FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 28Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 
23-05-18 20:11  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

Daj więcej lepszych zdjęć.

--
Seweryn

 
23-05-18 23:12  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Póki co więcej lepszych fotek nie będzie, bo nie mam w tym momencie aparatu, natomiast mogę podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi budowy, które mogą się przydać.
A ponieważ zauważyłem, że autor modelu dość trudno znosi wszelkie uwagi dotyczące swojego projektu, to postaram się być delikatny :-)

PLUSY DODATNIE :-)

- model jest świetnie spasowany i wszystko idealnie pasuje.

- pomimo wielkości jest moim zdaniem stosunkowo prosty w budowie, znam wiele znacznie mniejszych modeli (np. niszczyciele Neptunii), które są o niebo bardziej skomplikowane i trudne w budowie. Poza tym można rzeczywiście niejako wybrać "poziom detalizacji", co jest największa zaletą projektu.

- fajną rzeczą jest podzielenie projektu na segmenty, które są umieszczone obok siebie na arkuszach - super sprawa.

- korzystałem z laserowego szkieletu - pasuje dobrze.

- od wydawcy otrzymałem świetnie wycięty laserem radar i główny dźwig - polecam.

PLUSY UJEMNE ;-)

- W modelu brakuje czterech skrzynek amunicyjnych do Oerlikonów znajdujących się przy wyspie lotniskowca. Miejsce na nie jest zaznaczone, ale skrzynek brak.
Dostałem od wydawcy inny arkusz na którym były owe skrzynki z innych miejsc. Dzięki



- Na wyspie na kilku platformach znajdują się zaznaczone malutkie białe pola, pod jakieś elementy. Niestety, nie jest zaznaczone na rysunkach co tam powinno być naklejone, jak również nie zostały mi jakieś detale, które mogłyby się tam znajdować. Pola zamalowałem, nadal nie wiem, co tam powinno być.

- Generalnie najsłabszą częścią opracowania są właśnie rysunki montażowe. Sporo rzeczy trzeba się domyślać - co i jak finalnie wygląda i gdzie to przykleić. Ja dużo korzystałem ze zdjęć modelu plastikowego Trumpetera w 1/200, które był zamieszczone w 52 nr. MO.

- Nie najlepszym pomysłem jest wydrukowanie samolotów na cienkim papierze. Do skali 1/300 to OK, ale do "200-ki" jest za cienki. Trzeba mocno uważać przy ich klejeniu, bo papierek cieniutki i wiotki.

- Na prawej burcie jedna z wnęk na łodzie jest dużo za mała, aby te łodzie (narysowane w instrukcji) tam umieścić.



- Korzystałem też częściowo z laserowych detali na takim wielkim arkuszu z relingami. O ile relingów nie używałem (wolę te fototrawione, które są zdecydowanie cieńsze), o tyle parę razy chciałem skorzystać z innych detali które są tam wycięte. I tu "zong", bo np. poręcze dachowe do motorówek, które powinny być w ilości np. 8 sztuk - są w jednej. I dotyczy to sporej ilości tego typu rzeczy - w szablonach zaznaczona jest jakaś ich liczba - laserem wycięta jedna sztuka...

OGÓŁEM - bardzo dobry model, polecam !!!
Klejenie go to sama przyjemność.
Nie jest idealny, bo takich po prostu nie ma i nie będzie.
Czekam na ATHENE :-)



-

--

Post zmieniony (23-05-18 23:14)

 
24-05-18 04:50  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Samolociki można podnosić drugim cienkim papierem.

 
24-05-18 07:11  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

co?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
24-05-18 11:41  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

A ja sie nie zgadzam że papier 120g na samoloty w 1:200 jest za cienki. Sam teraz kleje 13 samolotów do mojego modelu które specjalnie wydrukowałem na takim papierze żeby wygodniej było formować małe elementy i napewno będę ten trend kontynuował w przyszłości.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-05-18 11:56  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Podkleic miało być. Zmieniło słowo

 
24-05-18 19:40  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Syjku będzie można zobaczyć model na żywi na jakimś konkursie?
Athene to taki model wypoczynkowy - polecam ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-05-18 21:28  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Pewnie go gdzieś przywiozę, choć ostatnio rzadko bywam na konkursach.
Czekam na ATHENE niecierpliwie.

Niedługo pojawią się w MO plany modelarskie kolejnego tendra lotniczego, choć spod innej bandery, ale jeszcze bardziej niesamowitego i w super kamuflażu :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
09-08-18 15:17  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Wątek USS HORNET 1/300 został zamknięty więc tutaj wpisuje informację. :-)

USS HORNET w skali 1/300 opuścił półki EMPIKU. Otrzymaliśmy trochę zwrotów.
Oglądaczy modelu było sporo. Widać to po przetartych okładkach, wgnieceniach, luźnych arkuszach itp itd. Na szczęście arkusze z elementami do wycięcia są raczej nie tknięte;-)

W związku z powyższym model ten trafia do WYPRZEDAŻY.
Teraz można go nabyć u nas już za pół ceny czyli 70 PLN lub za 100 PLN w zależności od wielkości uszkodzeń.
Zwrócone egzemplarze zostały przez nas sprawdzone. Z wystawionych do wyprzedaży egzemplarzy można skleić pełnowartościowy model.

Jak ktoś ma ochotę skleić sobie model w niższej cenie to ... jest okazja.
Modele zakupione na wyprzedaży NIE PODLEGAJĄ ZWROTOWI.

Posiadamy na stanie kilkanaście NOWYCH SZTUK, które nie były w EMPIKU, w cenie jak na okładce 140 PLN.


Osoby chętne zapraszam do kupna. Nie przewidujemy w przyszłości wznowienia tego modelu w skali 1/300.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
10-08-18 07:40  Odp: [N] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ile kosztuje wysyłka?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 28Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024