FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
28-05-18 10:03  [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 2

Zapewne wielu zastanawia się teraz tak jak ja co dalej z naszymi relacjami po tym jak Wstawka "padła". Osobiście nie mam tego aż tak dużo i może powoli udało by mi się popodmieniać linki w relacjach i galeriach ale no ale......... jaki hosting (czy jak to się tam fachowo nazywa) wybrać. Do tego obawa że człowiek się narobi i za czas jakiś sytuacja się powtórzy. Dodam że płatne wersje nie bardzo mnie interesują. Zastanawia mnie jeszcze czy nie można wprowadzić dodawania zdjęć prosto ze swojego komputra są fora gdzie to działa. Proszę o jakieś rady pomysły, bo wiem nie jestem jakiś bardzo aktywnym forumowiczem, ale zastanawiam się nad czasowym zawieszeniem publikacji.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

ISMR

Odpowiedz na tę wiadomość 

28-05-18 11:14  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 2

Zastanawiam się nad dyskiem googla nawet czytałem poradnik jak wstawiać zdjęcia z miniaturkami tu u nas na forum ale ni w ząb nie zrozumiałem co i jak. Bo relacja lepiej wygląda jak są miniaturki a nie same linki. Może ktoś by wstawił taki łopatologiczny poradnik jak wstawić zdjęcia z googla.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

ISMR

28-05-18 11:33  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 2

Pewnie można korzystać z innych ale jak się okazało Wstaw też bardzo ładnie działało i szybko wstawiało się zdjęcia aż do czasu. Jakiś czas temu problemy były z Photobucketem a narobić się i nie mieć gwarancji że serwis nie padnie to wg mnie nie tędy droga.

--

ISMR

29-05-18 11:19  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 2

Widzisz Mariusz sam na własnym przykładzie że hostingi darmowe są niepewne. A to że w jakiejś relacji po czasie znikają zdjęcia największą szkodę moim zdanie wyrządza samemu forum oraz przyszłym "sklejaczom" danego modelu którzy czasem posiłkują się relacjami już powstałych modeli podczas budowy swego. W takim przypadku tekst jest przydatny ale to najczęściej zdjęcia są najbardziej pomocne. A ja nie wyobrażam sobie żeby autor relacji po jakimś czasie siedział i ślęczał nad podmienianiem zdjęć które już nie działają.

Varran też mi się wydaje że dyski w chmurze są jakimś rozwiązanie tylko czy nie stanie się z nimi to co z darmowymi hostingami?

A może administrator by mógł się wypowiedzieć jak to wygląda z przebudową forum tak aby móc wrzucać zdjęcia z własnego kompa. Z czym to się wiąże i czy jest w ogóle możliwe. Bo szczerze mówiąc zamiast opłacać gdzieś abonament to wole kupić jakiś model lub pojechać gdzieś na konkurs i tam spotkać się z Wami.

--

Post zmieniony (29-05-18 11:42)

29-05-18 14:39  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 2

No nie Mariusz miałem na myśli coś takiego jak fb czy kartonówki raz zapodane zdjęcia są tam.

--

ISMR

02-06-18 21:15  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 2

ZbiG to podziel się jak to robisz bo ja na chwilę obecną nie mam dobrego pomysłu dlatego założyłem ten wątek a patrząc po popularności nie jestem chyba odosobnionym.

--

ISMR

04-06-18 11:24  Odp: [P] Co dalej z relacjami?
Kurt 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8

- 2

Hmmm... Po długich poszukiwaniach w internecie wyszperałem coś takiego aby wstawiać miniaturki zdjęć z zaprzyjaźnionego forum na którym również prowadzę relację. Niby po kliknięciu na miniaturkę wyświetla się zdjęcie zamieszczone na serwerze forum tylko nir wiem czy to będzie działać na dłuższą metę.
Mała próbka:

Spróbuję uaktualnić relację i zobaczę co wyjdzie

--

Post zmieniony (04-06-18 11:26)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018