FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-01-11 22:37  [R/G]Strażacki Star 266
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam!
Jako że zawodowo jestem związany z firmą wykonującą zabudowy strażackie postanowiłem zbudować model takiego pojazdu.W firmie "Bonex" w Kamienicy Polskiej koło Częstochowy opracowano orginalne nadwozie strażackie do podwozia samochodu terenowego Star 266, które nie powoduje utraty cech pojazdu terenowego, czyli zachowano odpowiednie ukształtowanie nadwozia i rozłożenie mas, zwłaszcza masy zbiornika z wodą, aby środek ciężkości pojazdu był możliwie jak najniżej.Ten rodzaj nadwozia jest budowany już kilka lat i zbudowano ponad sto takich pojazdów. Różnią sie one szczególowym wyposażeniem , zastosowaną pompą wody, które to elementy są montowane według życzenia klienta. W moim modelu wprowadzę prawie najbogatsze wyposażenie oraz pompę wody A-16 produkcji zakładów w Świdnicy. Zdjęcia orginalnych pojazdów można obejrzeć na stronie firmy http://bonex.pl/srednie.htm . No a teraz dość już przydługiego wstępu. Model będzie w całości malowany, sklejam go z wydruków atramentowych. Wykonuję wydruki kolorowe, aby wyłapać błedy w kolorystyce poszczególnych części. Skleiłem ramę pojazdu

oraz zawieszenie tylnych resorów

Obecnie model wygląda tak

Ciąg dalszy nastąpi.....

--

Post zmieniony (26-04-11 21:45)

 
21-01-11 14:28  Odp: Strażacki Star 266 "Bonex" projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, czekam z niecierpliwoscia na final i wydanie :) Jdno pytanie - wiadomo juz jakie oznaczenia bedzie nosil Twoj Star?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-01-11 16:35  Odp: Strażacki Star 266 "Bonex" projekt własny
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Właśnie mam największy problem z wybraniem oznaczeń konkretnej jednostki, za duży wybór. Może jakieś propozycje?

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
21-01-11 20:33  Odp: [R]Strażacki Star 266
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Super temacik!
Pozdrawiam

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
22-01-11 20:24  Odp: [R]Strażacki Star 266
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Dziś dalszy ciąg relacji. Skleiłem przedni most napędowy. Orginał ma dosyć skomplikowane kształty odlewu, oraz tłoczoną z blachy ściankę przednią,ale udało mi sie uzyskać z papieru wlaściwe kształty.


Wszelkie uwagi mile widziane. Ciąg dalszy nastąpi...

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
23-01-11 16:07  Odp: [R]Strażacki Star 266
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Skleiłem przednie resory, oraz amortyzatory i skleiłem wszystko do kupy.Przedni most jest już na swoim miejscu.

C.d.n.

--

Post zmieniony (23-01-11 16:08)

 
23-01-11 23:09  Odp: [R]Strażacki Star 266
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

No to ja zasiadam i oglądam

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
25-01-11 00:06  Odp: [R]Strażacki Star 266
Hator   

SUPER!!!! Może wreszcie będzie prawdziwy model wozu gaśniczego, którego sklejenie nie będzie równoznaczne z zaprojektowaniem go od nowa. :D
Jak zobaczyłem tytuł tematu, to pomyślałem, że pewnie bazą modelu będzie Star266 z Modelika, a tutaj taka niespodziewajka. :-) Jeśli chodzi o oznaczenia to najlepszą wersją wg mnie jest wydanie go bez konkretnej przynależności. Skoro budujesz zabudowę w wersji z rozszerzonym wyposażeniem, to możesz zastosować oznakowanie z OSP, która właśnie taką wersję od Bonexu ma. Wyposażenie można rozrysować całe, a wykorzystać przy sklejaniu tylko te, które faktycznie jest na danym wozie w konkretnej OSP. I wilk syty i owca cała. ;)
Trzymam kciuki i życzę udanego modelu.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
25-01-11 20:28  Odp: [R]Strażacki Star 266
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Przyszła kolej na wyciągarkę linową. W Starze jest ona zamontowana w tylnej części ramy i napędzana wałami napędowymi ze skrzyni rozdzielczej. Oto i ona

Wkleiłem ją na swoje miejsce do ramy. Oczywiście siłownik hamulca wyciągarki też musi być

C.d.n..

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
25-01-11 21:34  Odp: [R]Strażacki Star 266
indianscout   

Wciągareczka ładniutka . Gdy pracowałem w PKSie to w pogocie na podwoziu Jelcza 317 była taka sama . gdy pękła oś bębna to trzeba było załatwiać przez wojsko bo w tamtych latach nie było jeszcze praw wolnego rynku . Pozdrawiam - Paweł L .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024