FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
20-08-18 19:27  [R] Panzerjager-Triebwagen 51 GPM 168 wyd. I
Aras45 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 0

Witam
Po zakończeniu działań przy Tatrze, kolejną ofiarą moich miernych umiejętności padł w/w model. Jak wiadomo, konkurs w Przeciszowie co raz bliżej, więc nie ma szans aby mój panzerjager pojawił się w tym roku. Ale za rok, kto wie ? :)

Ale dość paplania. Standardowo okładka ze strony wydawcy:

Do modelu zakupiłem zestaw wycinany laserowo

Na początku działo się nie wiele. Szkielet, szkielet i jeszcze raz szkielet :)


Niestety, już na samym starcie okazało się, że zestaw laserowy posiada błędy wymiarowe. Największą wadę przedstawiam na zdjęciu:

Jak widać, podłużnice szkieletu nie trzymają kątów, wszystkie wręgi poprzeczne są za wąskie o ok 1mm, wręga 1c miała źle wykonane nacięcie na wręgę. Wykonywałem pomiary dla porównania z elementami szkieletu z wycinanki. I wychodzi na to, że ktoś źle przeniósł wymiary na el. laserowe ;( sprawa została zgłoszona do wydawnictwa. W zamian otrzymałem nowy zestaw laserów, ale poprawiona została tylko wręga 1c :( reszta błędów nie została poprawiona(błąd dokładności maszyny wycinającej). Zobaczymy jaki będzie to miało wpływ na poszycie.


Między czasie powstała podstawka z wycinanki. Szkoda, że model te nie został wydany w formacie A3...


Kolejnym etapem był montaż wózków. Ogólnie model nie posiada zbyt wielu wzmocnień co owocuje dosyć miękkimi elementami nośnymi jak ostoja pudła czy rama wózków. Niestety, zapomniałem zrobić zdjęcia drugiego wózka przed przyklejeniem do pudła... :)


A tak prezentuje się całość na podstawce. Jak widać, pod wózkiem nr 2 są białe miejsca - zostaną uzupełnione w niedługim czasie :) powoli zmierzam do oklejenia pudła panzerjagera. Ale to już w następnej aktualizacji.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie :)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] Panzerjager-Triebwagen 51 GPM 168 wyd. I  nowe
Aras45 2315 20-08-18 19:27
 Odp: [R] Panzerjager-Triebwagen 51 GPM 168 wyd. I  nowe
Andrzej Px48 341 20-08-18 21:11
 Odp: [R] Panzerjager-Triebwagen 51 GPM 168 wyd. I  nowe
ABC 388 21-08-18 06:44
 Odp: [R] Panzerjager-Triebwagen 51 GPM 168 wyd. I  nowe
Viking_BB 247 21-08-18 13:43
 Odp: [R] Panzerjager-Triebwagen 51 GPM 168 wyd. I  nowe
ABC 260 21-08-18 16:54
 Odp: [R] Panzerjager-Triebwagen 51 GPM 168 wyd. I  nowe
Aras45 1034 21-08-18 20:23

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024