FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-05-18 12:31  [R/G] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Startuję z kolejną relacją, tym razem kolejny bardzo skomplikowany model, czyli Osa z Model-Kom. Jak na razie skleiłem szkielet i wziąłem się za wnętrze pojazdu. Spasowanie jest świetne, a jedyny babol warty odnotowania to brak zaznaczonych na wręgach otworów na haki z przodu i z tyłu modelu. Jak na razie zrobiłem elementy do numeru 72 z czego numery od 27 do 62 to panele na scianach, które robiły się ekspresowo. Szkielet przed zamontowaniem poszycia bedzie jeszcze szlifowany. Na początek zwyczajowo okładka.



I reszta fotek.



--

Post zmieniony (18-09-18 20:58)

 
28-05-18 15:58  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy temat wybrałeś. Co to za plamy na podłodze i ścianach ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-05-18 18:26  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Cześć
Temat wybrałeś bardzo ciekawy . Model pracochłonny i skomplikowany , tym
bardziej jestem ciekawy efektu końcowego . Czy skorzystasz z jakiś dodatków ,
czy będzie to czysty standard ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
28-05-18 19:39  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Borowy, plamy to niestety za duża ilość CA użyta przy klejeniu.
PABLOS, Z dodatków będą lasery. Koła wyglądają podobnie jak te w Mazie więc bieżnik laserowy jest must have.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-05-18 22:39  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam , będę podglądał budowę, też go kleiłem (galeria do wglądu) , model dosyć trudny w budowie, jest parę nieścisłości. Pozdrawiam

 
29-05-18 09:05  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

CA to chyba nie najlepszy pomysł przy tak dużych elementach tak przynajmniej mi się zdaje.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
31-05-18 13:11  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Mam wakacje to i budowa szybko postępuje. W tym odcinku dokończenie wnętrza, czyli fotele i zamknięcie wszystkiego stropem a także wnęka silnika. Zdecydowałem sie wyciąć dodatkową klapę w przedniej części stropu, żeby było cokolwiek widać. Wnęka silnika to najgorszy jak do tej pory element modelu, była za długa i brakowało w niej wnęk na nadkola. Przyciąłem wszystko tak jak trzeba i uzupełniłem o wszystkie elementy. Nadkola głównie pomalowałem i okleiłem tak, żeby było bo po włożeniu bloku silnika zauważyłem, ze i tak nadkoli nie widać.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-06-18 21:21  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Skleiłem silnik, i tym samym skończyłem wnętrze modelu. Generalnie z silnikiem miałem cztery małe problemiki:
1: Na górze bloku silnika zamienione stronami są miejsca na elementy nr.100 i 101, ale wystarczy zamalować i żaden problem.
2: Brakuje elementu 110.
3. Rysunki w formie jednolitych szarych renderów są troszkę mało czytelne miejscami.
4. Brakuje mi rysunku od przodu silnika na którym byłyby elementy pasków klinowych i kół pasowych zamontowanych na bloku silnika i trochę nagłówkowałem się jak to właściwie wkleić, bo białych miejsc też nie ma.
Nie są to wielkie problemy a jedynie moje wolne marudzenie ;-).
Wyszlifowałem też szkielet i z rozpędu wkleiłem poszycia nadkoli.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
07-06-18 10:07  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Gdzieś wetło 6 rurką paliwową :-) i nie jestem specjalistą ale te paski to jakoś daleko od silnika są. Może się mylę ale chyba powinny być bliżej całego bloku.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
07-06-18 13:33  Odp: [R] 9K33 Osa/ Model-Kom/ 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Kurt, Dzięki za zwrócenie uwagi na brak 6 rurki paliwowej czy tez kabla zapłonowego, gdyby nie Twoja uwaga pewnie nie zauważyłbym, że gdzieś mi to odpadło :-). A co do pasków i całego osprzętu to wzorowałem sie na zdjęciach surówki i tam właśnie w takiej odległości to jest. Niestety jak już pisałem rysunki w formie renderów o jednym odcieniu szarości nie ułatwiają życia,

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024