FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
26-05-18 06:07  Odp: [N] Answer Iryda
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mój wpis zaraz poleci ale chce się wypowiedzieć.
Oto krótki przykład modeli które sklejam z Waszego wydawnictwa i to co widzę u znajomych, którzy kleją:
Ise-mnóstwo niepasujących elementów a wiele z nich kluczowe, kilkunastolatek zarzuci model w połowie budowy.
Akagi-na całe szczęście ok.
Taiho i Zuiho poważne błędy w opracowaniu i nastolatek zarzuci budowę nie dalej jak w połowie.
Nahi - mój egzemplarz ma takie przesunięcia, że robi za karton do podklejania.
Kongo - model dla desperatów, olejki dna za małe i nie starcza na pokrycie kadłuba plus inne drobniejsze babole.
Tama - babole. Na szczęście model mały to i ich mało. Bez poprawek przy klejeniu model wygląda bardzo slabo.

To jest mój sygnał dla Answer, że chyba nie o wszystkim wie. Kontrola jakości mocno kuleje a to spory błąd. Iryda jest tego kolejnym przykładem.
Starsze modele takie jak Hatsushimo, Akizuki, Isuzu, Kitakami, Akitsushima sklejalność bez mrugnięcia okiem, druk miodzio ale to chyba inne czasy wydawniczo - projektowe.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-05-18 11:04  Odp: [N] Answer Iryda
zenek   

Przesunięcia kolorów to najmniejszy problem w przypadku modeli "wiodoncego wydawnictwa". Ja byłem napalony jak nie wiem co na sextona i achillesa.. I co? I jak musiałem się rozczarować. Mimo dwóch relacji na czarnym i białym, Answer zdecydował się wydać obydwa modele.

 
26-05-18 11:09  Odp: [N] Answer Iryda
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@GrubyCzarnyKOT - ano za darmo. Zaskoczony? Przecież z Waszych wypocin, marudzenia i ględzenia jasno wynika, że egzemplarze, które zakupiliście są dla Was bezwartościowe. Skoro model nie spełnia oczekiwać i jest jednym słowem do dupy, to można skorzystać z odpowiednich praw konsumenckich. No ale najlepiej marudzić i lamentować, zamiast ruszyć własne d. No tak, ale jak się model odeśle, to zostanie się z niczym. A najlepiej mieć bubla i w ramach "przeprosin wydawcy" liczyć na kolejny egzemplarz wg zasady "zjeść ciastko i mieć ciastko".

W tych lametach co poniektórzy są tak komiczni, że nawet mi Ich nie jest żal.

 
26-05-18 14:37  Odp: [N] Answer Iryda
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Myslalem ze Answer swoim postem siegnal szczytow glupoty, ale walkiria przebil go na glowe! GRATULUJE KOLEGO :)

 
26-05-18 15:03  Odp: [N] Answer Iryda
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wydawca chyba chciał zasugerować, że jak Haliński wyda model z przesunięciem kolorów w części nakładu to nikt mu tego na forum nie zarzuci. Że tylko do Answera się wszyscy czepiają. Ale niestety, tak nie jest. I Halińskiemu by się za takie wpadki oberwało. Tyle tylko, że poderzewam, że AH by grzecznie przeprosiło za zaistniałą sytuację + napisało stosowne wytłumaczenie.Tak mi się wydaje.
A tu jest zatwardzenie. Bo wydajecie ciekawe tematy, bo najwięcej na rynku. Tylko co z tego? Nie zwalnia to z dbania o jakość i o klienta. Nie produkujecie chyba w Chinach, że trzeba zakładać 30% odpadu z powodu jakości? Macie chyba kontrolę nad tym co produkujecie? Nie czekacie na kontener zza oceanu modląc się o odpad mniejszy niż 50%?
Fakt, trzeba przyznać, że pod względem ilości wydawanych modeli jesteście liderem. Niestety jesteście przy okazji liderami w ilości "reklamacji" NIE Z WINY MODELARZY. PORA SOBIE TO UŚWIADOMIĆ!

 
26-05-18 15:12  Odp: [N] Answer Iryda
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie zawsze to co na okładce mamy w środku.
Np. "Sikorski S-XVI" - okładka S-16ser. a model to "mieszaniec" różnych modyfikacji wspomnianego i zapewne nie jest to wina projektanta okładki.

 
26-05-18 17:15  Odp: [N] Answer Iryda
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Panowie, mysle, ze wystarczy... Jakis roast sie tutaj robi, podobnie jak w przypadku innych podobnych tematow. Iryda zaczela gdzies znikac na horyzoncie... Osobiscie uwazam, ze dalsze wylewanie zali na forum mija sie z celem. Jesli macie jakies obiekcje to wskazowka, aby kontaktowac sie z wydawca jest jak najbardziej na miejscu. Jest jednak jeden pozytyw tego wszystkiego - wyciagnalem moja sterte modeli i az zachcialo mi sie jakis pociac ;) Czego i Wam zycze.
Watek zamykam.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024