FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
26-06-18 08:34  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

laszlik, przyznam, że nie mam pojęcia, co się dzieje z tymi linkami. Zauważyłem to już przy edycji mojego postu, zrobiłem wszystko od nowa i... nadal to samo. Linki do zdjęć są przesunięte względem siebie o jedną pozycję, dlatego na końcu umieściłem dwa takie same. Pozwala to mimo wszystko przejrzeć wszystkie zdjęcia, dlatego uznałem, że nie będę dłużej się tym zajmował. Dodatkowo dziwne, bo tak dzieje się tylko w tym jednym poście - pozostałe są podlinkowane prawidłowo.
Dziękuję też za odpowiedź koledze owmNOE w moim imieniu - zrobiłeś to dokładnie w moim stylu ;) i cieszę się, że nie muszę już odpowiadać...

--

Post zmieniony (26-06-18 12:36)

 
26-06-18 20:26  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Po mistrzowsku to właśnie sam się pogrążyłeś tym co napisałeś. Nie zamierzam z Tobą prowadzić dalszej polemiki na poziomie piaskownicy. To co napisałem wcześniej podtrzymuję i tyle.
Mam nadzieję że moderatorzy zareagują na Twoją radosną twórczość odpowiednio.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
26-06-18 22:50  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

owmNOE
Jesteś nowym userem, więc od razu uprzedzam,że nie tolerujemy na naszym forum przedłużających się, nic nie wnoszących utarczek słownych. Proszę o merytoryczne komentarze i unikanie prowokujących konstatacji.
Laszlik
Jako uznany i dlugoletni forumowicz nie dawaj się prowokować, nawet jeśli masz rację. Za bardzo cenię Twój wkład w nasze forum i modelarstwo w ogóle ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-18 08:36  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Rozpocząłem prace nad statecznikami. W pierwszej kolejności pionowy, w którym spokoju nie dawało mi oświetlenie tylne - lampa pod lotką statecznika zaznaczona została jedynie jako biały, narysowany element. Oczywiście postanowiłem ją upodobnić do rzeczywistej:

Wyciąłem zarys tej lampy, przygotowałem jej uproszczone wnętrze (odbłyśnik) oraz klosz:

Na gotowo wygląda to tak:

P. S.
Nie wiem czemu, ale tylko taki układ zdjęć pozwala uniknąć sytuacji, która miała miejsce wcześniej, tzn. wyświetlaniu się innego zdjęcia, niż kliknięte. Pracuję nad tym.

Post zmieniony (27-06-18 10:57)

 
27-06-18 10:37  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że światło ogonowe powinno być żółte.

--
serwusik

 
27-06-18 11:03  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Hmmm... Ja też nie jestem pewien, powiem więcej: po prostu nie wiem :(. Koledzy, pomóżcie! Jeśli tak jest, to przerobię to oświetlenie. Przy okazji, jakie kolory powinny być na skrzydłach? Chociaż widzę, że w tym opracowaniu oświetlenie (lub coś podobnego) jest narysowane tylko na lewym skrzydle.
P. S. Problem z wyświetlaniem zdjęć w odpowiedniej kolejności już rozwiązany - to oczywiście moja wina i kajam się za to.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
27-06-18 11:22  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Światło ogonowe białe.
Lewe skrzydło światło czerwone, prawe - zielone.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-18 17:48  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W większości samolotów z 2WŚ przeszklenie świateł na skrzydłach było przezroczyste i w środku była kolorowa żarówka - czerwona na lewym skrzydle i zielona na prawym. Szybkie wyguglowanie zdjęć Baracudy zdaje się potwierdzać że tu było tak samo. Nawet na czarno-białych fotkach widać, że przeszklenie świateł na skrzydłach jest przezroczyste.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-07-18 11:34  [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Ustatecznikowienie ;))) gotowe. Z oświetleniem ogonowym upiekło mi się - nie muszę w nim nic zmieniać. Poniższe zdjęcia przedstawiają efekt końcowy, chociaż jeszcze nie zamierzam na stałe przyklejać go do kadłuba.



Biorę się za skrzydełka ;)
Ale najpierw muszę powycinać żebra i inne elementy konstrukcyjne :(


--

Post zmieniony (03-07-18 09:13)

 
02-07-18 14:28  Odp: [R] Barracuda Fly Model nr 100. Moja pierwsza relacja...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na zdjęciu widać skręcenie kadłuba. Czy tylko krzywy wlot powietrza?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024