FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
20-06-18 12:44  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jakąś skróconą bibliografię podałem także wewnątrz modelu. Cały ten opis nie, bo szkoda miejsca drukowanego wewnątrz. Gdyby być skrupulatnym, to powinienem opisywać jaki fragment okrętu odtworzyłem na podstawie czego. Bo tak to jest z obiektami, których nie można obstrykać na żywo, albo nie ma do nich planów na poziomie "Anatomy of the Ship" Skulskiego: trzeba kombinować z tego co jest gdziekolwiek.

--
wydawca przez małe "w"

 
22-06-18 07:53  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model jest bardzo ładny. Nie widać przesunięć ani przebarwień. Rysunków jest cała masa, opis budowy dokładny. Kolory bardzo dobre. Pokład super.
Znam wszystkie modele Fantom Model i ten jest bodaj najbardziej zaawansowany. Z "Repulse'em" porównania nie ma a przecież i tamten był całkiem przyzwoity. Projektu nie ma co omawiać, bo każdy widział relację z budowy. Nic tylko kleić.

Jest też zapowiedź następnego modelu: HMS Suffolk wg stanu na 1941.

Post zmieniony (22-06-18 07:54)

 
22-06-18 08:13  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A na "białym" jest już relacja z projektowania:
https://papermodels.pl/showthread.php?tid=10292

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-06-18 11:52  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wolałbym poprzedniego HMS Suffolk. Pasowałby w sam raz do Good Hope.

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj1l-2h_ubbAhWJfywKHQuuCxkQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FHMS_Suffolk_(1903)&psig=AOvVaw0NsUs_Z01xVLHcP1I-eSqu&ust=1529747113016867

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiV4_mf_-bbAhVE6CwKHTXqDxoQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fde.wikipedia.org%2Fwiki%2FHMS_Suffolk_(1903)&psig=AOvVaw0NsUs_Z01xVLHcP1I-eSqu&ust=1529747113016867

 
25-06-18 08:15  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Święta prawda. Im dłużej podziwiam tym większą mam pewność, że tego nie skleję.

 
25-06-18 11:09  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Oj tam, mnie też ciary przeszły jak zobaczyłem niektóre mikro części do sklejenia, ale po prostu tam gdzie się nie da to odpuścić i potraktować je jako opcjonalne, co zresztą jest nawet chyba sugerowane w instrukcji.

 
25-06-18 13:55  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Modelarz" opublikował kiedyś plany "Malaya". Miałem wtedy zwyczaj robić model od podstaw do linii wodnej. Pamiętam dobrze ile tam uproszczeń dałem. Tu tego nie ma. Mam zatem straszny sentyment i straszne obawy.

 
25-06-18 20:05  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Włodek, taj jak napisałem w instrukcji: wiem, że niektóre detale w 1:300 są ekstremalne, ale zrobiłem tak, aby mieć wspólny projekt do 1:200. Spokojnie możesz je pominąć, zrób te które chcesz i umiesz. Model nadal powinien być wystarczająco szczegółowy, twoja decyzja co chcesz wykonać.

--

Post zmieniony (25-06-18 20:08)

 
26-06-18 07:58  Odp: [N] HMS Malaya 1:300 - Fantom Model
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kurcze, czy Wy nie znacie tego uczucia, gdy jakieś elementy zostają na arkuszu? Człowiek czuje się jak zdrajca i dezerter.

Post zmieniony (26-06-18 07:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024