FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
23-02-16 13:25  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Spędzając kolejne chwile nad niepociętą jeszcze wycinanką wpadają mi w oczy kolejne braki.
Brakuje dwóch z czterech kompletnych foteli maszynistów cz.47 (47+a+b+c+d+e);
jednej z dwóch cz.60 (oznaczenie według części umieszczonej na arkuszu);
nie ma także sufitu nad pomieszczeniami (m.in. ubikacji) umieszczonymi między ściankami cz.25+a i 29+a. Sufitu tego nie ma na żadnym rysunku podobnie jak było w przypadku lamp sufitowych, ale podobnie jak te lampy na suficie ma na w/w ściankach zaznaczone miejsca przyklejenia.
Ciekawe czy będzie ciąg dalszy...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-02-16 13:51  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Czegoś nie rozumiem.

"Dziękuję za erratę"
Przepraszam, za co mam dziękować ???

- to znaczy jak kupuję samochód i nie będzie bloku silnika, to mi producent poda skąd
mogę sobie ściągnąć rysunki techniczne i wydrukować w domu na drukarce 3D ???

Wiem, że nie popełnia błędów ten, który nic nie robi. Praktycznie każde wydawnictwo ma na sumieniu jakieś erratowe grzeszki, ale to co się ostatnio dzieje to jakaś paranoja.

Dla mnie taka ilość błędów , to po prostu przykład niechlujstwa, pośpiechu w wydawaniu i kompletnego lekceważenia nabywców. Wydać byle szybciej, byle jak, bez sprawdzenia, ważne żeby temat zawłaszczyć, ściągnąć pieniądze a potem jakoś to będzie.

Bez dalszego komentarza z mojej strony, szkoda słów.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-02-16 14:41  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Wydawnictwo od jakiegoś czasu idzie na ilość a nie na jakość.

 
23-02-16 15:02  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja bym nie generalizowal,ze wszystkie,czy wiekszosc. Niektorzy autorzy potrafia opracowac modele,ktore sa kompletne,sklejalne i ciesza oko... Ale znowu wyjdzie,ze na kogos nagonke robimy... Lukasz,ja bym na Twoim miejscu zatrudnil Ceve do wykrywania tych baboli ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-02-16 16:31  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Brak dwóch z czterech foteli to klasyka gatunku :P

 
06-08-18 17:14  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
Nastawnia   

Witam Szanowne Grono!
Niestety, modelom kartonowym tego wydawnictwa zdarza się mieć braki. Model wagonu 3W nie miał jednego z arkuszy, inny miał podwójnie, model Pu29 nie miał jednego arkusza z częściami i jednego montażowego, model SM42 był bez ogólnego zestawieniowego... Tyle moich uwag - zauważonych.
Pomimo sugestii zgłaszanych p. Łukaszowi W. (wydawcy) jak i Adrianowi W. (projektantowi większości modeli kolejowych dla tego wydawnictwa) dotyczących numerowania poszczególnych stron i podawania na stronach sklepu internetowego objętości wydawnictwa do tej pory nie jest to praktykowane. Czasami odbieram to jako złośliwość ze strony wydawcy.
Co do modelu SN61 - nie miałem okazji go analizować szczegółowo, mogę jedynie potwierdzić, że moje wydanie posiada również 20 stron na kartonie, jedną miękką do podklejenia i strony z rysunkami montażowymi. Na stronie answer.pl jest do pobrania errata do tego modelu
http://www.answer.pl/pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=5
niestety, bez informacji jakiej wielkości ma być wydruk.
A tak na marginesie - jak przestaniemy kupować modele tego wydawnictwa (albo je odsyłać jako niekompletne) to może niedorobiony wydawca się ogarnie...
pozdrawiam

Post zmieniony (06-08-18 17:17)

 
07-08-18 10:49  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@ Nastawnia – przecież to plik PDF – niosący informacje o rozmiarze strony. Ten dokument ma stronę ustawioną na A4. Wystarczy wydrukować bez "dopasuj do strony" itp. Najbezpieczniej będzie ustawić skalowanie na 100% (nie powiem Ci jak wyglada okienko drukowania, bo każdy system operacyjny ma swoje własne).

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024