FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-05-18 10:23  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No to już też umiem, Hastur pokazał mi gdzie robiłem błąd :-)



--

Post zmieniony (31-05-18 10:23)

 
31-05-18 12:23  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No i git! Teraz Stachu nie masz juz wymowek i foty beda bezposrednio w relacji! :)

Czekam na postepy w budowie. Pozdro

 
31-05-18 17:18  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Super !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-06-18 10:58  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

W niecały tydzień udało mi się skleić dziób oraz ogon modelu Me-262. To oznacza, że miałem bardzo dużo czasu, ale także to, że te segmenty nie należały do skomplikowanych.

Oba segmenty posiadają bardzo rozbudowany szkielet, ale dzięki zestawowi laserowo wyciętych wręg montaż przebiegł bardzo sprawnie. Jeżeli chodzi o przednią część kadłuba mam nieodparte wrażenie, że była ona zaprojektowana pod otwarty przedział uzbrojenia, którego ostatecznie w modelu nie ma. Mimo to, jeżeli ktoś miałby ochotę, może bez przeszkód go dorobić.

Komora przedniego podwozia była bardzo prosta. Pasek za paskiem, oklejając je na szkielecie powstała skorupka, która sama trzyma swój kształt :) Do środka należało jeszcze wpasować wyrzutniki łusek, otwory wylotowe działek oraz szkielet. Na tym zakończyły się prace nad nosem.

Prace nad ogonem również przebiegły sprawnie. Tutaj, zgodnie z instrukcją skleiłem tylko część skorupy, a resztę elementów okleiłem już na szkielecie. Dokleiłem jeszcze stateczniki poziome i połączyłem kadłub w całość. Retusz w kilku miejscach wyszedł za ciemny (nosek, łączenie przed statecznikiem pionowym), ale z tym już nic nie zrobię. Stery wysokości i kierunku skleję później, pod koniec budowy. Teraz czas na skrzydła. I tu zaczną się schody...











--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-06-18 11:48  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeden z moich ulubionych samolotów. Wykonanie oczywiście też na wysokim poziomie :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
03-06-18 12:33  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękna robota. Cieszę się, że mogę Twoj model pochwalić na naszym forum!
Chociaż grafika modelu z tego wydawnictwa w tym przypadku jak dla mnie niestety bez efektu „wow”... ;-) Zwłaszcza górne powierzchnie.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-06-18 12:50  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fakt, kolory są mało nasycone, ale może to celowy zabieg. Pamiętajmy, że w 1945 w Niemczech brakowało wszystkiego, farby także :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-06-18 21:32  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jakby się czegoś czepiać, to pasy pilota są za grube ale potraktuj to z przymrużeniem oka.
Bajeczka :)

Post zmieniony (03-06-18 21:33)

 
03-06-18 22:10  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Zdaje się, że z tym małym nasyceniem kolorów to nie jest przypadek. Była kiedyś dyskusja o tym (raczej nie do odnalezienia); wydawca raczej celowo to robi, bo przecież możliwości poligraficzne mają, chyba to nie podlega dyskusji. Chodzi o to, że taki model jak np w tej relacji oglądać się będzie z odległości 20cm do 100cm, to tak jakby rzeczywisty obiekt oglądać z odległości kilkunastu lub więcej metrów, wtedy przecież tak wyraźnie nie jest. To samo tyczy się zegarów w kokpicie, mogliby zrobić tablice czarną jak smoła i każdy wskaźnik wyostrzony. Takie argumenty były przedstawione i brzmią całkiem sensownie.
Jedno jest pewne, wymaga wprawnego oka przy dobieraniu retuszu, a w tej relacji widzimy, że da się go dobrze dobrać, mnie się podoba :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-06-18 22:48  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Też sobie przypominam, że był taki wątek na forum poruszony.

Z tym pewnym okiem przy dobieraniu retuszu bym nie przesadzał, nie jest idealnie. W kilku miejscach wyszedł za ciemny i to rzuca się w oczy. Do wymieszanego koloru dodaję trochę bialej farby, tak żeby zejść kilka tonów niżej. Jeżeli kolor retuszu jest taki sam jak poszycia, łączenie zawsze wyjdzie za ciemne (tak jak na czerwonym nosku me262), natomiast jeżeli jest odpowiednio rozjaśniony łączenie może być prawie niewidoczne bądź trudne do uchwycenia (oczywiście jak jest poprawnie sklejone:-))

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024