FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
25-05-18 21:47  Odp: [N] Answer Iryda
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

No jak za darmo...
Kup taki babol za 80 zybla to zobaczymy czy nie będziesz marudził :-))
Pozdr.

 
25-05-18 21:57  Odp: [N] Answer Iryda
Jarek 

 

Tak się składa, że zawodowo zajmuje się poligrafią i trochę mam pojęcie o druku offsetowym.

To co jest na zdjęciach to jest chłam nadający się do kosza.

Brawo dla wydawnictwa. Złota Malina w konkursie najlepszy jakościowo produkt roku

Pozdrawiam

 
25-05-18 22:24  Odp: [N] Answer Iryda
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mozna sie kłócić czy jest sens wymieniać czy nie. Jednemu to przeszkadza drugiemu nie.

Ale ustalmy jedno: 80 zł za model z takimi wadami to katastrofa. Ja bym go w takim stanie przygarnął ale za max 30 zł z aukcji na allegro. Ale płacić za pełnowartościowy produkt z takimi wadami? No nie, to już przesada.

Panie Wydawco, weź Pan odpowiedzialność za ten produkt i zrekompensuj Pan to nabywcom, którzy dostali model z wadami. Nie wiem czy wumianą, czy rabatem na inny produkt z katalogu - do ustalenia indywidualnie - ale nie wypada nawet udawać, że nie ma problemu. Ktoś Wam zaufał, na wizerunek pracuje się latami, a zniszczyć go można w jednej chwili.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-05-18 22:38  Odp: [N] Answer Iryda
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

A weźta abo malować te wasze samoloty jak czołgi inne malują, albo weźta normalnie korzystajta z praw konsymenta do zwrotów jak koszule ja oddawaja. Albo ni e kupujta bez macaństwa.
Te wasze narzekajstwa się czkawkom innym odbijają albo gorzej,
Pzdr

 
25-05-18 22:38  Odp: [N] Answer Iryda
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Raziel, to tak nie wygląda na żywo. W Inowrocławiu na bodaj 40 egzemplarzy sprzedaliśmy wszystkie poza 2, chyba ludzie nie byli ślepi, bo wszyscy wnikliwie oglądali.

Jesteśmy przyzwyczajeni do sterowanych nagonek, bo wiemy, że wydanie takiego tematu boli wiele osób. Fajne jest to, że kilka osób już klei, smutne jest to, że administracja tego forum doprowadziła do tego, że ludzie tego nie chcą pokazywać bo nie mają ochoty brać udziału w tak sterowanym hejcie.

Jak to jest, że przy wydaniu naszych nowości pojawiają się zawsze te same osoby i hejtują?

Ale Raziel, co do Twojej propozycji - kto kupił do tego momentu Irydę i jest zadowolony lub nie zadowolony - na dowolne zakupy na answer.pl do 1000 zł zgłoszone mailem - rabat 40% - do najbliższej niedzieli włącznie (oczywiście rabat jak zwykle nie dotyczy zestawów i produktów przecenionych).

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
25-05-18 23:15  Odp: [N] Answer Iryda
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lukasz, lubie Cie i szanuje, o moich zastrzezeniach co do konkretnych modeli potrafimy porozmawiac w Przeciszowie i jak cos mnie boli, to zawsze o tym wiesz, jak przy okazji tego nieszczesnego Ikarusa. Ale jak czytam, ze "...smutne jest to, że administracja tego forum doprowadziła do tego, że ludzie tego nie chcą pokazywać bo nie mają ochoty brać udziału w tak sterowanym hejcie..." - wskaz mi, gdzie administracja komukolwiek zabronila pokazywania swoich prac spod szyldu Answera, albo chociaz to zasugerowala. Prosze o konkrety, bo jestem przedstawicielem administracji i wzialem pod opieke ten watek, chociaz nie mam mozliwosci siedziec tutaj 24 h/dobe. Chyba, ze jest to sugestia, ze administracja bierze udzial w tym sterowanym hejcie, ale nie chce az tak daleko posuwac sie w swoich domyslach...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-05-18 23:48  Odp: [N] Answer Iryda
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Rafael, nie snuj domysłów bo to kompletnie nie ten kierunek.
Tak jak napisałeś zawsze chętnie rozmawiam o modelach, jak wiesz nie unikam też tematów trudnych, bo i nam nie zawsze wszystko wychodzi tak jakbyśmy chcieli.
Ale właśnie w rozmowie ważny jest szacunek i próba wzajemnego zrozumienia, a nie tylko chęć naplucia.

Jak widzisz po moim numerze nicka byłem jedną z pierwszych osób, które w jakimś sensie współtworzyło to forum. Uważam, że jako administracja mogliście coś zrobić, żeby polskie modelarstwo kwitło, a nie upadało. Powiedz mi gdzie są ludzie z początków tego forum (kiedy dało się normalnie rozmawiać), powiedz gdzie są liczący się Wydawcy, którzy dawniej gościli na tym forum? Zostali zapluci niezależnie od jakości modeli.

