FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-05-18 14:13  [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Dziwnym trafem znalazłem natchnienie, żeby udokumentować i podzielić się moimi tegorocznymi osiągnięciami modelarskimi. Tak, to prawda udało mi się w tym roku skończyć jakiś model. Skromny bo skromny, ale lepsze to niż jałowa obecność na forum. Modelem tym jest miniatura latarni w Rozewiu wydanej jakiś czas temu przez wydawnictwo Wektor w skali 1:150. Model był skończony i prezentowany na konkursie w Rypinie, ja nie dojechałem. Do modelu zastosowałem zestaw firmowych elementów wycinanych laserem, oczywiście chodzi o detale pomostów, poręczy i oczywiście ram okien, bo wręgi to ja jeszcze potrafię nakleić na tekturę i wyciąć ;-)
Budowa w zasadzie bezproblemowa, a większość trudności wynika ze skali modelu i przełożeniu konstrukcji oryginału na karton. Niesamowicie w kość dało mi oszklenie laterny, skleić w walec folię z naklejonymi na niej ramami tak żeby miało to ręce i nogi było na granicy moich umiejętności. Wyszło jak wyszło, lepiej nie będzie. Z niedoskonałości projektu wymienię: za długie poszycie ścian wnętrza laterny, za wąski kosz ochronny wejścia na pierwszy (w części metalowej) pomost lub za szerokie wycięcie w pomoście, schody wymagające podklejenia dodatkową warstwą kartonu bo podklejone zgodnie z projektem są za niskie, reszta do przeżycia ;-)
Zdjęcia jak na aparat którym dysponuję są gów..ej jakości, za co przepraszam, ale za ch.olerę nie jestem w stanie się z nim dogadać...







Nie wykluczone, że to nie koniec moich latarniowych sklejanek... :-)

Ps. Za zabranie modelu na przejażdżkę do Rypina dziękuję Messerowi i Gregoremu. :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-05-18 18:23  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Model przepiękny! Staranność i precyzja wykonania na najwyższym poziomie:-)! Czy podstawka to gruba tektura czy jakaś sklejka docięta na wymiar?

 
27-05-18 18:38  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Model w twoim wykonaniu Perfect .
Tak to prawda poniosło Cię, uznanie szacunku .

 
27-05-18 19:18  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Żona i syn prosili przekazać, że latarnia bardzo się podoba.

 
27-05-18 21:01  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Od tej latarni ( choć nie od tego modelu ) się wszystko kartonowe zaczęło. ;)

Ładnie to Panu wyszło - gratulacje!

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
28-05-18 07:23  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fajnie wyszła :) Teraz sklej kawałem morza i jakiś stateczek i będzie fajna dioramka :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-05-18 11:11  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W tej skali, to na cały spory pokój

--
Małe jest piękne!!!!

 
28-05-18 21:00  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Super to wygląda. Gratulacje :)

 
28-05-18 22:40  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wykonany model. Gratulacje.
P/s Aż musiałem sobie ,,wygooglać" ten patent z drzwiami poniżej pomostów :) Teraz już kumam ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-05-18 07:26  Odp: [G] Latarnia Rozewie WEKTOR 1:150
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Nawet nieskomplikowany model, jak jest porządnie sklejony wygląda fantastycznie.
Zdjęcie w plenerze bardzo realistyczne!

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024