FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-08-18 11:30  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Będziesz próbować coś robić z osłoną działka czy zostawiasz jak jest? przeglądałem swój egzemplarz i nie wypatrzyłem tam żadnej części ,chyba że źle patrzyłem ale nawet na rysunkach montażowych nic nie ma. Ładnie Ci wychodzą połączenia ;-) czekam na dalsze efekty.

 
06-08-18 12:06  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja mam pytanie natury technicznej: dlaczego nie wycinasz "zębów" w elementach łączących przed ich przyklejeniem?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
06-08-18 13:38  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@InTrUdEr - zastanawiałem się nad tym, ale:
1. w modelu nie ma żadnej rezerwy koloru i nie bardzo jest z czego zrobić klin wypukłej osłony. za bardzo nie ma jakiej cześć poświęcić dla uzyskania właściwego koloru - model nie będzie malowany
2. wkleiłem już kokpit. bez niego wklejenie atrapy było by łatwiejsze, teraz może sprawić pewne problemy.
3. jest to jeden z "mankamentów", o którym wspominałem we wstępie, bo element ten jest odziedziczony po wersji 1:50

Raziel_3 - ząbków nie nacinam jeśli nie ma takiej potrzeby. Jako całość sklejka jest sztywniejsza i dłużej zachowuj kształt. Gdyby pociąć na ząbki, to każdy ząbek przy manewrowaniu wygiąłby się inaczej i po prostu są delikatniejsze. Jeśli to koniczne, sklejkę nacinam dopiero przed formowaniem kolejnego elementu i jego przyklejeniem. Poza tym zamiast nacinać ząbki, nacinam coś w rodzaju "żaluzji" (wszystkie nacięcia w jednym kierunku i gęściej). Przez to po lekkim uformowaniu jednego listka, ten "pociąga" za sobą kolejny - coś w tym rodzaju:
________________
/ / / / / / / / / / / /

 
06-08-18 22:38  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Z racji, iż spodnia część kadłuba klejona jest do górnej "na styk" bez żadnej sklejki dodałem od siebie usztywnienia z tektury. Powinno to zapobiec powichrowaniu czy zapadnięciu się poszycia zarówno górnej płaszczyzny jak i dolnego poszycia. Podobnie dodałem wzmocnienie "na szczycie" wręg by nic się nie zapadło lub odkształciło.




Sklejkę nacinam dopiero przed formowaniem poszycia kolejnego elementu i nacinam ją w ten sposób (zdjęcie), nie w ząbki - tak mi wygodniej


Budowę spodniej części poszycia rozpocząłem dość nietypowo, bo od "dupy strony" czyli od końca. Wydaje mi się, że pozwoli to uniknąć "niespodzianki" w postaci możliwej szpary gdyby zacząć budowę od wlotu powietrza. Tak można jeszcze coś pokombinować. W planach budowa spodu od wylotu w kierunku wlotu.




Dobranoc

 
10-08-18 22:12  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Prace przy "brzuchu" powoli posuwają się naprzód. Jak wspomniałem wcześniej, spód kadłuba kleję od tyłu w kierunku dziobu. W sposobie "zabudowy" wprowadziłem kilka własnych zmian, między innymi usztywnienie tekturą miejsca styku obu poszyć - górnego i dolnego.




Elementy wnęki podwozia głównego




Mam pewien pomysł na wykonanie podwozia, stąd we wrze i komorze wyciąłem stosowne otwory. W planie jest wykonanie dłuższej części "52d" i przewleczenie jej przez wręgę dla lepszej stabilizacji.

 
11-08-18 22:39  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witajcie

Prace przy dolnej części kadłuba prawie na finiszu. Pojawiły się małe komplikacje, ale o tym niżej.

- wklejone wnęki podwozia głównego - raczej "wariacja" ale nie ma co przeżywać



- kolejny segment poszycia. Nie przyklejałem wręgo do kadłuba i później jej oklejałem poszyciem, tylko uformowałem poszycie, wkleiłem wręgę i całość przytwierdziłem do kadłuba. By poszycie nie zapadło się do wewnątrz, wkleiłem wzmocnienia z tektury.




!! i tu pojawia się zgrzyt. Bo części poszycia nie bardzo do siebie pasują i wychodzi spora szpara. Można by dociąć segment do poprzedniego, ale wtedy ucieka ~1mm. Ja postanowiłem odciąć fragment poszycia między wnękami podwozia i dosunąć go we właściwe miejsce. Nacięcie w tym miejscu chyba uda się zamaskować belką pod zbiornik paliwa. Nie wiem, jak by wyglądała sytuacja gdyby budować od przodu, ale jeśli ucieknie ten 1mm, to podejrzewam, że na końcu kadłuba i tak wyjdzie szpara ze względu na różnice w długościach.



- trójkąt rozdzielający wlot powietrza od kadluba


- wnęka podwozia przedniego wraz ze szkieletem.
!! uwaga - wręga "W20" na rysunkach oznaczona jest jako "W30"


- wlot powietrza wraz z wklejoną wnęką (jest o ~0.5mm za krótka względem wcięcia w poszyciu)



- doklejony segment wlotu powietrza.


- cały "brzuch"


- rzut boczny kadłuba


To by było na tyle. Cześć

--

 
12-08-18 08:20  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Looking good! Czysto i prosto 😉

 
12-08-18 11:24  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie klejony, czysto i precyzyjnie. Jak z symetrią kadłuba? Na ostatnim zdjęciu nie ma charakterystycznego „opadu” dzioba...czy tylko mi się zdaje?

--
Pozdrawiam !

 
13-08-18 14:45  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
@Dawidsan - opad jest, chociaż może na zdjęciach jest on teraz "mało widoczny". Był wyraźniejszy bez spodniej cześć kadłuba i wlotu powietrza. Być może po części to także wina zdjęcia.

[e]
Może teraz będzie lepiej


i jeszcze mały "bonus"
- pierwszy element garbu


- dysza wylotowa



Post zmieniony (13-08-18 22:53)

 
15-08-18 21:59  Odp: [R] F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witajcie

Trafiła się dłuższa chwila wolnego czasu, więc trochę się działo:

- grzbiet - dodałem od siebie wzmocnienia podłużne, by się nie uginało poszycie, zwłaszcza pod ogonem




* uwaga kwiatek - wręga nie ma zakolorowanego fragmentu, który zostaje widoczny po doklejeniu elementu z zasobnikiem spadochronu. po przyklejeniu części zostaje biała plama, więc dobrze ten fragment przed przyklejeniem zakolorować






- rzut z góry


- tył kadłuba



- hamulce w pozycji zamkniętej
* uwaga kwiatek - koniec nie schodzi się na szpic i na końcu pozostaje otwór z widokiem na biały środek





- szkielet ogona - dla wzmocnienia konstrukcji okleiłem go cienkim paskiem papieru - wyszło coś w rodzaju podposzycia




--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024