FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
26-04-18 18:15  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ręce opadają do samej ziemi.
Jak widać po odpowiedzi autora wątku na mój post i co też zauważył Alski, jest on w stanie zrozumiale i czytelnie coś napisać. Wystarczy odpowiednia motywacja i już. Można jednak.
W takiej sytuacji zasłanianie się niedosłuchem jest moim zdaniem grubo nie na miejscu, bo najwyraźniej nie jest tak że autor nie potrafi, tylko tak że mu się nie chce przeczytać swojego posta przed wysłaniem, bo klepie go w telefonie a ten podpowiada mu słowa ze słownika , które potem niewyedytowane tworzą niezrozumiały potok. To że pisze on telefonem, sam kiedyś napisał w wątku o MiG-u-29 Marcina P.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=345605&t=345514#reply_345605
Świetnie, nie przeszkadza to nikomu. Po co wam a takim razie regulamin forum, skoro każdy ma go w d…?

Prosiłbym również o czytanie ze zrozumieniem, bo widać macie z tym problem. Nie stwierdziłem mianowicie że Arche nie skończył podstawówki, tylko że jego posty tak wyglądają. A to zasadnicza różnica. Uważam i zawsze uważałem że niechlujne i niezrozumiałe pisanie to brak szacunku do czytającego.
A histeryczne usprawiedliwianie się nagłym wylewaniem historii swojego życia w odpowiedzi na krytykę, o którą się samemu prosiło, jest żenujące. I nie poniżyłem tu autora wątku w żaden sposób, tylko powiedziałem prawdę o tym jak wyglądają jego posty. Jeżeli coś się pokazuje publicznie, lub pisze, to z krytyką należy się liczyć.
Ja w przeciwieństwie do Was, lubię poczytać co autor ma do powiedzenia o przebiegu prac nad modelem, o swoich patentach i technikach, bo sam mogę z takich postów jakąś naukę wynieść. Jeżeli da się to jakkolwiek czytać.
Ale skoro Wam starczają obrazki, to już nie wymaga chyba dalszego komentarza.
Nie chodziło mi też o to by autor się wycofywał z prowadzenia relacji, a o to by się poprawił z pisaniem. Ot co.
A Pan Dawidsan z kompleksem niższości i przepełniony zawiścią w stosunku do Warszawiaków niech się dwa razy zastanowi zanim nazwie kogoś słoikiem. Ja akurat nim nie jestem, ale może przypadkiem inni użytkownicy tego forum poczuli się zniesmaczeni pogardą w stosunku do przyjezdnych. Z pewnością jest ich sporo na tym forum.
Na tym kończę i więcej głosu zabierać w tym wątku nie zamierzam. Możecie teraz pluć do woli.

--

Post zmieniony (26-04-18 18:16)

 
26-04-18 18:31  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Koleżko...jeśli uważasz, że Twój wpis był krytyką to sie mylisz.
To był mały wstrętny chamski wtręt, jakby się nie dało w inny sposób koledze pomóc.

 
26-04-18 19:01  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Greg77   

Arche nie obraź się!
Podoba mi się ta relacja i widzę że starasz się pokazać innym jak postępować w budowie tego modelu.Kontynuuj!!
Muszę się jednak zgodzić z Maćkiem- laszlikiem. Też czytam zawsze opis wykonania. I tak jak on wczoraj zamierzałem skomentować Twój ostatni wpis. Nie zrobiłbym może tego w tak brutalny sposób ale wrażenia mam podobne. Budujesz zbyt skomplikowane zdania. Ciężko się to czyta. Wiem, że są tu tylko oglądacze zdjęć- ale jeszcze raz podkreślę - są tacy jak laszlik i ja - co też czytają. Staraj się pisać krótszymi zdaniami.Prościej. Rozumiem, że masz niedosłuch- ale po napisaniu przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Zaglądnij do relacji właśnie laszlika- on, poza tym że jest mistrzem modelarstwa kartonowego, bardzo ładnie opisuje to co robi.
Nie oskarżałbym Go o jakieś chamstwo. Może wyraził się za mocno ale powinien dotrzeć do Ciebie sens jego wypowiedzi.
Prowadzisz fajną relację - posłuchaj czasem też krytycznych uwag, żeby uczynić ją jeszcze lepszą. Bo foch to nie jest żadne rozwiązanie.
Czekam na ciąg dalszy!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
26-04-18 22:04  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Już się martwiłem że, nie potrafię opisać nawet własnej historii, a jednak .
Zasłanianie się niedosłuchem może być grubo nie na miejscu, jasne wszystko jest nie na miejscu i to k..... grubo. Chociaż mnie lepiej poznaliście .
Ja już swoje napisałem, biorę się do roboty .
Pozdrawiam .

