FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-07-18 09:53  [R/G] Ursus C-330 Projekt wycinanki
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Witam. Pora się ujawnić z kolejnym projektem, którego dłubałem od momentu wydania Ursusa C-360.
Oto Ursus C-330. Dla przyspieszenia sprawy już w kolorze


Już na sam początek powyłaziły babole do poprawy, gdzie najbardziej widoczna jest za krótka okleina pochew. Poza tym nie wymieszałem jeszcze farby do malowania i retuszu


@rodrus, weź się w końcu pochwal swoimi postępami w kwestii swoich Ursusów :)

--

Post zmieniony (07-08-18 13:32)

 
09-07-18 11:02  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Cieszę się,że zacząłeś ten model :) Ja niestety utknąłem - wena poszła won :((

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
10-07-18 23:50  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Jedziemy dalej z tym koksem :)
Konstrukcja tylnego osprzętu do drobnego przerobienia, dolny zaczep za długi, ale silnik ładnie się zaczyna :D Można też zauważyć retusz.






--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
11-07-18 09:59  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

W ciapkach te zwolnicą są dość płasko ustawione


--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
18-07-18 00:05  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Nie tyle wersje eksportowe miały w tej kwestii jakieś modyfikacje, ale sama konstrukcja pozwala ustawiać różne wysokości ciągnika
Tutaj na przykład ursus przystosowany do oprysków
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-ursus-c335-z-opryskiwaczem-krukowiak-chodow-2-e30984-nr54812374

Kolejne zdjęcia. Oto efekt zużycia jednej strony części z pięciu








--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
18-07-18 21:47  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Jak masz możliwość to podrzuć jakieś zdjęcie lub skan ryciny 30-tki z innym kątem ustawienia. Staram się robić pierwszą wersję Ursusa c-330, czyli szary korpus z zielonymi blachami. Napisy malowane na biało, jednak w katalogu, który znalazłem oraz kilku zdjęciach to pierwsze 30-tki to miały zamiast napisów malowanych napisy ładnie wytłoczone z blachy i przykręcane do maski.
Co do drugiej części postu, to czy mówisz tutaj o katalogach do c-330 i c-360, czy już o modelach c-330 z GPM i c-360 z Answera? Chyba, że jeszcze jest jakieś inne opracowanie?

--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
29-07-18 20:16  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

U mnie już pożniwowane i można kontynuować relacje





Butaprem przy druku cyfrowym to jednak trochę psuje druk, a kolor do błotników kiepsko dobrany, przez co na połączeniach są takie plamy. I niestety nie pasuje mi okrągła przednia oś. Może i ładnie wygląda, ale dla zwykłego zjadacza chleba to byłaby przeszkoda nie do pokonania bez dużego doświadczenia. Chyba będę musiał to zrobić po kwadracie i nawet grubsza będzie ta oś. Zwrotnice tym bardziej grubsze muszą być

Lista poprawek właśnie zajmuje już 3 strony.

--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
30-07-18 14:23  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
indianscout   

Cześć,jak chcesz robić nowszy typ osi to będziesz musiał zmienić jeszcze jedną rzecz już zrobioną.Filtr oleju silnika z odśrodkowego bączka na pełnoprzepływowy,gdy w 1977 roku zaczęto stosować nowe osie to równocześnie zmieniono typ silnika z S-312B na S-312C,który różnił się właśnie filtrem oleju.poza tym wychodzi całkiem znośnie,retusz zakryjesz malowaniem i będzie git :)

 
31-07-18 23:53  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

To nie miałaby być ta oś nowszego typu, tylko zamiana profilu okrągłej osi na profil kwadratowy. Dużo osób zwróciło mi uwagę, że jednak oś powinna być definitywnie okrągła. Będę nad tym pracował.

Skleciłem przez ten czas koła






Który wariant obciążników Wam przypada do gustu?

--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
01-08-18 11:09  Odp: [R] Ursus C-330 Projekt wycinanki
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Zadecydowanie zdjęcie 4

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024