FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  -> 
04-02-18 18:52  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oczy bolą od samego patrzenia... Szacun ogromny...!!

--

 
04-02-18 18:57  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Na wypasie. Niesamowita praca!

--
54323031

 
04-02-18 20:18  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zgadzam się z Ryszardem, że żaglowce to piękne dzieła ludzkich co się przekłada, że i modele żaglowców są piękne. Mam cichą nadzieję, że kiedyś uda mi się jakiś model żaglowca skleić, na razie jednak pozostaje mi tylko siedzieć, podtrzymywać co chwilę opadającą szczękę i podziwiać Twoje dzieło. Czekam na dalsze odsłony.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-02-18 21:12  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Tak dziergałeś linkę do linki i wyszedł las:) Las ... linek:).
Świetne ujęcia. Za nie i za pracę - ogólne owacje na stojąco.
Brawo!

 
27-05-18 20:06  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Małym kroczkami zbliżam się do zakończenia remontu modelu. Teraz gdy takielunek jest juz gotowy, mogę uzupełnić drobnicę. Barierki z siatką na marsach, stelaże na zejściówkach, dzwon okrętowy i szafka na listwie ślizgowej grot masztu.



Łodzie otrzymały poszycie i dodałem od siebie liny ratunkowe, te białe woreczki z linami w literaturze opisane są jako lifelines. Do kadłuba dodałem żurawiki wraz z taliami.



Po naciągnięciu lin i obłożeniu ich na knagach i kołkownicach. Łodzie zawisły na żurawiach i zabezpieczone zostały pasami mocującymi.



Została do wykonania jeszcze wyblinka, barierka z siatki na nadburciu, kotwice i na koniec bandera. Chyba że wypatrzę na zdjęciach z muzeum USS Constitution, coś ciekawego co przegapiłem a chciałbym mieć na swoim modelu.

--

 
28-05-18 07:55  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak patrzę na te liny, to mnie ciarki przechodzą... To się da zrobić?/

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-05-18 14:41  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Plątanina - pajęczyna.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-05-18 15:56  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Coś pięknego ! Przy piątej miniaturce oczy mi się zapadły ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-05-18 11:51  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Już same zdjęcia wyrzucają z kapci...

Piękna robota :-) !

 
30-08-18 00:00  Odp: [R/G] Fregata Zjednoczonych Stanów Ameryki Constitution
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Wszystko co fajne kiedyś się kończy, prace remontowe nad modelem dobiegły końca. Pozostało mi zaprezentować jeszcze tylko kilka migawek z prac końcowych.



Wykonanie siatkowych barierek i zamocowanie ich na nadburciu oraz...



... kotwice admiralicji w tamtym okresie posiadały szczelinę na drewnianej poprzeczce. Być może po to by po wyjęciu z wody szybciej wysychały i nie gniły.



Podczas prac w dolnych rejonach modelu, a dokładnie przy barierkach z siatki. Nie zwracałem uwagi co się dzieje na górze, a tam jakiś szalony ośmionogi stoczniowiec zauważył, że na szczycie modelu takielunek prezentuje się dość ubogo i zaczął realizować własną wizję. Zmuszony byłem ukrócić jego działania. Autora suplementu nie spotkałem. Zrobił to co uważał za słuszne i sobie poszedł.



Wyczyściłem model, odkurzyłem i odpajęczyniłem. Zawiesiłem flagi, jeszcze drobne poprawki, gdzieniegdzie retusz i pora na galerię końcową.
Galeria końcowa.













a koniec chciałbym podziękować wszystkim forumowiczom, rodzinie i znajomym za wsparcie i pomoc przy renowacji tego modelu.



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024