Post zmieniony (26-04-18 22:11)

 
26-04-18 23:52  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Swietny post Greg77. Dokladnie napisales to co rowniez jest w moim odczuciu. Niestety rowniez naleze do osob czytajacych opisy.
Arche spokojnie po napisaniu tekstu przeczytaj 2-3 razy i zredaguj w miare potrzeby. I bedzie ok. Mysle ze kazdy tak robi. Pewnie bledy beda, skoro masz problem, ale nie beda az tak przeszkadzaly. Ja niestety z Twojego opisu nie zrozumialem nic.

A swoja droga ja jestem SLOIK, w dodatku z rejestracja LUB i jestem z tego dumny! :)

Pozdrawiam wszystkich i mniej napinki Panowie! I Sloikow tez!

Post zmieniony (27-04-18 07:46)

 
26-05-18 15:57  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć. Kabina pilota w 30% wykonana, a następne 70% to już w innym etapie.
Podchodząc do klejenia kabiny pilota metodą cięcia pod kontem 45 stopni przynoszą korzyści tym bardziej że, ten wydawca przewiduje taką praktykę.
Zanim dojdziemy do zdjęć, stosując metodę, patent 45* miałem trudności z klejem np. S.O.S ultra żel (cyjanoakrylowy) dawał radę ale minusem były miejsca mocno zeschnięte i brak korekty.
Kleje takie jak wikol, PVA, czy polimerowy nie wchodzą w rachubę. Biorąc na logikę ostatnią opcje to klej BCG. tylko że, arkusz papieru impregnowany caponem dwustronnie nie
skleja się ze sobą przy zastosowaniu tego kleju. To prawda ale, jeżeli tnę pod kontem 45 stopni to w dużej mierze w miejscach cięcia i łączenia ze sobą dwóch spoin ^ mamy prawie
czysty papier i zdało to egzamin trzyma jak cholera klej jest nie widoczny i zyskuje duży czas obróbki.
Pierwsze zdjęcie to test klejenia pod kontem 45 stopni z klejem BCG. a następne zdjęcia to wynik prac :)




I trochę warsztatu :-)


Zapomniałem o prawej stronie kabiny już są ;-)


Ciąg dalszy już niebawem :-)
Pozdrawiam.

Post zmieniony (26-05-18 16:16)

 
27-05-18 10:37  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Houston mamy problem , miniaturki sie nie otwierają , tak miało byc ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-05-18 14:55  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

To chyba u nich, bo działa i nie działa.
Zobaczymy w tygodniu czy się coś zmieni .

 
04-06-18 21:24  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć.
Epokę szkieletu możemy powoli zamykać. Stąd tak ze kilka fotek .




Oczywiście zapowiedz ale myślę że, kolejnym razem wrzucę całość poszycia, tak chyba będzie najlepiej nie będę tego przeciągał, bo nie mogę obiecać szczególnie wiosną i latem relacje na gorąco :-)
pewnie wielu to zna . Modelarstwo kartonowe to niesamowite hobby i uciekam do tego kiedy tylko się da ;-)
Pozdrawiam.

 
18-10-18 21:17  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć :) po dłuższej letniej przerwie czas najwyższy coś pokazać .
Poszycie kadłuba kleiłem według instrukcji i ogromny nakład pracy i potu, niby nic ale wymaga .
Połowę poszycia kleiłem BCG. mimo że, arkusze są dwustronnie caponowane znalazłem sposób, arkusze od strony nie drukowanej
delikatnie szlifuję papierem ściernym a paski łączeniowe po stronie zadrukowanej a następnie gruntuje klejem BCG. zdaje egzamin .


Poszycie przy silnikach idzie jako pierwsze i tutaj kluczowe jest przyklejenie poszycia z szkieletem idealnie na osi szkieletu inaczej
można narobić tarabanu, przy opieszałym starcie klejenia poszycia do szkieletu przy silnikach nie umożliwi nam moim zdaniem dalszego
sklejenia poszycia z przodu kadłuba, 2 lub 1 mm w prawo czy lewo to bardzo dużo .

No to jedziemy :-)









Pozdrawiam i do następnego :-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024