FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-07-18 09:04  [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Model poprawnie odwzorowujący oryginał, ale tylko z daleka. Widać, że autor niechętnie korzystał ze zdjęć typu "in details" i wiele elementów jest odwzorowanych "mniej-więcej" (min. peryskopy na pancerzu, wydech, połowa detali na wieży, uchwyty, obudowa napędu kół zębatych itp.). Najbardziej rzuca się w oczy nieprawidłowy kształt lufy, którą autor potraktował jako gładką rurę, a oryginał ma przewężenia. Brakuje anten, km-u przy lufie, pokrowca na jarzmo lufy (choć jest rama na ten pokrowiec). Co mogłem to dorobiłem/poprawiłem. Z paroma rzeczami się zgapiłem i już tak zostały (np. ten pokrowiec). Nie jestem jakimś ortodoksem, kleje dla przyjemności więc nie są to rzeczy dyskwalifikujące model, ale wspominam o nich, bo może komuś się to przyda przy klejeniu.
Największy problem w tym modelu to obudowa wieży. Mnie nie udało się okleić szkieletu wieży okleją z wycinanki i metodą "dotnij se sam" + szpachla jakoś się udało. Nie wiem czy to mój błąd czy projektanta, ale warto uczulić klejących na ten problem. Sam kształt wieży jest wyzwaniem i łatwo tu popełnić błąd.
Innym błędem rzucającym się w oczy jest oznaczenie taktyczne na bocznych osłonach. Autorowi nie chciało się chyba szukać w sieci i zamiast znaczka przed 2 (domyślam się, ze to jakaś izraelska litera) umieścił literę J. Tak wygląda porównanie



Jeszcze innym błędem, leżącym chyba po stronie drukarni lub grafika przygotowującego do druku był nierównomierny druk na oklejce wieży: lewa i prawa oklejka mają róże nasycenia ! Widać to na zdjęciach w relacji kolegi ep pawa https://www.fotosik.pl/zdjecie/84b668d1419f6d9e

Podsumowujac:

Plusy:
- tematyka
- poprawne spasowanie elementów
- poprawne rysunki montażowe

Minusy
- trudna obudowa wieży
- elementy odwzorowane metodą na oko, kilka odwzorowanych źle
- brak paru drobnych elementów
- błędy drukarskie

Model mimo wszystko fajny i wart zainteresowania.





--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
26-07-18 10:33  Odp: [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękne wykonanie, świetna waloryzacja. No i na plus podsumowanie, które napisałeś.

Gratulacje!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
26-07-18 10:43  Odp: [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czołgi nie leżą w kręgu moich zainteresowań co nie znaczy bym nie wyraził swojej opinii o modelu.
Doskonałe wykonanie, dbałość o szczegóły i świetnie naniesione ślady eksploatacji..
Nie wiem czy tak ma być, ale lufa od wieży ma kształt zwężający się do połowy a potem wyraźnie widoczny jest uskok na dole (np. zdj. 5).
Gratulacje !

 
26-07-18 14:15  Odp: [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Wreszcie dobrze pomalowane gąsienice.
Koła nośne miały chyba bandaże gumowe. Jeżeli tak, to błędem było malowanie ich srebrzanką.

--
serwusik

 
26-07-18 14:54  Odp: [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Lelum Polelum- masz rację. dałem ciała, bo nie zauważyłem jak jest w oryginale, a w wycinance bandaże różnią się tylko nieznacznie od koloru bazowego, choć powinny być grafitowe.Teraz muszę z tym żyć :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
26-07-18 16:12  Odp: [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Gratuluję, bardzo ładny model. Świetnie sobie z nim poradziłeś.
Podoba mi się szczególnie sposób wykonania śladów eksploatacji, tak w sam raz, wysłóżony ale bez przesady.
Możesz coś powiedzieć o kole napędowym , które nie wchodzi w otwory gąsienic, to jakieś niedopatrzenie czy zęby koła nie pasują do otworów w taśmie?

 
26-07-18 19:00  Odp: [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bardzo efektowny. Ładne malowanie - delikatne obicia i zacieki.

Gratuluję sklejenia ciekawego czołgu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-07-18 19:45  Odp: [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Wojtek, koło pasuje do otworów w gąsienicach, ale muszę przykleić koło do gąski, bo jest za luźne.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
02-08-18 09:10  Odp: [G] Centurion mk. III 1:25 (GPM)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. Podoba mi się i to bardzo. Jedynie srebrzankę bym trochę podkurzył, żeby się tak nie świeciła, ale to może tylko na zdjęciach tak wygląda.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024