FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
11-06-18 11:19  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam,

nie mogę dłużej ukrywać, że model został skończony i wypłynął na szerokie wody...tzn. do Warszawy spotkać się jedną kobitkąrybą...



Pojawiły się skrzynie, jako siedziska dla wioślarzy. Choć chyba w finalnej wersji będą trochę inne. Również najwyższa planka będzie ciut inna, tzn. przyozdobiona czarno-żółtymi trójkątami. Olinowanie mogło być poprowadzone na kilka sposobów i chyba pojawią się w instrukcji po prostu dwie lub trzy wersje olinowania do wyboru:-)) Uprzedzę pytanie o "romboidalne" wzory na żaglu: na jednym z obrazków z epoki...
jest taki wzór i miały to by być skórzane wzmocnienia żagla wykonanego ze słabej i "rozciągliwej" wełny. Jest to ciekawa koncepcja, ale nic jej jak na razie nie potwierdziło, więc wykonałem żagle tak jak na wielu skandynawskich replikach i w świetnej książce Werener'a Dammann'a:


Wiosła były różnej długości, coś pomiędzy 5,5 m a 6,5 m. Prawdopodobnie przy dalszych wyprawach załoga miała dwie "zmiany" wioślarzy, czyli w sumie na pokładzie mogło być blisko 70 chłopa! Była również poprzeczka od kotwicy, więc i taki przyrząd wcisnąłem w części dziobowej. Chyba pora na końcową galerię. Zapraszam.



i trochę detali...





Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
11-06-18 11:45  Odp: [R] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Pięknie się prezentuje, ale jeszcze piękniej wyglądałby z wiosłami po obu burtach.
Mam nadzieję że opracowanie pozwoli na wykonanie modelu z wiosłami w pozycji do wiosłowania.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
11-06-18 12:06  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Widziałem w Warszawie :)


--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-06-18 12:29  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kurzatwarz super modelik :) Niby prosty (wizualnie), ale efektowny! Jak robisz żagle i liny? Byłbyś w stanie opisać? Żagle niezwykle realistyczne, a liny bez włosów...

--
54323031

 
11-06-18 14:27  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

WSPANIAŁY !

 
11-06-18 15:17  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję Koledzy za reakcje:-)))

Petrov, żagle zrobione są tak, jak w Borsuku i Gołąbku (Badger i Duyfken), czyli cieniutki batyst (lekko szaro-beżowy), który zanurzyłem w kawie (bez skutku, czyli bez sensu:-). Z fragmentu nasączonego rozrzedzonym wikolem (i oczywiście wysuszonego) wycinam ostrym nożykiem wąskie paseczki, które przyklejam na krawędzie żagla, jako wzmocnienia. Całość wycinam i przyklejam takie same paseczki z drugiej strony żagla. Do tak pogrubionej krawędzi bez żadnych kombinacji doklejam liklinę, wiążąc na niej od razu różne uszy itp. Wszystko szybkoschnącym wikolem Pattex'a. Bryty rysuję ołówkiem, bo moim zdaniem w skali 1:100 jakiekolwiek szycie zupełnie nie trzyma skali.
Żagiel przymocowany do rei nasączam przy pomocy pędzelka wodą, a potem dodaję rozrzedzony wikol (zależy mi na tym, by klej wniknął równo wszędzie w cały żagiel i zbyt szybko nie wyschnął). Następnie suszarką do włosów nadaję właściwy kształt. I tyle.

Nici i sznurki są przeróżne. By pozbyć się włosków olinowanie stałe przeciągam w BCG lub wikolu (kleje trochę usztywniają sznurki, ale przy olinowaniu stałym to nie przeszkadza), a olinowanie ruchome w wosku pszczelim, który "zmiękcza" i uelastycznia linki.

I tak: sztag i wanty wykonane są z brązowej linki firmy Occre o średnicy 0,5 mm. Cienka brązowa nić, to "prezent" od żony: na bazarku znalazła panią, która z półdarmo sprzedawała niemieckie nici firmy Gogginger, więc za całe 15 zł otrzymałem 2 km czarnej cieniutkiej, bezwłoskowej nici, 1 km brązowej i jeszcze kilka szpulek grubszych nici (ok 0,3 mm) po 300 metrów, więc na trochę powinno wystarczyć :-))))).

Szoty i brasy zrobiłem z jasnego "sznureczka" no-name (ok. 0,3 - 0,4 mm), którego też mam pewnie kilka kilometrów. Nie sądzę, by rodzaj nici był najważniejszy, głównie chyba trzeba jednak nitki i sznurki czymś zabezpieczyć (klej/wosk). Każdą bez wyjątku.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
11-06-18 15:43  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-06-18 17:52  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widziałem na żywo, rewelacyjny model!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
11-06-18 18:00  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Rewelacja.

Podziwiam i kłaniam sie Mistrzowi w pas.

Darmuszka.

 
11-06-18 18:58  Odp: [R/G] Łódź z Gokstad (projekt własny, 1:75)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolejny śliczny mały żaglowiec do kolekcji.

Gratuluję!

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024