FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
27-06-18 17:48  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
killy9999 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1

- 9

W większości samolotów z 2WŚ przeszklenie świateł na skrzydłach było przezroczyste i w środku była kolorowa żarówka - czerwona na lewym skrzydle i zielona na prawym. Szybkie wyguglowanie zdjęć Baracudy zdaje się potwierdzać że tu było tak samo. Nawet na czarno-białych fotkach widać, że przeszklenie świateł na skrzydłach jest przezroczyste.

--
Ukończone: Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

Odpowiedz na tę wiadomość 

02-07-18 11:34  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
mariuszqlca 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Ustatecznikowienie ;))) gotowe. Z oświetleniem ogonowym upiekło mi się - nie muszę w nim nic zmieniać. Poniższe zdjęcia przedstawiają efekt końcowy, chociaż jeszcze nie zamierzam na stałe przyklejać go do kadłuba.

Biorę się za skrzydełka ;)
Ale najpierw muszę powycinać żebra i inne elementy konstrukcyjne :(

--

Post zmieniony (03-07-18 09:13)

02-07-18 14:28  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2

Na zdjęciu widać skręcenie kadłuba. Czy tylko krzywy wlot powietrza?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

02-07-18 16:38  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
vansen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Mi to wygląda, że sam ogon poleciał w bok. Wlot na focie krzywo stoi, ale kabina tak samo lekko schodzi. Więc sam ogon pewnie przyłożony do foty pokazowej.

--
Panie, daj mi siłę, by zmienić to, co mogę zmienić, cierpliwość, by zaakceptować to, czego nie mogę zmienić, i kilka dobrych flaszek jako plan awaryjny.

03-07-18 08:56  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
mariuszqlca 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Kadłub nie jest skręcony, to tylko taka perspektywa. Vansen sugeruje, że usterzenie zostało tylko przyłożone do selfie ;) i ma rację. Poza tym dźwigar skrzydła wystający z kadłuba też jest tymczasowo tylko włożony na swoje miejsce, ale posiada pewien luz, który później zostanie skorygowany. Nie zauważyłem, że się przekrzywił...

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

05-07-18 12:21  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
mariuszqlca 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Elementy już powycinane, można zacząć montaż.
Wykonałem konstrukcję środkowej części płata, stanowiącej miejsca mocowania zawiasów skrzydeł. Trochę nie podobały mi się żebra widoczne po złożeniu skrzydeł, które w wycinance wyglądają tak:

Oczywiście postanowiłem je uplastycznić i na razie uzyskałem taki efekt:

Zamierzam jeszcze się z tym pobawić, ale póki co muszę wiedzieć, ile miejsca pomiędzy żebrami w miejscu łączenia będzie po rozłożeniu skrzydeł. Żeby to stwierdzić i dopasować te części do siebie, muszę mieć skrzydła ;). Żeby je mieć, muszę je zrobić. Więc robię...

--

Post zmieniony (09-07-18 12:49)

09-07-18 13:00  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
mariuszqlca 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Nadal robię...
W tej chwili stan jest taki:

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

10-07-18 08:49  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Jarpen   

Nigdy nie zrozumiem do czego służą całe płachty tektury w skrzydłach pomiędzy dźwigarami, kosmiczne utrudnia to montaż, i wg. mnie niczemu nie służy. Ja wywalam to do kosza.

20-07-18 09:14  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
mariuszqlca 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Witajcie po krótkiej przerwie, spowodowanej chronicznym brakiem czasu. Mimo to dłubałem chwilkami darowanymi przez los i jesteśmy teraz na takim etapie:

Jarpen, podzielam Twój pogląd może nie aż tak całkowicie, ale w tym przypadku musiałem, po prostu musiałem usunąć pewną część tych wzmocnień. Zrobiłem to, żeby móc pokazać pustą przestrzeń we wnętrzu skrzydła, która będzie widoczna przez otwory w dźwigarze po odchyleniu klap. Tak samo uczynię zresztą w przypadku samych klap.
Teraz inna sprawa: w oryginale modelu autor zastosował sporo różnych, dla mnie nieco dziwacznych, elementów wykonanych z drutu. Po przyjrzeniu się i analizie uznałem, że ze sporej części z nich mogę spokojnie zrezygnować. Na przykład jeśli drut został pomyślany jako wzmocnienie konstrukcji kartonowej, tam po prostu nasączyłem tekturkę cyjanopanem. Innym "ciekawym" pomysłem było zastosowanie zamka zatrzaskowego z drutu jako blokady skrzydła przed otwarciem po jego złożeniu do pozycji "roboczej". W tym miejscu postanowiłem wykorzystać małe magnesy neodymowe, całkiem niedawno nabyte przy innej okazji. Po przeprowadzonych próbach okazało się, że są one za silne (miałbym trudności ze złożeniem skrzydeł bez przyłożenia zbyt dużej siły i groźby uszkodzenia skrzydła), dlatego zastosowałem kombinację magnes - metal (w tym przypadku nakrętka odpowiednio przycięta, żeby nie zasłaniała od wewnątrz otworu w żebrze).
Na pierwszym zdjęciu widać przygotowane wnęki kół oraz kanały na podwozie, siłowniki otwierania/składania skrzydeł, na ostatnim poszycia skrzydeł. W jednym z nich, lewym, muszę jeszcze dorobić reflektor (asystent lądowania - landing lamp).

--

Post zmieniony (20-07-18 10:21)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018