FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-06-18 11:00  [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że wczoraj dotarła do mnie Malaya, pachnąca jeszcze farbą.





Cena modelu wynosi 80 zł. Nie wiem czy to dużo czy mało. Myślę, że proporcja ilości elementów i arkuszy do ceny nie jest wygórowana.

Jest to model trudny, dla zaawansowanych modelarzy. Jak to pancernik, swoją ilość części musi mieć. Konstrukcja kadłuba z powodu kształtu bąbli przeciwtorpedowych jest skomplikowana, do tego dochodzą kazamaty. Nie da się tego prosto odtworzyć, a ile ma to przypominać oryginalną jednostkę. Numeracja w modelu kończy się na 600. Do tego dochodzi oddzielnie numerowany szkielet. Dla porównania w HMS Good Hope numeracja doszła do 400. Oddaje to troche proporce w trudności modeli. Jest to najbardziej skomplikowany model, jaki do tej pory udało mi sie zaprojektować.

Gotowy model posiada 20 arkuszy A4, gesto zapakowane częściami, 18 A4 z opisem i rysunkami. Poniżej dodałem podgląd arkuszy, jest to skan z prawdziwego modelu, jakość nienajlepsza, ale wystarczy aby wyrobić sobie pogląd jak to wygląda.

Do modelu dostępne są lufy, dodatki wycinane laserowow i blaszka fototrawiona. Jeżeli mogę sobie pozwolić, to podaję link do sklepu z wymienionymi cenami..
http://www.fantom-model.pl/pokaz_kat.php?idkat=10

Ten model będzie wydrukowany także w skali 1:200, planuję, że powinno mi się go udać wydać pod koniec lipca lub w sierpniu.

Podgląd arkuszy modelu w skali 1:300:









Instrukcja:









--

Post zmieniony (15-06-18 11:25)

 
15-06-18 11:52  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Części faktycznie upakowane ma maksa, trzeba będzie bardzo ostrożnie wycinać je z arkuszy. Z drugiej strony 20 arkuszy A4 to odpowiednik 10 A3, nie tak dużo. Przykładowo w Tico było 28 arkuszy A3.Trudność jest w małych elementach. Ale małe paradoksalnie łatwiej się skleja niż zgrywanie wielkich elementów modelu o wielkości grubo ponad metr.

No i cóż, gratulacje ukończenia projektu, teraz czekamy na relacje i efektywną sprzedaż.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
15-06-18 12:06  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Armand 

 

Rewelacja :) brakowało starszych brytyjczyków bardzo.

--
Jedzie rycar

 
15-06-18 12:09  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wiem, że takie zagęszczenie wygląda groźnie, ale części umieszczane są na arkuszach "narastająco". Więc jeżeli ktoś skleja zgodnie z numeracją, to musi wycinać tylko brzegowe elementy. nie trzeba ciąć cały arkusz, aby dobrać się do jakiegoś detalu.

Tico jest w skali 1:200, tu jest skala 1:300. Po przeskalowaniu do 1:200 Malaya też będzie miała około 22 A3. Różnica do 28 w Tico wychodzi na wielkość samych okrętów, lotniskowce są większe niż pancerniki, przede wszystkim wyższe.

--
wydawca przez małe "w"

 
15-06-18 12:33  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zupełnie nie moja bajka, ale model robi wrażenie. Gratulacje! Zdaje się, że narysowałeś także podział blach na podwodnej części kadłuba. Świetnie! Autorzy często o tym zapominają (lub nie chce im się) przez co model wygląda nienaturalnie, tak jakby kadłub nad i pod wodą był budowany różnymi metodami.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
15-06-18 12:51  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podoba mi się. Szkoda tylko, że tyle artylerii. To wystawia cierpliwość na próbę.
Bardzo ładnie z tym rozkładem części. Szukanie części upakowanych po arkuszach dla oszczędności miejsca to problem. Mistrzostwo w tym zakresie dałbym Antkowi z Orlika. Rozplanowanie wycinanki nie ma tam żadnego sensu (poza oszczędnością papieru).

 
15-06-18 13:10  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
zremb 

 

Czy model będzie dostępny w empiku?

--
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 
15-06-18 13:25  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie, w Empikach model nie będzie dostępny.

--
wydawca przez małe "w"

 
15-06-18 13:27  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Gratuluje, piękny model, RN rośnie w siłę. Ja jednak poczekam na 200, 300 nie jest na moje zdolności manualne ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
15-06-18 16:43  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Paweł63   

Jeszcze tylko proszę o cenę modelu w dwusetce, choć w przybliżeniu.
Dzięki i pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024