FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-06-18 01:06  [G] Queen Mary (wyd. JSC, 1:400)
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Witam serdecznie,
no cóż przez ostatnie dwa miesiące siedziałem w swojej dziupli nad modelem statku Queen Mary wydanego przez JSC w skali 1:400.
Model raczej niespotykany na forach, a szkoda bo jednostka prezentuje się wg mnie naprawdę uroczo. Tym bardziej, że JSC postarało się i wydało naprawdę dobrze spasowany i bardzo przyjemny w odbiorze model statku.
Owszem model nie jest łatwy, a nawet trudny bym powiedział, dlatego nie polecam go początkującym modelarzom. Natomiast instrukcja jest bardzo obszerna ( chyba 3 strony formatu A4 pisane małą czcionką) + sporo rysunków montażowych.
Przy budowie wykorzystałem laserowo wycinane elementy oraz relingi.
Od siebie dodałem olinowanie, liny i naciągi na kominach, przy łodziach ratunkowych, żurawikach i bomach.
Zapraszam do mojej galerii:























--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
08-06-18 06:40  Odp: [G] Queen Mary (wyd. JSC, 1:400)
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Gratuluję 😉. Piękna Ci wyszła ta Elżbieta.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
08-06-18 07:44  Odp: [G] Queen Mary (wyd. JSC, 1:400)
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie Elżbieta tylko jej starsza siostra Marysia

--
Małe jest piękne!!!!

 
08-06-18 08:35  Odp: [G] Queen Mary (wyd. JSC, 1:400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-06-18 06:29  Odp: [G] Queen Mary (wyd. JSC, 1:400)
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

No tak, ale gafę palnołem.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
11-06-18 07:12  Odp: [G] Queen Mary (wyd. JSC, 1:400)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Żeby burty nie były takie pofalowane, nierówno spasowane i sklejone ze szczelinami to byłby bardzo sympatyczny model. Przy tak dużym modelu trzymanie się "wydmuszkowej" koncepcji projektanta, co do konstrukcji modelu nie jest chyba dobrym pomysłem. Bez podklejenia burt co najmniej warstwą kartonu wychodzi jak wychodzi. Do pełni zacności brakuje mi jeszcze przeszklonych bulajów i osłon pokładów oraz cieńszego olinowania. Relingi jakoś przeżyję... ;-)

Ogólnie na plus, choć nieco wahający się na równoważni.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-06-18 16:42  Odp: [G] Queen Mary (wyd. JSC, 1:400)
XYZ    

Fajnie sklejone, anyeny robią wrażenie ale statek miał relingi z co najmniej o ile pamiętam pięcioma poprzeczkami a nie jak w okrętach wojennych i trochę to zaburza wierność modelu prawdziwemu statkowi.

Post zmieniony (23-06-18 16:43)

 
24-06-18 10:23  Odp: [G] Queen Mary (wyd. JSC, 1:400)
kari   

... model jak najbardziej okazały i efektowny (mimo wyżej wymienionych uwag);
... uważam jednocześnie, że jak na prawie 80-cio centymetrowego kolosa i patent JSC
na usztywnienie kadłuba bez potrzeby podklejania brystolem czy tekturą to model
został wykonany całkiem przyzwoicie.
Gratuluję.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024