Wydawaniem zajmujemy się już prawie 20 lat. Jesteśmy największym i najprężniejszym wydawnictwem a zaczynaliśmy od zera i to już w tych gorszych dla modelarstwa kartonowego czasach. Mamy swój poziom, który przez jednych może być akceptowany, przez innych nie - ale nikogo nie zmuszamy do kupna naszych modeli, a jakoś istniejemy, kiedy inni wydawcy upadli, zniknęli lub wydają 1-2 modele rocznie. Jak to możliwe?

Jak to możliwe, że te nasze złe i paskudne modele rok rocznie są tak liczne na konkursach i zdobywają najwyższe laury? Poza internetem jest na szczęście jeszcze inny świat.

I w zasadzie nie pisałbym tego wszystkiego, gdyby nie jedna rzecz. Forum jest czytane, bo szybko przekazuje nowości. Tylko że czyta Was wiele osób, które nie piszą, czytają Was młodzi i to oni są zszokowani tym co się tu pisze i nabierają spaczonego poglądu na to piękne hobby.

Jedna z wielu sytuacji - w ubiegłym roku w Przeciszowie podszedł do mnie chłopak w wieku kilkunastu lat, oglądał modele, chwilę porozmawialiśmy, ale powiedział, że przyjechał już tylko pooglądać, bo naczytał się czarnego forum i mu się odechciało kleić.

Przykro to mówić, ale z tego forum bije jad i hejt, a to niestety Wy na to pozwalacie - szanuję, że czyścicie wątki, tylko wciąż dopuszczacie te same osoby, które nic nie wnoszą do dyskusji.

Rafael, spotkajcie się (Administratorzy, założyciele) i pogadajcie dokąd zmierzacie. Może jeszcze nie jest za późno na stosowne decyzje?

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
26-05-18 00:27  Odp: [N] Answer Iryda
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Dlatego chcialem odpowiedzi. Moze i ja zbyt emocjonalnie reaguje na takie wpisy, ale postaw sie na moim miejscu i zastanow, jak mozna to odczytywac. OK, dla mnie sprawa wyjasniona.

Co do tego, co napisales to wybacz, ale nikt chyba nie ma mozliwosci trzymac nikogo na sile w danym miejscu. Jedni przychodza, drudzy odchodza, jedni sie udzielaja, drudzy siedza cicho i tylko czytaja. W sumie sam coraz rzadziej sie udzielam w watkach, moze to kwestia zmeczenia, wypalenia, zmiany priorytetow w zyciu, bo ludze zakladaja rodziny, rodza sie im dzieci. Wydawcow tez nikt stad nie wygonil. Ale posadzac administracje forum o przyczynek do upadku polskiego modelarstwa - to chyba tez lekka przesada. W jednym musze sie z Toba zgodzic - na forum sa osoby, ktore niestety, ale czesto szukaja powodu do zaistnienia, jednak dopoki nie przekrocza one granic okreslonych regulaminem, to nie mamy podstaw, zeby je blokowac. Prewencyjnie usuwane sa wpisy, czyszczone watki. A blokady sie zdarzaja, tylko tego juz niestety nie widac... Chociaz wtedy i nam sie obrywa, bo "zamordyzm" i "zli moderatorzy"...

Zycze Wam jak najwiecej udanych projektow, bo jak mowisz, widac je na konkursach. A wpadki zdarzaja sie wszystkim, co juz na tym forum bylo poruszane nie raz i nie dwa.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-05-18 00:33  Odp: [N] Answer Iryda
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Oglądałem tą Iryde w Inowrocławiu i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie , ofsecik i kreda w jednym zeszycie , i przesunięć nie widziałem prawdę mówiąc. Przecież to nie są tak ogromne nakłady żeby były różniące się partie towaru ale może się mylę. Prawdę mówiąc to zdziwiły mnie obiekcje do Irydy. Sam temat mnie numeru mnie nie interesuje bo ten samolot mnie nigdy nie kręcił. Ale graficznie to jest atrakcyjny. A wydawnictwo no jakby nie patrzeć jest z wiodących.

 
26-05-18 02:07  Odp: [N] Answer Iryda
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Łukasz, nie pisz o hejcie tylko zdyscyplinuj osoby odpowiedzialne za kontrolę jakości. Dopilnujcie drukarzy. Wypuszczajcie modele wcześniej sklejane testowo. Niech w Waszych zeszytach nie brakuje kartek. Napiszcie na okładce jaki to druk. Masz pretensje do nas, a sam nie jesteś w porządku. Wypadałoby Was pochwalić za świetne tematy, ale co z tego jeżeli dużą ich część pieprzycie jakością. Żadne wydawnictwo nie wypuszcza modeli obarczonych tyloma błędami co Wy. Wierz mi, że życzę Answerowi jak najlepiej. Dlatego ogarnij się i uderz we własne piersi, a nie w nasze.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024