  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dlaczego ten boczny pantograf jest tylko z jednej strony?

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
20-08-18 22:24  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Tworzyć sieć trakcyjną pod lokomotywę? Nie ma tu logiki. Lokomotywę można bez problemu odwrócić.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
27-08-18 20:02  Odp: [R] Siemens Halske Bo, Wak 1/25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dzięki waszym informacją na temat pantografu powstał mój odbiornik prądu. Co prawd nie udało mi się ustalić jak on naprawdę wyglądał więc to zrobiłem to wypadkowa zgromadzonych informacji. Z największych przeróbek względem oryginału to przesunięte izolatory rak aby mogły spełniać swoją funkcję, dodatkowo dolałem sprężyny rozkładające i stabilizujące ślizgacz oraz elastyczne przewodzące połączenia pomiędzy ruchomymi elementami.
A że czasu trochę minęło to torowisko zakurzyło się i jakieś zielsko mi porosło ;)
Andrzej dzięki za uwagę lineczkę dorobię.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024