FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-06-18 16:40  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rewelacyjny !

 
06-06-18 14:42  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Teraz dopiero zauważyłem że okienka w bocznych klapach też są przeszklone. Rewelacja. Daszki nad tymi klapami też będziesz robił jest nadrukowane coś takiego?

 
06-06-18 18:48  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

W imieniu Fusiaczka uprzejmie dziękuję, choć jestem ciut zaskoczony, że ten brzydal zbiera tak entuzjastyczne oceny. Cieszę się jednak, że się podoba.

Czy będę robił okapniki? Prawdopodobnie tak (i o ile mi się udadzą:)). Fusiak jest szarą masą, więc wszystko, co będzie odstawało, doda mu uroku.

Aby nie było na pusto - jedna focia - niemal robocza - z okazji takiej, iż pojawił się komin. Jeszcze bez odciągów i przewodów. Więcej będzie już pewnie w następnej aktualizacji, którą wrzucę najwcześniej za kilka dni, a do której już teraz serdecznie zapraszam.



Pozdrawiam

 
02-07-18 21:24  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Japonia na mundialeiros szaleje, to i Fusiak zyska aktualizację.

Do tej pory nie narzekałem za bardzo na opracowanie, bo też i w sumie nie było specjalnie powodów. Jednak na parę drobiazgów warto zwrócić uwagę. Podobnie jak w Mecidiye, gdzieniegdzie pomylona jest numeracja części. Na pokładzie numerek jest dajmy na to 55, a powinien tam być element 49 – coś w tym stylu. W tym akurat łatwo się połapać. Gorzej z elementami, które rozrysowane w instrukcji właściwie nie są. Tzn. tak w ogóle na rysunkach są, ale numeru części, to już nie uświadczysz.

Dotyczy to m.in. rusztu na łodzie umieszczonego po obu stronach komina. Zmontowałem go trochę na zgaduj – zgadulę i na nerwy – nerwulę.
Czy jest dobrze – nie do końca jestem pewien, ale chyba inaczej skleić tego nie umiem.



Na ruszcik wrzuciłem łodzie, w których – jeśliby szukać ciekawszych rzeczy, zrobiłem deskowanie pokładów, tak, jak onegdaj na Swietłanie.



Aby móc wykonać pomost łodziowy, trzeba było wykonać dwie małe harmatki, ...



... których po zamontowaniu tego pomostu, właściwie nie widać.



Na koniec - tradycyjnie - widoczki ogólne:





Pozdrawiam

 
08-07-18 11:20  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Powstał pierwszy pomost. Przygotowałem na nim otworki pod słupki relingu, ale ostatecznie z niego zrezygnowałem.
Zamiast niego, aby urozmaicić trochę sylwetkę (i uprościć sobie pracę), wykorzystałem elementy wycinankowe, mające imitować reling osłonięty brezentem.

Po zamontowaniu podpór i znajdującego się pod nim centrum dowodzenia okręcikiem to właściwie koniec pomostu.



Skoro jest pomost, to można zmontować pierwszy maszt. Montujemy zatem. Na początek zwinąłem rurkę, w której umieściłem przeszlifowaną listewkę.



W podłodze bocianiego gniazda wyciąłem otwory, dzięki którym założyłem na maszt wanty. Potem zamontowałem do niego olinowane rejki.



Maszt na pokładzie już z olinowaniem.



A sylwetka całości nieco się zmieniła.







Pozdrawiam

 
08-07-18 11:32  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Miód Waść wylewasz na moje serce ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
08-07-18 20:38  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wykonanie jak zwykle,ale sam okręt straszna bambaryła,choć ma to swoje zalety jest krótki,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-07-18 09:31  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kawał fajnej roboty, cieszą się moje oczy :-)

--
MacGregor

 
10-07-18 18:56  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wygląda jak karykatura okrętu autorstwa Edwarda Lutczyna:-)
A oprócz tego wygląda niesamowicie i bardzo mi się podoba:-)
Takiej brzydoty nie można nie uwielbiać:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-07-18 21:02  Odp: [R] Japoński pancernik "Fuso" 1904 r. (1:200, BM)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wszedlem do tego watku przez przypadek, szukam tego "Fuso", a tu widze, ze on dopiero musi urosnac :) Jak StuGu powyzej, tak i ja pozachwycam sie jego pokracznoscia ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024