FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 20 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  -> 
06-03-18 15:21  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Dzisiaj rzecz nie o postępach w budowie, ale o tym dlaczego czasami trzeba coś zdemolować, aby było dobrze.
Po naklejeniu płyt zorientowałem się, że zacząłem układać miedziane poszycie zbyt blisko rufy. Otóż pasy miedziane powinny tutaj przebiegać mniej więcej zgodnie z układem planek. Na poniższym zdjęciu ten właściwy układ zaznaczyłem fioletowymi liniami. Widać wyraźnie jak ułożone poszycie odbiega od prawidłowego układu.

Kontynuowanie układania płyt z zachowaniem dotychczasowego ich przebiegu skutkowałoby w pewnym momencie niewłaściwym ich ułożeniem w części rufowej i w dennej. Na zdjęciu poniżej widać, że w części centralnej kadłuba pozostało mi jeszcze miejsca na 20 rzędów płyt, podczas gdy w części bliżej rufy miejsca było jedynie na 15 rzędów. Takie dalsze układanie skutkowałoby tym, że płyty w części dennej, przy kilu układałyby się ukośnie (linie koloru granatowego), a powinny równolegle (linie koloru czerwonego) tak jak planki.

W związku z tym zerwałem spory kawałek płyt (coś ok. 200 sztuk) i ułożę je na nowo. Płyty, według nowych wyliczeń (mam nadzieję, że tym razem prawidłowych) zacznę układać od miejsca oznaczonego czerwoną strzałką; poprzednie miejsce, od którego rozpocząłem układanie oznaczyłem strzałką fioletową.

Będzie trochę problemów z właściwym podklejeniem płyt pod pozostawioną cześć, ale liczę, że dam radę.

CDN...

--

Post zmieniony (06-03-18 15:25)

Odpowiedz na tę wiadomość 

06-03-18 15:51  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Art 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 22

- 5

Pamiętam, że gdy sam układałem poszycie z miedzi, przykładałem pocięte planki imitując ich układ na poszyciu dna.
Potem rysowałem ich beg i starałem się trzymać tych linii.
Cóż, każda dorga jest dobra, gdy prowadzi do celu.
Swoją drogą i tak to fajnie wyglądało, no ale, co zasady, to zasady. Pełen szacun.

--
W budowie: Pancernik HMS DREADNOUGHT; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II; F-14 Tomcat;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

06-03-18 16:03  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Arturze. Podobnie jak ty, przed ułożeniem kolejnego pasa wyznaczałem sobie jego przebieg, za pomocą wzornika odpowiedniej szerokości. Mój błąd polegał na tym, że w pierwszej kolejności nie wyznaczyłem sobie przebiegu poszczególnych rzędów, zaznaczając ich przebieg na kadłubie, począwszy od kilu w górę. Zrobiłem to dopiero teraz i to pozwoliło mi oznaczyć prawidłowe miejsce, od którego powinno się rozpocząć układanie pierwszego rzędu płyt. Mądry Polak po szkodzie:)

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

06-03-18 16:40  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2

Pełen szacun. I współczuję, nie miałbym tyle cierpliwości. Pewnie bym wszystko (...) i przeprowadził się w Bieszczady:-) Swoją drogą dobrze, że zauważyłeś to dość wcześnie i niewiele musiałeś zniszczyć. Powodzenia.

--
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, HMS Speedy, Leudo vinacciere,
HMS Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad

W stoczni:, De Zeven Provincien, HMS "Fly"

06-03-18 21:22  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 20
Galerie - 15

- 15

Podziwiam samozaparcie... Ja bym zostawił pewnie jak jest, bo "na dnie i tak nie widać" :P

--
54323031

07-03-18 11:47  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Lepic 

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Witam Szanownego Kolegę.
I chce Ci się tak demolować model????!!!
Trzeba mieć "nierówno pod sufitem" by robić coś kilka razy,
aż osiągnie się pożądany efekt ;)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

17-06-18 11:32  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Kriswalo   

Zawsze chcę się uczyć a jak uczyć to tylko od najlepszych.
Wiem że, internet wydaje się anonimowy i można by być niekulturalnym lecz to nie w moim stylu.

Podziwiam prace modelarzy i zachwycam się ich kunsztem, a podziw i wulgaryzm nie idzie w parze.

10-07-18 07:59  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Kriswalo   

KUNSZT I PERFEKCJA PODZIWIAM!!!

17-08-18 12:55  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Stan prac na dzień dzisiejszy. Jak to u mnie prace idą powoli (delektuję się modelarstwem:), a do tego zostały jeszcze opóźnione z powodu złamania paliczka prawego kciuka. Zachciało się staremu jeździć na deskorolce:)). Muszę jednak przyznać, że nawet w ortezie na kciuk, istnieje możliwość modelowania choć jest to znacznie utrudnione.
Lepic, no najmądrzejszy to ja nie jestem:) o czym świadczy choćby fakt podejmowania wyzwań sportowych niedostosowanych do wieku i kondycji fizycznej:)

Stan prac na lewej burcie.

Stan prac na prawej burcie (ułożony górny pas).

Część dziobowa lewej burty.

Aby dokładnie ułożyć poszczególne rzędy płyt, na obu burtach zaznaczyłem ich identyczny przebieg.

W rufowej części istnieje konieczność wstawiania tzw. stealersów (dla niewtajemniczonych element zaznaczony trójkątem).

Dla zabezpieczenia dna przed dalszymi pracami wykonałem tymczasową koszulkę.

CDN...

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

17-08-18 13:11  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 20
Galerie - 15

- 15

Pięknie! Tylko się uczyć!

--
54323031

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 20 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018