FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-07-18 21:09  [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Witam serdecznie,
Przez ostatni miesiąc zajmowałem się znanym modelem a mianowicie ORP Jaskółka, wydanego przez Małego Modelarza w 2000r, w skali 1:100.
Model opracował Pan B. Wasiak.
No cóż model powstał ale choć nie jestem jakimś znawcą czy super modelarzem, muszę przyznać iż projekt posiada masę błędów, ciągnących się od początku do końca budowy.
Natomiast, sam model nie jest zbytnio skomplikowany. Nie posiada jakiś wymyślnych rozwiązań czy też trudnych elementów. A błędy w dużym zakresie można skorygować.


















--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
07-07-18 11:01  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładne wykonanie.
Szkoda, ze okręt nosi flagę państwową a nie banderę wojenną MW (godło i trójkątne wycięcie).Co najmniej dziwny wydaje się również ów "wałek" na osłonie pomostu bojowego.

 
07-07-18 21:41  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
Merkava 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wykonanie bardzo czyste i staranne. Powiedz, czy takie było założenie, że tylko wycinanka? Bo przy Twoim wykonaniu można było go choć odrobinę "dobajerować", taki pusty i niedopieszczony się wydaje.

A i nie wiem czy to efekt zdjęcia, ale jakby wał prawej śruby uciekł z osi osłony? Czy mi się tylko wydaje?

Mimo to, ogromne gratulacje, na pewno będzie długo cieszył oko na półce :-)

 
07-07-18 23:34  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Z tego co pamiętam to ta wycinanka była powiedzmy niepozorna, a jak widać można z niej zrobić całkiem zgrabny okręcik :) Może przydałoby się kilka min na pokładzie, aby zapełnić pustą przestrzeń?

--

Post zmieniony (07-07-18 23:37)

 
08-07-18 00:24  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Gratuluję wykonania, wycinanka sama w sobie to coś strasznego. Twoje wykonanie bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam Michał.

 
08-07-18 10:39  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W dzisiejszych czasach przy dostępie do zasobów internetu nie trzeba być jakimś wielkim znawcom, aby posiąść wiedzę jak wyglądał okręt ORP " Jaskółka" - wystarczy wpisać nazwę w wyszukiwarkę i na pewno wyskoczy jakieś zdjęcie tego ptaszka - o zobacz na przykład tu http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=290038&t=290038
I od razu wdać, że ten balas udający wiatrochron jest kompletnie bez sensu.

 
08-07-18 11:35  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Dzięki Panowie za zainteresowanie i opinie.
Ów sławny wałek na nadbudówce to niestety zło konieczne, gdyż oryginalną ściankę zepsułem całkowicie.
Jedynie co mi pozostało za zakamuflować poszarpaną krawędź ścianki izolacją z przewodu elektrycznego.

Zgadzam się z Wami, że model dałoby się lepiej wykonać. Ale co tam mam nadzieję, że następny będzie lepiej zrobiony.
Tego rzemiosła cały czas się uczę i wychodzę z założenia, że nic na siłę, gdyż to hobby ma mi dawać przyjemność, a nie powody do stresu. Dlatego wolę wybrać teoretycznie łatwiejszy model i wykonać go w miarę poprawnie i do końca, niż "mocować" się z super "koksami" i odpaść po pierwszej rundzie.
A tak Jaskółka choć nie doskonała stoi na półce i cieszy oko.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
08-07-18 11:49  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
lubię placki   

Witam serdecznie. Model fajnie sklejony, powodzenia w następnym projekcie, Pozdrawiam Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
08-07-18 19:40  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania ,,ptaszka" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-07-18 19:47  Odp: [G] ORP Jaskółka, Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Bardzo fajnie czysciutko sklejony model. A sama wycinanka. no cóż, to najgorszy model jaskółki, zupełnie inne wydanie niż te z lat 80 ( które poprawione zostało wydane w AH). Nie jestem znawca, ale mam te wycinanki do porównania w lapce;)
Dawaj kolejne 100 i 400 bo to najlepsze skale :D

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024