FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-06-18 20:47  [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam!
Tym razem chciałbym zaprezentować model rosyjskiego samochodu pancernego Mgebrow-Renault z 1916r. wydanego przez WAK. Model kleiło się bez problemów, ale udało mi się znaleźć na jakimś rosyjskim forum internetowym jego przekrój i rzuty, więc wzbogaciłem nieco jego podwozie. Skutkowało to dłuższym czasem budowy, gdyż trzeba było pomierzyć rysunek i przeliczyć na skalę 1:25, ale efekty są chyba lepsze. Ze względu na to, że model mógł być wykonany w dwóch wersjach:jedno- i dwu-wieżowej zrobiłem jeden kadłub z możliwością mocowania obu wersji wieżyczek. Model został poddany brudzeniu, więc nie wygląda już tak jak na zdjęciach "spod igły", ale nie zdążyłem jeszcze porobić nowych fotek, które zamieszczę razem z modelem Forda Tfc
Zapraszam do oglądania!

Tak powstawał model

, , , ,

, , , ,

,

Wersja dwu wieżowa

, , , ,

, , , ,
, , , ,

, , ,

Wersja jedno wieżowa.

, , , ,

, , , ,

, , ,

A w takiej postaci model stoi na półce.

, , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
07-06-18 21:16  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Super! Z prostego modelu zrobiłeś niezłe cacko.

--
http://messer.cba.pl

 
07-06-18 21:19  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, ładny model, ubogacony, starannie zrobiony . Gratulacje.

 
07-06-18 22:52  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jaki opływowy kształt klina ;) A poważnie to kolejny świetny model w Twoim wykonaniu. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-06-18 22:56  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratuluję! Świetny model. Mam pytanie. Z czego są zrobione nity?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
08-06-18 06:45  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Fajny model dobrze że go wzbogaciłeś. Mi bardziej podoba się wersja dwu wieżowa tak jakoś groźniej wygląda. Gratuluje.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
08-06-18 07:31  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fajneeeeeee!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-06-18 08:52  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny ,czyściutki,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-06-18 14:17  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję bardzo wszystkim Kolegom za pozytywne i jakże miłe sercu każdego modelarza opinie na temat kolejnego, mojego dzieła.
Kolego tineo- nity zawsze robię gęstym wikolem dobierając ich wielkość do rozmiarów modelu.
Wywiązując się z danej wcześniej obietnicy zamieszczam kilka zdjęć z obu wersji modeli, które zostały już pobrudzone.

, , ,

, , ,

, , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
17-10-18 21:35  Odp: [G] Rosyjski samochód pancerny Mgebrow-Renault
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam!
Po prezentacji modelu Mgebrov-Renaulta w warunkach domowych przyszedł czas na stopniowe wywiązywanie się z danej Wam i sobie obietnicy sfotografowania pozostałych moich modeli, które jeszcze nie miały sesji zewnętrznej w plenerze. Jak opisałem to wczoraj w galerii Forda Tfc jest to czasochłonne i uwarunkowane wieloma czynnikami niezależnymi ode mnie.
Zapraszam do oglądania w króciutkim scenariuszu.
Jak widać na zdjęciach na polu walki pojawił się rosyjski samochód pancerny w wersji dwu wieżowej. Po zatrzymaniu się przy zasiekach, w trakcie krótkiego boju zapalił się (zdjęcie nr 5) i wycofał z pola bitwy. Na jego miejsce pojawił się taki pojazd w wersji jedno wieżowej, który także zatrzymał się przy zaporach, rozpoczął ostrzał z km, ale po chwili został trafiony pociskiem artyleryjskim (zdjęcie nr 13), a następnie w wyniku pożaru eksplodował (zdjęcie nr 16).
A tak naprawdę modelowi nic się nie stało i po powrocie z sesji plenerowej i oczyszczeniu pędzelkiem z kurzu i ziemi stoi na półce :-)

, , , ,

, , , ,

, , , ,

, , , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024