FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
10-05-18 12:33  [R/G] 1. Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Witajcie.
Kilka tygodni temu rozpocząłem przygodę z tym oto modelem:

i po wykonaniu paru części olśniło mnie, że przecież mogę podzielić się radością tworzenia "czegoś z niczego" i założyć relację. Tak też dzisiaj się stało: przygotowałem zdjęcia, umieściłem je w odpowiednim miejscu, żeby mogły "bujać w obłokach" i właśnie piszę niniejszy tekst. Nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie, pewnie bez błędów się nie obejdzie. W szczególności wybaczcie mi utrudniony dostęp do zdjęć - na razie jest to metoda "kopiuj link i wklej", jednak pracuję nad tym, żebyśmy mogli wspólnie radować się powstawaniem tego ciekawego wizualnie modelu.
Jak już wspomniałem, niektóre elementy zostały wykonane wcześniej - mogę zaprezentować je tylko w całości, natomiast obiecuję relacjonować kolejne etapy w miarę szczegółowo.
Moje dokonania do tej pory są następujące:

Ciąg dalszy nastąpi...
--

Post zmieniony (26-09-18 08:55)

 
10-05-18 12:45  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
henrykk   

A może by tak „normalnie“ wstawić zdjęcia?

--
Pozdrawiam
Henryk

 
10-05-18 12:46  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Temat ciekawy i rzadko spotykany.
Popraw linki, gdyż żadnego zdjęcia nie widać, ani linki są nieaktywne - te Twoje adresy wstaw pomiędzy < >
https://drive.google.com/file/d/1cK4b7y5ACQhlOHQKS4O8PUsgCsxQtoIR/view?usp=sharing

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
10-05-18 12:47  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

https://drive.google.com/file/d/1zRIZATBXFOcfwCtIE0ZV-TNwelmzTw4c/view?usp=sharing
Jak ujmiesz zamieszczenie w nawiasy ostrokątne to będzie jak wyżej.

 
10-05-18 12:50  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja jeszcze poprosze o modyfikacje forumowego nicka - mamy juz jednego Mariusza, chociaz pisanego z duzych liter, ale obawiam sie, ze niektorym moze sie pozniej mylic. MariuszR tez juz jest ;-)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-05-18 13:36  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Wasze rozkazy są dla mnie prośbą ;)
Nad wstawianiem zdjęć pracuję - jeszcze będzie przepięknie!
A i nicka zmieniłem.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
10-05-18 13:38  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4



Post zmieniony (20-09-18 12:49)

 
10-05-18 14:11  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Barracuda to bardzo fajny samolot. Nie napiszę że "piękny", bo byłoby to pewne nadużycie. Bardzo bym chciał żeby ktoś go wydał ponownie, ale opracowanego wg. współczesnych standardów. Na pewno będę kibicował twoje budowie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-05-18 11:58  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Pierwsza jak na razie trudność w opracowaniu modelu polegała na tym, że pierwszy segment kadłuba, "nos" (od śmigła do kabiny), został zaprojektowany w specyficzny sposób, mianowicie należało go sklejać z dwóch stron równocześnie, co nie pozostawiało zbyt dużo możliwości na wprowadzanie poprawek w trakcie klejenia i mogło spowodować całkowite niedopasowanie ostatnich w kolejności klejenia, środkowych elementów tego segmentu. Wielokrotne przymierzanie i dopasowywanie jest, jak zawsze, jedynym sposobem na uniknięcie widocznych błędów, jednak jednego nie udało mi się uniknąć. Otóż dolna część drugiego elementu poszycia "zapadła się" tuż przy łączeniu z pierwszym dlatego, że zdecydowałem się zastosować siatkę wlotu powietrza w miejsce imitacji narysowanej na wrędze. W związku z tym nie mogłem zastosować zbyt dużego nacisku podczas naciągania i sklejania poszycia, żeby nie zdeformować tego delikatnego elementu i w rezultacie nie dałem rady w dostatecznym stopniu ich dopasować.
O ile bryła kadłuba jest gładka, a ja nie podejmuję się wykonania łączeń elementów poszycia, o tyle wnęki podwozia idealnie nadają się do uplastycznienia, jako że posiadają wewnątrz wzmocnienia (żebrowanie) - tak też zrobiłem i wyszło całkiem zgrabnie ;). Zgapiłem się na stopniach dla pilota - zbyt późno skonstatowałem, że też można je było wykonać. Teraz jestem na etapie wnętrza kabiny, więc postanowiłem ją również zwaloryzować dodając więcej "głębi", niż przewidywał to autor opracowania. Przyznam, że nie szukałem u źródeł zdjęć czy rysunków, dlatego dodałem wiele elementów na podstawie bardziej swoich wyobrażeń czy domysłów, niż rzeczywistości. Niemniej jednak domyślam się, że wyposażenie maszyny wojskowej niekoniecznie musiało być wygodne lub ładnie wyglądać - miało być przede wszystkim skuteczne, dlatego dodałem od siebie trochę urozmaicenia: wzmocnienia, nity i śruby, jakieś szafki, lampki, kontrolki, przełączniki, linki i cięgna, zaworki, kabelki, dźwignie oraz inne duperelki. Wykonałem też gaśnice, które w opracowaniu były tylko narysowane oraz uplastyczniłem fotel pilota, dodając siedziska i pasy z klamrami. A! I jeszcze wskaźniki i "zegary" (również te kwadratowe i prostokątne, nie tylko okrągłe) urozmaiciłem "szkiełkami". Gdzieniegdzie oczywiście był wymagany retusz lub malowanie, co czyniłem na bieżąco.
Zdjęcia tych elementów zamieszczę już wkrótce.

--

Post zmieniony (11-05-18 12:57)

 
11-05-18 20:57  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
zenek   

Fajna relacja, fany samolocik. Zdało by się nowe opracowanie. Flaj to było wydawnictwo, które nie bało się żadnego tematu. Potrafili zaskoczyć takimi cudeńkami jak ił, Barracuda, czy Dauntless. Dzisiejsze wydawnictwa to szrot.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024