FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-07-18 21:59  [R/G] GIUSEPPE GARIBALDI / 1:200 / Modelik
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów.

Po kolejnej dłuższej przerwie mam przyjemność zaprezentować Kolegom galerię ostatnio sklejonego modelu – lekki, włoski krążownik Giuseppe Garibaldi.
Z braku czasu ograniczam się do galerii oraz przedstawienia kilku ujęć z etapu budowy. Mam nadzieję na zrozumienie takiego stanu. Niektórym Kolegom podczas spotkań na konkursach opowiadałem o sklejaniu „włoskiego lekko opancerzonego czołgu pływającego” na co niektórzy różnie reagowali.

I oto mój „czołg”.

















Okręt z wydawnictwa Modelik, został wzbogacony o elementy wycięte laserem, metalowe lufy oraz elementy fototrawione z Modelarstwa Okrętowego. Prześledziłem fora, obejrzałem relacje, galerie i do roboty. Zacząłem w listopadzie’2017, skończyłem miesiąc temu. Model nie jest zbyt trudny i bardzo przyjemnie się sklejało. Pasowanie części bez zastrzeżeń. Trudno było coś dodać do modelu z powodu mojej słabej wiedzy na temat floty włoskiej, braku materiałów i właściwej dokumentacji oraz ubogiej instrukcji.
Pomimo tego, model „Giuseppe Garibaldi”, pierwszy mój „włoch” wzbogaca jeszcze skromną, nową kolekcję modeli.

Budowa przebiegała następująco:

Rozpocząłem od wyposażenia:


Następne były nadbudówki (ta rufowa to raczej maszt z podstawką):


Przyszedł czas na kadłub – szkielet i oklejanie:




Na końcu poskładanie wszystkiego w całość, tu w połowie pracy:




Do następnego „wejścia”.

--

Post zmieniony (08-10-18 21:44)

 
28-07-18 22:00  Odp: [G/R] GIUSEPPE GARIBALDI / 1:200 / Modelik
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam ponownie Kolegów
Bardzo dziękuję Wam Wszystkim za miłe słowa i uznanie.
To ogromna satysfakcja z takiego przyjęcia modelu Garibaldiego.

Kilka słów odpowiedzi:
HASTUR - sylwetka faktycznie nietypowa i dlatego mnie urzekła przy wyborze tematu; model planuję zabrać do Szczecina, na inne wyjazdy w tym roku brakuje czasu.
SPYCHACZ - łańcuchy poprawiałem, naciągałem, luzowałem i ostatecznie takie zostały, może jeszcze przed występem je poluzuję.
IJN ŁUKASZ - włoskie konstrukcje daleko odbiegają od japońców, właśnie m.in. brakiem dziobowej pagody.
MAREK1 - masz rację, coś innego w popularnie znanych sylwetkach okrętów, ale po wojnie Garibaldi już miał sylwetkę "standardową".
DOKKER - tematy jakoś przychodzą spontanicznie, dzięki za to spostrzeżenie, pytając o podstawkę masz na myśli kilbloki na których stoi model? - to już taki mój pomysł (projekt i wykonanie z tektury 1mm) zastosowany wcześniej w Indianapolisie i Vainamoinenie, zawodowe zboczenie.
HALOGEN - w naszych Koleżeńskich rozmowach podczas spotkań przewijają się różne tematy niekiedy tak żartobliwe, że trudno o nich jednoznacznie pisać, przykładem Garibaldi, który miał być czołgiem, fantastyczne zdjęcie - dziękuję za wzbogacenie tematu.

Wszystkim życzę radości i satysfakcji z uprawiania naszego hobby i innych takich tam.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
28-07-18 22:39  Odp: [G/R] GIUSEPPE GARIBALDI / 1:200 / Modelik
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

W międzyczasie pisania odpowiedzi pojawił się wpis Kolegi SVEN'a więc uzupełnienie indywidualne:
SVEN - nitki na maszcie to cieniutki nitki z jakiejś firanki stylonowej od żony, reling wokół kadłuba wykonany z drutu ok. 0,25 mm słupki i wyżarzony drucik miedziany 0,18 mm na poprzeczki, szybki reflektorów to natrasowana igłą folia na okładki i wycięte z tego krążki (otwornica rewolwerowa dostępna w każdym sklepie technicznym).

Również i Tobie życzę radości ze sklejania.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
31-07-18 20:16  Odp: [G/R] GIUSEPPE GARIBALDI / 1:200 / Modelik
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jeszcze raz witam Kolegów
I jeszcze raz dziękuję za miłe słowa.
Kurt - przecież Ty sklejasz jeszcze ładniej i czyściej.
Zawsze podziwiam Twoje prace przy każdej okazji - zwłaszcza Mi-6A!
Do zobaczenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024